شادترین کشورهای جهان

جوانان در کدام کشور‌ها خوشحال‌تر هستند؟

سیاست‌ها در راستای بهبود سلامت عمومی و رفاه در دنیا معمولا اطفال و بزرگسالان را هدف قرار می‌دهند. اما افرادی که در میان این دو مرحلۀ زندگی قرار دارند چه می‌شوند؟ به همین منظور، سازمان بین‌المللی جوانان دست به انتشار یک شاخص رفاه جوانان در دنیا زده است که در آن وضعیت جوانان را در 30 کشور مختلف بررسی کرده است. جوانان در این تحقیق به عنوان افرادی در ردۀ سنی 12 تا 24 سال معرفی شده‌اند.

مردم در چه کشوری شادترند

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider ؛ توجه داشته باشید که معرفی یک کشور در این لیست هیچ معنای بخصوصی ندارد و این تنها لیست کشورهایی است که محققان مربوطه آنها را بررسی کرده‌اند. مساله مهم در انتخاب این کشورها این بوده است که 70% جمعیت جوان جهان را شامل می‌شوند. جهت انجام این تحقیق، محققان از 40 فاکتور مختلف برای ارزیابی فعالیت اجتماعی، موقعیت‌های اقتصادی، سطح تحصیلات، وضعیت فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی، سلامتی و امنیت در میان جوانان جهان استفاده کردند.

رفاه این ردۀ سنی می‌بایست برای همۀ ما اهمیت داشته باشد. زیرا جوامعی که به جوانان اهمیت می‌دهند شانس ترقی و پیشرفت بیشتری دارند. در حالی که در نظر نگرفتن جوانان خطرات مختلفی مثل توقف رشد جامعه، عدم آرامش و افزایش جرم و جنایت را در پی دارد.

این تصویر وضعیت کشور‌های بررسی شده را نشان می‌دهد (سبز یعنی بهترین وضعیت، کرم یعنی متوسط و قرمز یعنی بدترین وضعیت):

شادترین کشورهای جهان

چندین نکتۀ جالب در این اطلاعات وجود دارد. ویتنام تنها کشوری است که در بین 15 کشور برتر می‌باشد و با اینحال درآمد افراد در آن نسبتا پائین است. در مقابل، روسیه تنها کشوری است که میزان درآمد در آن بالا می‌باشد و با اینحال در بین 10 کشور برتر این لیست نیست. این در حالی است که تاثیر میزان درآمد کاملا در این لیست مشاهده می‌شود. به طوری که 9 کشور اول این لیست در واقع ثروتمندترین کشور‌های این لیست نیز هستند.

علاوه بر این، با اینکه مرگ و میر جوانان در کشورهایی با میزان درآمد بالا عموماً کمتر بوده است، جوانان این کشورها دارای استرس بیشتری بوده و آسیب بیشتری به خود می‌زنند. برای مثال، میزان بالای استرس، آسیب به خود و استعمال دود باعث شده است که کشور آمریکا رتبۀ پائین‌تری را در این لیست داشته باشد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما چه عواملی در رفاه جوانان موثر هستند؟

همچنین بخوانید: دلیل شکست یک ملت


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید