طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی

طرز تهیه شوید پلوی با تن ماهی

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهیشوید پلو با تن ماهی یکی از انواع غذا های بسیار خوشمزه و فوری است که در میان اکثر مردم ایران و تمامی سنین ها محبوب و پر طرفدار بوده است و به راحتی می توان آن را در منزل در کمترین زمان ممکن تهیه کرد. شما می توانید این غذای بسیار خوشمزه را با جای تن ماهی با انواع ماهی های تازه و یا انواع گوشت و مرغ نیز تهیه و میل کنید اما راحت ترین آن ها تهیه این غذا در کنار تن ماهی بوده که بسیار سریع تر و از بقیه انواع گوشت و مرغ ها تهیه می شود و می تواند یک پیشنهاد عالی برای افرادی که زمان کافی برای تهیه و پخت غذا نداشته اند باشد. امروز ما در آلامتو طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شوید پلو با تن ماهی

 • برنج 3 پیمانه
 • تن ماهی 2 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
 • شوید خشک به مقدار لازم
 • سیر تازه 3 حبه
 • کنجد به مقدار دلخواه
 • سیب زمینی 1 عدد متوسط
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک تن ماهی با گوجه

طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی

مرحله اول: آماده سازی برنج

 1. برای تهیه این غذا ما از شوید خشک استفاده کرده ایم اما در صورت تمایل می توانید از شوید تازه نیز استفاده کنید اما عطر شوید خشک بیشتر از شوید تازه است.

مرحله دوم: آماده سازی تن ماهی ها

در حین پخت برنج قابلمه ای جداگانه ای دیگری را برداشته و درون آن مقداری آب بریزد و تن ماهی ها را داخل آن قرار دهید و قابلمه را روی گاز قرار دهید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و از زمان جوشیده شدن آب به تن ماهی ها 20 دقیقه داخل آب جوش فرصت دهید تا آماده شوند.

مرحله سوم: تفت دادن تن ماهی ها

بعد از گذشت 20 دقیقه تن ماهی ها را از داخل آب جوش خارج کنید و کمی که گذشت درب تن ماهی ها را باز کنید و ماهیتابه ای را برداشته و تن ماهی ها را به همراه روغنشان درون ماهیتابه بریزید و به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و زردچوبه نیز اضافه کنید و سیر ها را نیز بشویید و پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و به تن ماهی ها اضافه کنید و تن ماهی ها را درون روغن خودشان به همراه ادویه ها و سیر ها مقداری تفت دهید.

مرحله چهارم: پخت نهایی شوید پلو

قابلمه برنج را برداشته و کف آن مقداری روغن بریزد و آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا مقداری روغن گرم و آماده شود و بعد سیب زمینی را با آب شسته و پوست آن را بگیرید و آن را به شکل حلقه ای برش دهید و کف قابلمه مقداری کنجد بپاشید و سیب زمین ها را قرار دهید و بعد مقداری از برنجی را که آبکش کرده بودید را روی سیب زمینی ها بریزد و روی آن مقداری شوید خشک بپاشیید و مقداری برنج را با شوید خشکچ هم بزنید و مخلوط کنید و روی آن ها مقداری تن ماهی بریزید و مجدد بقیه برنج و مواد را روی مواد داخل قابلمه بریزد و ادامه تن ماهی و شوید خشک را به همین صورت لایه لایه به برنج اضافه کنید و روی دب قابلمه دمکنی بکشید و روی قابلمه قرار دهید و ابتدا روی شعله متوسط قرار دهید و زمان دهید تا بخار برنج بلند شود و بعد شعله را کم کنید و زمان دهید تا مواد با یکدیگر دم بکشنند و آماده شوند. بعد از آن هم شوید پلو با تن ماهی شما آماده سرو است آن را داخل ظرف مورد نظر خود بکشید و میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ساندویچ تن ماهی با ذرت، سیب زمینی و شوید در نان باگت

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی


نکات کلیدی در طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی

 1. برای تهیه این غذا ما از شوید خشک استفاده کرده ایم اما در صورت تمایل می توانید از شوید تازه نیز استفاده کنید اما عطر شوید خشک بیشتر از شوید تازه است.
 2. زمان گفته شده برای پخت برنج تقریبی بوده و متناسب با نوع هر برنجی که استفاده می کنید ممکن است متفاوت و یا متغییر باشد.
 3. برای سرو این غذا می توانید از گوجه اسلایس شده و یا زیتون نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد تن ماهی و کلم بروکلی و سیب زمینی و شوید

♨ نکات مهم «طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی»

برای تهیه این غذا ما از شوید خشک استفاده کرده ایم اما در صورت تمایل می توانید از شوید تازه نیز استفاده کنید اما عطر شوید خشک بیشتر از شوید تازه است.


نظر خود را بیان کنید