دستور پخت شوید پلو با تن ماهی

طرز تهیه شوید پلوی فوری با تن ماهی

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

ماهی از آن غذاهایی است که به خاطر خواص و طعم خوبش، در بین مردم طرفداران زیادی دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقت کافی برای تهیه یک سبزی پلو با ماهی خوشمزه نداشته اید و مجبور به تغییر انتخاب تان شده اید.

امروز می خواهیم طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی را آموزش دهیم که یک جایگزین مناسب و عالی می باشد. با آشپزی آلامتو همراه باشید.

مواد لازم برای 2 نفر
برنج۱٫۵ پیمانه
تن ماهی بزرگ۱ عدد
روغن مایعبه اندازه کافی
شوید خشک۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

  1. ابتدا داخل یک قابلمه مناسب چند لیوان آب می ریزیم و کمی نمک به آن اضافه می کنیم و حرارت را زیاد می کنیم تا بجوش بیاید؛ بستگی به نوع برنج و مهارت شما در درست کردن برنج دارد که آن را از قبل خیس کنید یا همان لحظه خیس کنید و بشورید و داخل آب در حال جوش بریزید.
  2. زمانی که آب به جوش آمد، برنج پاک شده را در کاسه ای بزرگ می شوییم و ۲ بار آب آن را بیرون می ریزیم و می شوییم و آبکش می کنیم و داخل آب در حال جوش می ریزیم و یک هم می زنیم و می گذاریم تا کمی نرم شود.
  3. سپس مجددا هم می زینیم و مقدری از برنج را بیرون از آب می آوریم و زیر دندان امتحان می کنیم؛ اگر اطراف آن پخته بود و مغزش سفت بود زمان آبکشی برنج است در غیر این صورت می گذاریم تا بپزد.
  4. برنج را در آبکش می ریزیم و آب سرد روی آن می گیریم و آبکش را بلند می کنیم و برنج های داخل آن را چند مرتبه تکان می دهیم تا برنج های زیر له نشوند.
  5. در قابلمه روغن می ریزیم و اگر تمایل به ته دیگ دارید نان یا سیب زمینی (پوست کنده و ورقه ورقه شده) را کف قابلمه می چینیم و برنج را روی آن می ریزیم و درب آن را می گذاریم و حرارت را ابتدا زیاد می کنیم تا برنج بخار کند و سپس حرارت را کم می کنیم تا خوب به مرور زمان بپزد.
  6. برنج ۱ ساعت بعد آماده شده است.
  7. تن ماهی را در قابلمه ای قرار می دهیم و روی آن آب می ریزیم و به مدت ۲۰ دقیقه می گذاریم تا بجوشد (روی بسته تن ماهی ها زمان جوشیدن نوشته شده است).
  8. سپس شعله را خاموش می کنیم و می گذاریم تا ظرف تن خنک شود و بعد درب آن را باز می کنیم و در تابه ای تن ماهی را می ریزیم و روی آن شوید می ریزیم و با حرارت ملایم می گذاریم تا با هم مخلوط شوند و تفت می دهیم.
  9. پلو آماده شده را با تن ماهی و شوید مخلوط شده اضافه می کنیم تا همگی پلو با تن ماهی آغشته شود.
  10. شوید پلو با تن ماهی را در دیس می کشیم و میل کنید.

نوش جان.

♨ نکات مهم «دستور پخت شوید پلو با تن ماهی»

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۲ نفر شوید پلو با تن ماهی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری شوید پلو با تن ماهی تهیه کنید، کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.