درمان خانگی موخوره

درمان خانگی موخوره

موخوره به نازک شدن و دوشاخه شدن انتهای مو ها گفته می شود. معمولا موخوره به دلیل آسیب های فیزیکی مانند حرارت دیدن مو ها هنگام خشک کردن مو ها با سشوار یا صاف کردن آنها با اتو مو است. همچنین بعضی از موخوره ها به دلیل آسیب های شیمیایی مانند استفاده از رنگ و دکلره است. موخره ها باعث می شوند که مو ها زیبایی و لطافت خود را از دست بدهند و حالتی زبر و خشک به خود بگیرند. داشتن موهای سالم و بدون موخره می تواند زیبای فرد را بیشتر کند. موخوره بیشتر در خانم ها که موهای بلند تری دارند دیده می شود. برای درمان موخوره و داشتن موهای سالم درمان های خانگی زیادی وجود دارد. درمان خانگی موخوره عبارتند از: آلوئه ورا، سس مایونز، وازلین، سرکه، روغن زیتون و..
این درمان های خانگی اغلب دارای انواع ویتامین ها و اسید های چرب هستند، که می توانند رطوبت مو را حفظ کنند و مانع از شکنندگی و خشکی مو شوند. این درمان ها علاوه بر درمان موخوره می توانند به تقویت موها نیز کمک کنند و مانع ریزش مو ها می شوند.
در این مقاله قصد داریم که بهترین درمان های خانگی برای درمان موخوره را معرفی کنیم. پس اگر شما هم به دنبال درمان موخوره مو های خود هستید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

درمان خانگی موخوره با سرکه

استفاده از سکه برای درمان موخوره یکی از قدیمی ترین و موثر ترین راهکار برای درمان موخوره می باشد. موخوره ها معمولا در انتهایی ترین قسمت موها که بافت قدیمی تری دارند به وجود می آیند. انتهای مو ها بیشتر از قسمت های دیگر مو با سطوح مختلف در تماس هستند. به همین دلیل قسمت های انتهایی مو بیشتر دچار خشکی و شکنندگی می شوند. خشکی و دوشاخه شدن انتهایی مو به مرور بیشتر می شود و به قسمت های بیشتری از مو آسیب می زند.

همچنین بخوانید: بهترین ماسک مو خانگی برای موهای خشک و وز، فر و آسیب دیده

درمان خانگی موخوره با سرکه

استفاده از سرکه باعث تنظیم PHLموها می شود. معمولا مو های سالم به دلیل پروتئین و ساختار مولکول های مو حالتی اسیدی دارند. استفاده از شامپو ها باعث می شود که این خاصیت اسیدی در مو ها از بین برود و مو ها بیشتر حالت قلیایی به خود بگیرند. استفاده از سرکه می تواند باعث ایجاد تعادل در PHمو ها شود و کمی به آنها خاصیت اسیدی بدهد. شستشو موها با سرکه باعث می شود که موها نرم و لطیف و درخشان شوند. به همین دلیل استفاده از سرکه می تواند از موخوره در موها جلوگیری کند.

طریقه مصرف سرکه برای از درمان موخوره:
قبل از رفتن به حمام مقداری سرکه را با آب ترکیب کنید. این ترکیب را با یک آب پاش روی ساقه و ریشه مو هایتان بزنید. وبایک کیسه پلاستیکی مو هایتان را بپوشانید. بعد از 45 دقیقه به حمام بروید و مو های خود را با آب ولرم آب کشی کنید. توجه داشته باشید که نباید از شامپو برای شستن مو هایتان بعد از سرکه زدن استفاده کنید.

درمان خانگی موخوره با وازلین

وازلین ها یکی از قدیمی ترین لوازم بهداشتی هستند که برای درمان خشکی و ترک های پوستی از آن استفاده می کنند. وازلین ماده‌ای ژله مانند از مشتقات نفتی است. این ماده مخلوطی از واکس‌های طبیعی و روغن‌های معدنی است که با ایجاد یک مانع محافظتی بر روی پوست، رطوبت آن را حفظ می‌کند. تازگی از خواص وازلین برای درمان خشکی و شکنندگی مو ها نیز استفاده می شود. استفاده از وازلین باعث می شود که رطوبت مو ها حفظ شود و مو ها دچار خشکی و شکنندگی نشوند. همچنین به دلیل مواد معدنی که دارد می تواند باعث تقویت و ها شود. استفاده از وازلین می تواند باعث نرمی و لطافت مو ها شود. به همین دلیل در درمان موخوره بسیار موثر است.

طریقه استفاده از وازلین برای درمان موخوره:
برای درمان موخوره با وازلین کافی است مقداری وازلین را برداشته و به ساقه مو های خود بزنید. این کار باعث می شود که ساقه مو ها رطوبت خود را حفظ کنند و از موخوره جلوگیری می کند. بهتر است ساعتی قبل از رفتن به حمام به مو های خود وازلین بزنید. در هر هفته دو الی 3 بار مو های خود را با وازلین چرب کنید تا مو هایتان سالم و زیبا بمانند.

همچنین بخوانید: فواید و خواص استفاده از وازلین برای مو، جوش صورت، مژه و ابرو

درمان خانگی موخوره با وازلین

درمان خانگی موخوره با آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا یکی از گیاهان پرخاصیت است. این گیاه تاثیر زیادی در سلامت پوست و مو دارد. برگ های آلوئه ورا حاوی ماده ای ژله مانند هستند. ژله های آلو ئه ورا می تواند باعث درمان خشکی و شکنندگی مو حا شود. همچنین ژل موجود در برگ های آلوئه ورا باعث آبرسانی ساقه های مو می شود. استفاده از آلوئه ورا می تواند باعث نرمی و لطافت مو ها شود. از طرفی آلوئه ورا خاصیت آنتی اکسیدان دارد به همنی دلیل در برابر رادیکال های آزاد از مو ها محافظت می کند و مانع از آسیب و ریزش مو ها می شود.

طریقه مصرفآلوئه ورا برای درمان موخوره :
برای استفاده از ژل آلوئه ورا، باید مقداری از ژله موجود در برگ های آلوئه ورا را در ظرفی ریخته و خوب له کنید. سپس به آن مقداری روغن بادام تلخ و یا روغن نارگیل اضافه کنید. سپس این مخلوط را روی ریشه و ساقه ی موهایتان بمالید و بگذارید تا خوب جذب مو هایتان شود. سپس موهایتان را با آب ولرم بشویید. برای اینکه به نتیجه خوبی برسید از این ترکیب 2الی3 مرتبه در هفته استفاده کنید.

همچنین بخوانید: فواید روغن بادام تلخ برای پوست و مو، جوش و لک صورت و در ناف چیست

درمان خانگی موخوره با آلوئه ورا

درمان خانگی موخوره با سس مایونز

سس مایونز یک نرم کننده قوی برای مو های خشک و فر است. سس مایونز که در ترکیبات خود دارای انواع اسید های آمینه و چرب است می تواند به درمان خشکی و شکنندگی موها کمک زیادی بکند. همچنین به دلیل اینکه برای تهیه سس مایونز از سرکه استفاده شده است، این ماده باعث می شود که مو ها خاصیت اسیدی به خود بگیرند. استفاده از سس مایونز باعث نرم شدن و درخشنده شدن موها می شود.

طریقه استفاده از سس مایونز برای درمان موخوره:
برای درمان خشکی مو هایتان مقداری سس مایونز را به ساقه ی موهایتان بمالید و بگزارید تا 30 دقیق روی موهایتان بماند. سپس موهای خود را با آب ولرم وشامپو شستشو دهید.

درمان موخوره با ماسک خانگی

استفاده از ماسک های خانگی برای درمان موخوره یکی از موثر ترین درمان ها برای موخوره است. ماسک های خانگی را معمولا از مواد طبیعی و گیاهی تهیه می کنند به همین دلیل استفاده از آنها عوارضی به دنبال ندارد. درادامه چندتا از ماسک های خانگی موثر برای درمان موخوره را معرفی می کنیم.
• ماسک آلوئه ورا و روغن بادام
• ماسک تخم مرغ
• ماسک گل ختمی و روغن نارگیل
• ماسک اسپند و سرکه
• ماسک آب برنج

همچنین بخوانید: ماسک مو خانگی برای درمان ریزش مو و موخوره بخصوص موهای چرب

درمان خانگی موخوره با سس مایونز

درمان خانگی موخوره با روغن زیتون

روغن زیتون یکی از محبوب ترین روغن ها در سراسر جهان است. از روغن زیتون برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های پوست و مو استفاده می شود. روغن زیتون باعث آبرسانی ساقه های مو می شود و از خشکی و شکنندگی موها جلوگیری می کند. استفاده از روغن زیتون باعث نرمی و درخشان شدن مو ها می شود.

طریقه مصرف روغن زیتون برای درمان موخوره:

برای درمان موخوره باید یک ساعت قبل از حمام رفتن، موهای خود را با روغن زیتون چرب کنید. سپس موهایتان را با آب ولرم و شامپو شستشو دهد.


نظر خود را بیان کنید