چرا من پولدار نیستم؟ 3 عادت اشتباه مانع پولدار شدن

عادت‌هایی که مانع موفقیت مالی شماست

نمی‌توانید آن‌قدر که می‌خواهید پول دربیاورید؟ اینکه رویای داشتن یک خانه مجلل را داشته باشید تفاوت دارد با اینکه عمیقا باورتان این باشد که آن اندازه که لایق‌اش هستید ، پول در نمی‌آورید.

گاهی دلیل کم درآمد بودن‌تان ، شرایط و موقعیت‌های بیرونی است اما گاهی نه ، شما شخصا درآمدتان رابا افکارتان محدود می‌کنید.

همه ما هم ظرفیت و قابلیت ایجاد موقعیت‌های شگفت انگیز در زندگی‌مان را داریم وهم می‌توانیم خودمان راه ثروت و نعمت را برخود ببندیم.اغلب هم این‌کار را با عادت‌هایی که با ما عجین شده و متوجه‌شان نیستیم انجام می‌دهیم.

بنابراین کلید نیروبخشی به خودمان و شکستن این عادات این است که به آنها توجه کنیم.

بدست آوردن پول

به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ اگر به باورهای محدودمان آگاه باشیم، می‌توانیم شیوه مبارزه با آنها را یادبگیریم و برآنها غلبه کنیم. در نتیجه یاد می‌گیریم که توانایی‌مان برای پول درآوردن را بشناسیم.

سه عادت وجود دارد که مانع افراد برای رسیدن به ثروت و نعمت است. اگر آنها را تشخیص دهید و رهای‌شان کنید دیگر لازم نیست برای پول‌دار شدن بجنگید.


  1. واقعا در انتظار آن‌چه که می‌خواهید نیستید.

اگرثروتی را که می‌خواهید ندارید، دلیلش این است که به‌عنوان یک “ممکن” منتظرش نیستید. بیشتر افراد این حقیقت را انکار می‌کنند و قبول ندارند، ممکن است شما هم همین‌طور باشید.

می‌گویید دوست دارید درآمد ماهیانه‌تان دوبرابرشود اما در اعماق‌تان انتظار ندارید این اتفاق بیفتد چون نمی‌دانید چه‌کار باید بکنید.هرلحظه که درمورد چگونگی‌اش سردرگم می‌شوید،سریع به نتیجه منفی می‌رسید و از نظر ذهنی خودتان را ازآن خواست اولیه محروم می‌کنید.

بهتر است این‌طور بگوییم:شما فقط به چیزی می‌رسید که باورش دارید.اگر نتوانید قبول کنید که راه بیشتر کردن درآمدتان چیست،کاری از پیش نمی‌برید.دراین فکر فرو بروید که چقدر آماده انتظار داشتن هستید و چیزی را که باورش دارید به‌دست آورید.

ذهن‌تان را به جایی که باورش دارید ببرید.شما می‌توانید به راحتی با فراخواندن احساس‌تان،به این حالت ذهنی برسید.


  1. از فرصت‌ها استفاده نمی‌کنید.

شما به‌طور آشکار دوست دارید بیشتر پول دربیاورید اما هروقت فرصتی به شما رو می‌آورد تا به سمت هدف‌تان پیش بروید و ممکنش کنید ، در دام عادت‌تان به “نه گفتن” می‌افتید.

این اتفاق معمولا به‌خاطر ترس ،تشویش،هیجان و سایر فاکتورهای احساسی رخ می‌دهد.

شاید دوبرابر شدن درآمدتان نیازمند سرمایه گزاری پول‌تان باشد و لازم باشد یاد بگیرید که چطور این‌کار را بکنید ،شاید هم لازم باشد سفر کنید تا دوره‌ای را بگذرانید و تعلیم ببینید اما محدودیت‌ها و فرزندان‌تان را بهانه می‌کنید تا این‌کار را انجام ندهید.

صداقت در زندگی شغل

درمورد بهانه‌هایی که می‌آورید منصف باشید.

فرصت‌ها را ایجاد کنید حتی اگرحس می‌کنید نمی‌خواهیدشان.اگر کارهایی را که لازمه رشدتان است انجام ندهید هیچ اتفاقی نمی‌افتد و هیچ تغییری صورت نمی‌گیرد واگر تغییری نباشد شما هم نمی‌توانید درآمدتان را بیشتر کنید.

مقاله مرتبط: چرا پولدار نمیشویم؟

  1. روحیه دست و دلبازی‌تان را به‌کار نمی‌گیرید.

شما نه تنها برای خودتان صرفه جویی می‌کنید بلکه برای دیگران هم همین‌کار را می‌کنید چون فکر می‌کنید حساب هر ریال‌تان را باید داشته باشید. اما اغلب انتخاب‌ها و تصمیم‌های ما درمورد چگونه خرج کردن بیشتر از روی احساسات و افکارماست تا از روی منطق درست.

پس دقت کنید که روش خرج کردن‌تان را چگونه انتخاب می‌کنید. هروقت تصمیم گرفتید که خرج نکنید چون لایقش نیستید،یعنی تردید و ضعف دارید.

هرگاه از سهیم شدن ان‌چه دارید و بخشش کردن چیزی که در حال حاضر دارید دوری کردید یعنی فکر می‌کنید به اندازه کافی ندارید. چیزی که می‌دهید به شما برمی‌گردد بنابراین بادست و دلبازی بدهید و این چیزی است که بیشترش به شما برمی‌گردد.


1 دیدگاه

  1. اسماعیل

    ا سلام
    به نظر من بهترین و پردرآمدترین راه کسب درآمد ثبت نام در سیستم همکاری در فروش فایل و فروشگاه ساز رایگان فایل است. هرچه سایت های ارائه دهنده این سیستم جدیدتر باشد و شما جزو کاربران اولیه باشید بهتر است.
    مدیر سایت همکاری در فروش فایل و فروشگاه ساز رایگان فایل روز

نظر خود را بیان کنید