آیا نرم کننده باعث ریزش مو یا موخوره می شود؟

نرم کننده چگونه سبب ریزش مو می شود؟

آیا نرم کننده باعث ریزش مو یا موخوره می شود؟

آیا نرم کننده باعث ریزش مو یا موخوره می شود؟

نرم کننده اغلب به عنوان یکی از بی ضررترین محصولات برای مو در نظر گرفته می شود. مگر اینکه به اشتباه استفاده شود. اگر حالت دهنده عامل ریزش موی شما هم در موهای در حال رشد و هم در موهای اضافه شده باشد چه؟استفاده صحیح از هر محصولی کلید دستیابی به نتایج مطلوب است، اما استفاده نادرست از یک محصول است که می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد.در ادامه به بررسی این سوال که آیا نرم کننده باعث ریزش مو یا موخوره می شود؟می پردازیم.

نرم کننده چگونه عمل می کند؟

قبل از اینکه بتوانیم به این موضوع بپردازیم که آیا نرم کننده باعث ریزش مو می شود یا نه، باید به نحوه عملکرد نرم کننده بپردازیم.هر تار مو با فلس های کراتینی پوشیده شده است. این فلس ها با هم کوتیکول مو نامیده می شوند. وقتی کوتیکول صاف باشد، موها نرم و ابریشمی می شوند و درخشندگی سالمی دارند. وقتی فلس ها بلند می شوند، موها کدر به نظر می رسند و بیشتر مستعد گره خوردن هستند. یک طناب فرسوده را تصور کنید. حالت دادن، عوامل محیطی و حتی شامپو زدن می تواند پوسته های کوتیکول را بالا ببرد. نرم کننده ها برای پوشش و صاف کردن کوتیکول طراحی شده اند و موها را براق و قابل کنترل می کنند. به همین دلیل است که اکثر متخصصان مو استفاده از نرم کننده را بعد از شامپو توصیه می کنند.نرم کننده ها همچنین ممکن است شامل مواد دیگری باشند که فواید بیشتری را به مو منتقل می کنند. به عنوان مثال، نرم کننده تراکم کننده رشد به همراه مواد مغذی کلیدی بیوتین، کراتین و روی فرموله شده است تا موها به طور طبیعی ضخیم تر و پرتر به نظر برسند.

نرم کننده چگونه سبب ریزش مو می شود؟

هنگامی که نرم کننده روی پایه نایلونی یک افزودنی مو قرار می گیرد، شروع به جمع شدن می کند و از آنجا که خارج کردن نرم کننده پس از ساخته شدن تقریبا غیرممکن است، در نهایت به سه طریق باعث ریزش مو می شود:

  • هنگامی که نرم کننده خیس است و در پایه قرار می گیرد، می تواند باعث از بین رفتن یا لغزش گره های دست بسته شود که باعث می شود برس زدن معمولی باعث بیرون آمدن مو در گره شود.
  • هنگامی که نرم کننده وارد پایه مو می شود و سپس خشک و سفت می شود، می تواند باعث شکسته شدن موها در برس زدن یا حالت دادن معمولی شود.
  • سپس خارش وحشتناک وجود دارد نرم کننده برای پوست سر خوب نیست. این به چربی بیش از حد روی پوست سر کمک می کند و چربی بیش از حد عامل شماره 1 خارش است.
همچنین بخوانید: درمان خانگی موخوره بدون کوتاهی با سرکه، وازلین، سس مایونز و آلوئه ورا

نرم کننده چگونه سبب ریزش مو می شود؟

چگونه نرم کننده باعث ریزش مو در موهای در حال رشد می شود؟

نرم‌کننده به‌طور خاص برای استفاده در قسمت‌های میانی تا انتهای مو طراحی شده است، جایی که موها بیشترین آسیب را دارند و به بیشترین رطوبت نیاز دارند. هنگامی که نرم کننده روی پوست سر قرار می گیرد و سپس به درستی شستشو نمی شود، می تواند منجر به تولید چربی اضافی شود. اکثر نرم کننده ها نوعی روغن در خود دارند. بنابراین، اگر در حال حاضر با موهای چرب یا پوست سر چرب مشکل دارید، افزودن نرم کننده به پوست سر تنها می تواند کمک بیشتری به این مشکل کند. این منجر به:

  • موها و پوست سر بیش از حد چرب
  • خارش پوست سر
  • شوره سر روغنی
  • ریزش بیش از حد مو

اگر نرم کننده را حذف کنید چه اتفاقی می افتد؟

نادیده گرفتن نرم کننده، موها را در معرض عوامل خارجی قرار می دهد که می تواند باعث آسیب دائمی مو شود. یک نرم کننده پوششی از محافظت در برابر ریزش مو، آسیب گرما، گرد و غبار و موارد دیگر می گذارد.

همچنین بخوانید: ماسک مو خانگی برای درمان ریزش مو و موخوره بخصوص موهای چرب

چگونه بفهمیم که نرم کننده کاملاً شسته شده است؟

چگونه بفهمیم که نرم کننده کاملاً شسته شده است؟

اگر موهای شما همچنان لغزنده است، مانند خیلی صاف، نرم کننده شما به طور کامل آبکشی نشده است. به آبکشی موهایتان ادامه دهید تا زمانی که متوجه شوید موهایتان بافت معمولی آن است.

آیا نرم کننده هایی برای انواع مو ساخته شده اند؟

بله، نرم کننده هایی برای انواع مو وجود دارد. یک دختر با موهای مجعد باید از نرم کننده ای استفاده کند که موخوره را کاهش دهد و موهایش را سالم نگه دارد، در حالی که یک دختر موهای صاف می تواند به دنبال یک نرم کننده آبرسان باشد.

آیا نرم کننده ها می توانند اثرات منفی روی موهای شما داشته باشند؟

در برخی موارد، نرم کننده می تواند تأثیر منفی روی مو یا پوست شما داشته باشد:

درماتیت تماسی

اگر به یک ماده در نرم کننده خود حساس هستید، ممکن است این واکنش آلرژیک را تجربه کنید. درماتیت تماسی نادر است، اما اگر مشکوک به آن هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

جوش های آکنه

اگر نرم کننده خود را به طور کامل نشویید، ممکن است برای افرادی که پوست مستعد آکنه دارند، به جوش بیاید. مطمئن شوید که تمام نرم کننده را از موهای خود آبکشی کرده و پس از آبکشی بدن خود را با صابون بشویید تا از بروز آکنه جلوگیری کنید.

همچنین بخوانید: درمان خانگی شوره سر حنا، نمک، جوش شیرین، سرکه و آبلیمو

آیا نرم کننده موهای شما را خشک می کند؟

موهای وز

فرمولاسیون های خاصی از نرم کننده ها می توانند موهای شما را صاف و تار به نظر برسانند، به خصوص اگر موهای نازک یا نازکی دارید. در عوض، یک نرم کننده سبک را انتخاب کنید. نرم کننده سبک موها را بدون سنگین کردن، مرطوب و صاف می کند.

با این حال، به طور کلی، مزایای نرم‌کننده بیشتر از معایب آن است. برای تکرار، هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نرم کننده مو باعث ریزش مو شود. نرم کننده مو، کوتیکول مو را صاف می کند و آن را براق، صاف و قابل کنترل می کند. به همین دلیل است که این بخش مهمی از روتین موهای سالم است.

آیا نرم کننده موهای شما را خشک می کند؟

شاید تعجب کنید که بدانید اگر از خشکی مو رنج می برید، استفاده از نرم کننده بیشتر ،یا افزودن کره مو در واقع مشکل را حل نمی کند. در واقع، می تواند اوضاع را بدتر کند – برای مثال، افزایش تجمع محصولات مو روی موهای شما می تواند منجر به گره خوردن شود.برخی از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که نرم کننده های شستشو را در موهای خود باقی می گذارند، زیرا فکر می کنند این کار باعث مرطوب شدن موها می شود. با این حال، این می تواند منجر به ایجاد مقدار قابل توجهی محصول شود که ساقه مو و پوست سر را می پوشاند. این تجمع ممکن است به سختی از بین برود، به این معنی که شامپوها و نرم کننده های مرطوب کننده ممکن است به خوبی کار نکنند و منجر به خشکی مو شود.


نظر خود را بیان کنید