جاهای دیدنی استونی

10 مورد از بهترین مکان‌هایی که می توان در استونی بازدید کرد؛

استونی که در شمال اروپا واقع شده است یکی از جواهرات ارزشمندی است که توسط بیشتر افراد نادیده گرفته می شود.

این کشور علاوه بر اینکه برای مسافران یک منطقه توریستی مقرون به صرفه است، دارای شهرهای باستانی، سواحل زیبا و چشم نواز و تاریخ جذابی است.

استونی با روسیه، لتونی، خلیج فنلاند و دریای بالتیک هم مرز است و راحت تر از آن چیزی که مسافران فکر می کنند می توان به آن دسترسی داشت. استونی مکان های زیبایی برای بازدید دارد. در این میان می توان به قلعه ها، پارک های ملی و مکان های فرهنگی اشاره کرد.


  1. Viljandi

دیدنی های استونی,

در جنوب استونی شهر کوچکی با نام Viljandi قرار دارد. این شهر تاریخ بسیار غنی دارد و قدمت آن به 2600 سال قبل بر می گردد. شهر Viljandi معماری های تاریخی بسیاری دارد که هنوز در آن دیده می شود.

خرابه های قلعه Order که متعلق به قرن شانزدهم است تنها یک نمونه از جاذبه هایی است که در این شهر وجود دارد. یکی از بزرگترین دلایلی که افراد را به بازدید از این شهر وادار می کند، فستیوال موسیقی است که سالانه در آن برگزار می شود.

در جولای هر سال این شهر بیش از 20000 بازدید کننده مشتاق و علاقه مند به موسیقی را در خود جمع می‌کند. ده ها کنسرت در آن برگزار می شود.


  1. پارک ملی Soomaa

دیدنی های استونی,پارک ملی-soomaa_national_park

پارک ملی Soomaa یک مقصد جذاب است. در درجه اول باتلاقی که در نتیجه ذوب شدن یخچال‌ها در 10000 سال قبل تشکیل شده است باعث می‌شود این پارک بسیار جذاب و دیدنی گردد. زمانی که به این پارک سفر می کنید با دیدن رودخانه های زیبا شگفت زده خواهید شد.

بهترین روش برای کاوش پارک ملی Soomaa استفاده از قایق است. شما می توانید قایق را اجاره کنید یا از تورهای راهنما استفاده کنید.

زمانی که در آن کاوش می کنید می توانید حیوانات مختلفی همچون آهو، گوزن، گراز و عقاب را مشاهده کنید. معمولا قایق سواری در فصل بهار طرفداران خاص خود را دارد و در میان افراد محبوب است.

در طول این فصل، سطح آب کمی بالاتر می اید و استفاده از قایق تنها روش برای کاوش این ناحیه خواهد بود.


  1. قلعه Rakvere

دیدنی های استونی,

شمال استونی میزبان شهری به نام Rakvere است که انسان ها از 1500 سال قبل در آن زندگی می کردند. شاید بتوان گفت بزرگترین جاذبه این شهر قلعه ای به نام Rakvere است که در قرن شانزدهم ساخته شده است.

این قلعه به نوعی پارک قرون وسطی تبدیل شده است و بازدید کنندگان می توانند از زیبایی‌های آن لذت ببرند. در بخشی از قلعه می توانید اسباب مرتبط با قرون وسطی را مشاهده کنید.


  1. Hiiumaa

دیدنی های استونی,

وقتی بیشتر مردم استونی را تصور می کنند جزایر آن را به حساب نمی آورند. با اینحال Hiiumaa یکی از جزایر متعددی است که در این ناحیه واقع شده است. برای کاوش این جزیره می توانید از تالین با هواپیما سفر کنید یا از شهرهای ساحلی با قایق به این منطقه بیایید.

این جزیره برای افرادی که به دنبال صلح و آرامش هستند یک منطقه بسیار عالی است. جزیره Hiiumaa در برگیرنده فانوس دریایی جذابی است.

فانوس دریایی با نام Tahkuna یکی از بلندترین فانوس هایی است که در این کشور یافت می شود. فانوس دریایی Kõpu قدیمی ترین فانوس است و قدمت آن به قرن پانزدهم بر می گردد.


  1. قلعه ناروا

دیدنی های استونی,قلعه ناروا-narva_castle

شهر ناروا شرقی ترین مقصد در این کشور محسوب می شود. این شهر در طول جنگ جهانی دوم به شدت بمباران شد اما به لطف زیبایی ها و قلعه تاریخی ناروا هنوز پا بر جاست.

این قلعه که با عنوان قلعه هرمن نیز شناخته شده است در قرن سیزدهم ساخته شد. داخل قلعه موزه ای با همین نام قرار دارد که میزبان آثار و صنایع دستی است که بازدید از آن می تواند مهارت های افراد در قرون وسطی را به خوبی نشان دهد.


  1. پارنو

دیدنی های استونی,پارنو-parnu

شهر پارنو یکی دیگر از جاذبه های استونی است. پارنو با عنوان پایتخت تابستانی شناخته شده است زیرا افراد زیادی هستند که این شهر را برای تعطیلات تابستانی خود انتخاب می کنند.

بزرگترین دلیل برای مسافرت به پارنو سواحلی است که در آن وجود دارد. تفرجگاه ساحلی در امتداد ساحل کشیده شده است و یک حس سنتی زیبا به شهر می بخشد. حتی بعد از غروب خورشید، نورهایی که در کنار تفرجگاه وجود دارد باعث می شود افراد به راحتی در ساحل قدم بزنند و از مناظر آن لذت ببرند.


  1. Saaremaa

دیدنی های استونی,

بزرگترین جزیره در استونی Saaremaa نام دارد و در دریای بالتیک واقع شده است. این جزیره تاریخ 8000 ساله دارد و دانمارکی ها، سوئدی ها و آلمانی ها بر آن حکومت کرده اند.

امروزه بیشتر مسافران زمان خود را در شهر پایتخت این جزیره یعنی Kuressaare می گذرانند.

در Kuressaare شما می توانید قلعه های قرون وسطی دست نخورده را از نزدیک تماشا کنید.

اگر به پیاده روی، بازدید از مناظر و تماشای پرندگان و عکسبرداری علاقه مند هستید به شبه جزیره Sõrve سری بزنید. این ناحیه مناظر بسیار زیبایی دارد.


  1. پارک ملی Lahemaa

دیدنی های استونی,پارک ملی-lahemaa_national_park

یکی از محبوب ترین پارک‌های ملی در استونی پارک ملی Lahemaa است. از آنجایی که این پارک تنها یک ساعت از پایتخت فاصله دارد؛ بهترین مکان برای سفر یک روزه محسوب می شود.

Viru Raba یکی از مهم ترین بخش‌های پارک است. درختان زیبایی در آن وجود دارد. کاوش این ناحیه بسیار اسان است. در وسط پارک دهکده ای به نام Sagadi واقع شده است که یک ناحیه جذاب و دیدنی است. شما می توانید با کاوش این دهکده مواردی را درباره فرهنگ و تاریخ ناحیه موجود یاد بگیرید.


  1. تارتو

دیدنی های استونی,تارتو-tartu

شهر تارتو به لطف دانشگاه بزرگ و شناخته شده ای که در این ناحیه وجود دارد به عنوان قطب علمی کشور شناخته شده و مشهور است.

از آن جایی که تارتو قدیمی ترین شهر در این ناحیه است، می‌تواند مقصد بسیار جذابی برای مسافران و گردشگران باشد. مرکز زیبای آن با ساختمان‌های متعلق به قرن هجدهم پوشیده شده است.

یکی از جاذبه‌های مهم تارتو محله Soup است. در این محله هر خیابانی بعد از مواد تشکیل دهنده سوپ همچون سیب زمینی و نخود فرنگی نامگذاری شده اند. خانه‌های چوبی قدیمی خیابان های این ناحیه را پوشش داده است.


  1. تالین

دیدنی های استونی,تالین-tallinn

یکی از محبوب ترین مناطق در استونی تالین پایتخت و مرکز معماری قرون وسطی است. قلب این شهر که با نام Toompea شناخته شده است تپه ای است که به لطف خیابان‌های سنگ فرش شده و ساختمان‌های متعلق به قرن پانزدهم حس و حال باستانی دارد.

این ناحیه به خوبی حفظ شده و می توان پیاده به آن دست یافت. از بالای Toompea می توانید موارد زیبای شهر را تماشا کنید.

برخی از نقاط برجسته این شهر در برگیرنده خیابان Viru، تالار متعلق به قرن چهاردهم و کلیسای جامع متعلق به قرن نوزدهم است.


نظر خود را بیان کنید