فواید بازی برای بزرگسالان

بازی کردن فقط برای بچه‌ها نیست

بازی برای بزرگسالان

اگر فکر می‌کنید لذت بازی کردن برای شما فقط تا زمانی بوده که بستن بند کفش‌تان را یاد گرفتید ، وقت آن است که سری به کودک درون‌تان بزنید.

به گزارش آلامتو به نقل از realsimple؛ بازی کردن می‌تواند روی سلامتی ، شادابی و خلاقیت شما تاثیر مثبت بگذارد. دلیلش هم اینجاست:

  1. خنده و سرخوشی ، استرس را دور می‌کند.

خوب خندیدن از میزان استرس کم می‌کند. در مطالعه‌ای ، بعضی از شرکت کننده‌ها ، فیلم‌های خنده دار نگاه کردند در حالی‌که دیگران ، ساکت نشستند.

آنهایی که فیلم تماشا کرده بودند ، حافظه بهتری داشتند و میزان کورتیزول خون‌شان کمتر بود. کاهش استرس می‌تواند با ایجاد انواع مشکلات مانند : سردرد ، کاهش اضطراب و اختلال خواب ، به جسم شما آسیب بزند. به عبارتی دیگر ، فواید جسمی و روحی خنده و نشاط ، شوخی نیست.

  1. بازی کردن ، به رشد مغزتان کمک می‌کند.

بازی‌های فکری ساده حتی در بزرگسالی هم به تشدید رشد مغز کمک می‌کند. براساس یک تحقیق جدید ، یادگرفتن اسامی رنگ‌ها ، موجب افزایش سلول‌های خاکستری مغز شده بود.

محققان به شرکت کننده‌ها کارت‌های رنگی با اسمی بی معنی دادند و از آنها خواستند این اسامی را در عرض سه روز به خاطر بسپارند.

بعد از آزمایش ، مغز این افراد توسط ام آر آی ، اسکن شده و معلوم شد سلول‌های خاکستری جدیدی در مغزشان رشد کرده است، سلول‌های خاکستری مغز ، بخش مهمی از آن هستند که به ما درتصمیم‌گیری و فرایند تفکر کمک می‌کنند.

  1. بازی کردن، خلاق‌ترتان می‌کند.

طبق تحقیقی جدید از دانشگاه آمستردام و دانشگاه نبراسکا در اوماها ، جلسات اداری که همراه با خنده و شوخی هستند ، عملا نتایج بهتری درارتباط میان همکاران به بار می آورند. یافته‌ها نشان می‌دهد ، وقتی کسی جوک تعریف می‌کند ، به دیگران انگیزه می‌دهد تا وارد صحبت شده و موافقت کنند ، و موانع ارتباط برقرار کردن را کنار می‌زند.

داشتن استراحت‌های کوتاه در حین انجام کارهای سخت ، علاوه بر تقویت مهارت های حل مسائل ، موجب خلاقیت بیشتر می‌شود.

  1. بازی کردن برای قلب‌تان خوب است.

بازی‌های حرکتی ، بهترین ترفند برای فعالیت بیشتر است – عادتی که بابتش ، قلب شما ممنون‌تان خواهد بود. قدم زدن با سگ ، 230 کالری درساعت می‌سوزاند ، رقصیدن 320 کالری و دوچرخه سواری آهسته ، بیش از 420 کالری در ساعت می‌سوزانند. حتی یک بازی تند فوتبال با بچه‌های تان در حیاط پشت خانه ، می‌تواند 500 کالری در ساعت مصرف کند.

به گزارش نیویورک تایمز ، بازی در بیرون از خانه ، فواید و امتیازات فراوانی دارد.

  1. بازی کردن برای روابط‌ تان خوب است.

بازی کردن و جنب و جوش ، برای سلامت ساختار و عملکرد قلب‌تان خوب است اما از جهتی دیگر هم برای قلب شما خوب است. تحقیقات نشان داده ، زوج‌هایی که باهم بازی می‌کنند ، درکنارهم می‌مانند.

در مطالعه‌ای ، زوج‌هایی را که مرتبا تجربیات جالب و بامزه گذشته‌شان را یادآوری کرده و درباره آن حرف می‌زدند مورد بررسی قرار دادند و معلو شد فکر کردن به گذشته‌ها باعث رضایت بیشتر از رابطه می‌شود.


1 دیدگاه

  1. محمد رضا گلزار

    عشق

نظر خود را بیان کنید