طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

دستور پخت سبزی پلوی خوشمزه با ماهی

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

یکی از خوشمزه ترین غذاهای دریایی که ایرانی ها در شب عید نوروز آن را طبخ می کنند، سبزی پلو با ماهی است که در تهیه آن، به برنج، سبزی پلویی، ماهی، گوجه فرنگی خشک شده و… نیاز داریم. برای طرز تهیه سبزی پلو با ماهی، با آشپزی آلامتو همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
پودر پیاز۱ قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی خشک شده۲ قاشق غذاخوری
پودر سیر۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون یا مایعبه اندازه کافی
ادویه ماهیبه اندازه کافی
مغز لیمو عمانی خشک شدهبه اندازه کافی
تخم گشنیز۱ قاشق غذاخوری
نمک۳ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه۱ قاشق غذاخوری
سبزی پلویی۴۰۰ گرم
پودر پاپریکا۲ قاشق غذاخوری
آویشننصف قاشق غذاخوری
ماهی۴ عدد
فلفل قرمز۱ قاشق غذاخوری
برنج۴ پیمانه

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

طرز تهیه سبزی پلو با ماهی

ابتدا سبزی پلویی را که از ترکیب شوید، جعفری، تره و گشنیز هست را پاک می کنیم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن خارج شود و بعد روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم و یا در خردکن می ریزیم تا خرد شود.

در تابه ای بزرگ روغن می ریزیم.

سبزی های خرد شده را در آن تفت می دهیم تا آب آنها تبخیر شود و کمی سرخ شوند و تابه را کنار می گذاریم.

سپس قابلمه ای متناسب با مقدار برنج انتخاب می کنیم و داخل آب می ریزیم و کمی نمک به آن می افزاییم و روی حرارت می گذاریم تا آب به جوش بیاید و برنج را می شوییم و آب آن را بیرون می ریزیم و زمان جوش آمدن آب داخل قابلمه، می ریزیم و هم می زنیم و اجازه می دهیم تا برنج تغییر حالت بدهد. سپس کمی از برنج را بر می داریم و زیر دندان تست می کنیم؛ اگر اطراف برنج مغز پخت بود و وسط آن کمی گیر داشت و سفت بود بهترین زمان برای آبکش کردن است.

در این لحظه سبزی را به برنج اضافه می کنیم و می گذاریم یک قل بزند.

بعد داخل آبکش می ریزیم و کمی آب سرد روی آن می ریزیم.

قابلمه را روی حرارت می گذاریم تا آب داخل آن کاملا خشک شود.

روغن کف قابلمه می ریزیم و اگر تمایل دارید ته دیگ نان یا سیب زمینی داشته باشید، سیب زمینی ها را پوست می گیریم و می شوییم و حلقه حلقه می کنیم و روی روغن کف قابلمه می چینیم و یا نان را کف آن می گذاریم و کمی از برنج را با کفگیر کف قابلمه می ریزیم و کمی هل و دارچین روی برنج و سبزی می ریزیم و مجددا برنج و سبزی را می ریزیم تا همه ی برنج در قابلمه ریخته شود؛ و کره را ورقه ورقه می کنیم و ورقه ها را روی برنج می چینیم و نصف لیوان آب دور قابلمه می ریزیم و ۱ قاشق زعفران روی آن می ریزیم و درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را ابتدا زیاد می کنیم تا بخار در آن بپیچد و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا خوب برنج پخته شود و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بعد برنج را خاموش می کنیم؛ چون زمان بیشتر باعث از بین رفتن سبزی پلو می شود.

سپس ماهی را به قطعات تقریبا کوچک برش می زنیم و می شوییم.

در کاسه ای گوجه فرنگی خشک شده، تخم گشنیز، فلفل قرمز و فلفل سیاه، پودر پاپریکا، لیمو عمانی خشک شده، نمک، آویشن، پودر سیر و پودر سیاه را می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم و روغن زیتون یا روغن مایع روی ادویه ها می ریزیم به مقداری که مایه خمیر شکل شود و سفت یا شل نشود و بعد تکه های ماهی را داخل این مایه خمیری می زنیم تا کاملا ماهی ها آغشته به آن شود.

بعد روی سینی فر فویل می کشیم و ماهی های طعم دار کرده را روی سینی می چینیم و به مدت ۱۰ دقیقه گریل را روشن می کنیم و سینی را در فر قرار می دهیم تا ماهی ها آماده شوند.

می توانید ماهی ها را در تابه نیز سرخ کنید؛ کف تابه روغن می ریزیم و ماهی را داخل آن قرار می دهیم تا یک طرف آن سرخ شود و بعد ماهی را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود.

پلو را در دیس می کشیم و ماهی سرخ شده را نیز در دیس می کشیم و با لیمو تازه میل کنید.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سبزی پلو با ماهی»

با موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است، می توانید برای ۴ نفر سبزی پلو با ماهی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سبزی پلو با ماهی تهیه کنید، کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.