انرژی زا ترین میوه ها کدامند ؟

چه میوه ای بیشترین انرژی را دارد؟

میوه ها

اگر در پايان روز احساس خستگی و بی حالی مي‌كنيد احتمالا مصرف‌ يك وعده ناهاري سنگين و پرچرب شما را خواب‌آلوده و خسته كرده و يا اينكه با انجام كار زياد انرژي خود را مصرف كرده‌ايد.

با توجه به اينكه اغلب ما در طول روز اين وضعيت را تجربه مي‌كنيم معمولا به فكر چاره‌اي براي رفع خستگي و خواب‌آلودگي خود مي‌افتيم و به دنبال راه‌حلي براي كسب مجدد انرژي هستيم.

سايت اينترنتي هلت مي‌ آپ در يك مقاله جديد فهرستي از انرژي‌زاترين ميوه‌ها را منتشر كرده‌ است كه مي‌توانند انرژي و چابكي را به سلول‌هاي شما بازگردانند. اين ميوه‌هاي انرژي‌زا عبارتند از:

– موز: تمام مربيان ورزشي توصيه مي‌كنند كه پيش از شروع تمرينات، يك عدد موز بخوريد. موز منبع غني از كربوهيدرات‌ها است و در راس فهرست ميوه‌هاي انرژي‌زا قرار دارد.رررررررر

– هندوانه: خوردن اين ميوه، طراوت و شادابي ايجاد مي‌كند و منبع غني از ويتامين C است. همچنين هندوانه ذخيره آب فوق‌العاده‌اي است كه مانند يك آبادي در وسط بيابان، اميدواركننده است.

– سيب: اين میوه از منابع غذايي بسيار مهمي است كه مي‌تواند به آرامي انرژي در بدن آزاد كند و همچنين سرشار از ويتامين C، B و پتاسيم كه انرژي مورد نياز بدن را تامين مي‌كند.

پرتقال: اين ميوه نيز «نيروگاه» انرژي و ويتامين C است. به علاوه پرتقال حاوي مقادير قابل توجهي فسفر، مواد معدني و فيبر خوراكي است كه به بهبود فعاليت‌هاي سالم بدن كمك مي‌كند.

– انبه: اين ميوه اصطلاحا شاه‌ميوه‌ها ناميده شده است و سرشار از ويتامين‌هاي B و C، كلسيم، پتاسيم، روي، فوليت و پروتئين است.

آووكادو: اين ميوه نيز هر چند حاوي ذخاير قابل توجه چربي است اما چربي آن از نوع خوب است و از جمله ميوه‌هايي است كه به عنوان يك تقويت‌كننده انرژي، مي‌توان روي آن حساب كرد.


نظر خود را بیان کنید