طرز تهیه پیتزا سبزیجات

پیتزای رژیمی می تواند یکی از بهترین وعده های غذایی برای کسانی باشد که بسیار به  سبک غذا های فست فودی و انواع پیتزا ها علاقه زیادی داشته اند ولی به دلایل پزشکی و یا لاغری نمی توانند این نوع غذا ها را مصرف کنند اما این نوع پیتزا رژیمی بوده و می تواند یک پیشنهاد عالی برای این افراد باشد که هم سالم بوده و در آن از مواد مضری مثل پنیر پیتزا استفاده نشده است و هم مقداری زیادی کالری نداشته و ارزش غذایی بالایی داشته و تا حدی می تواند حوس آن ها برای خوردن این سبک غذا ها را کمتر کند. پیتزا های رژیمی دارای انواع و سبک های متنوعی است برخی از آن ها تنها با سبزیجات تهیه می کنند و برخی با سینه مرغ و… که امروز ما یکی از این سبک ها را که در آن هم از مرغ و هم از سبزیجات در کنار هم مقداری استفاده شود را به شما یاد خواهیم داد پس امروز ما در آلامتو طرز تهیه پیتزای رژیمی خوشمزه بدون پنیر با مرغ و سبزیجات بدون خمیر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پیتزا رژیمی

 • نان تافتون سبوس دار 2 عدد
 • فیله مرغ 100 گرم
 • نمک و فلفل سیاه و پاپریکا به مقدار لازم
 • پودر سیر، پودر پیاز به مقدار لازم
 • پودر آویشن به مقدار لازم
 • سیر 1/5 حبه
 • روغن زیتون 1 ق غذا خوری
 • سس قرمز 1 ق غذا خوری
 • قارچ 4 عدد
 • زیتون بدون هسته 6 عدد
 • ذرت 2 ق غذا خوری
 • ریحان تازه 50 گرم
 • پیاز بنفش نصف 1 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر

طرز تهیه پیتزای رژیمی خوشمزه بدون پنیر با مرغ و سبزیجات بدون خمیر

مرحله اول: آماده سازی فیله های مرغ

فیله های مرغ را به خوبی با آب سرد بشویید و سپس آن ها را به وسیله چاقو چند برش دهید و خرد کنید و آن ها را درون ظرفی بریزید و به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر پاپریکا را به همراه پودر سیر و پودر پیاز بریزید و در آخر نیز به آن ها روغن زیتون را هم اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و روی ظرف را با سلفون به خوبی بپوشانید و ظرف فیله ها را برای مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا فیله های مرغ به خوبی مزه دار و آماده شوند.

مرحله دوم: پخت فیله ها

فیله های مزه دار شده را برداشته و سپس ماهیتابه ای را بردارید و آن را روی شعله گاز قرار دهید و فیله های مرغ را درون ماهیتابه بریزید و مقداری با حرارت کم تفت دهید تا به خوبی پخته آماده شوند و بعد سیر را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و به فیله های مرغ اضافه کنید و کمی با فیله ها تفت دهید.

مرحله سوم: آماده سازی سبزیجات

ریحان های تازه را به خوبی با آب سرد بشویید و آن ها را به شکل ساطوری شده و ریز و یکدست خرد کنید و کنار بگذارید و زیتون ها را نیز به شکل حلقه ای برش دهید و و بعد پیاز و قارچ را هم با آب سرد به خوبی شسته و پوست پیاز را بگیرید و آن را به شکل خلالی خرد کنید و قارچ را نیز به شکل حلقه ای برش دهید و آن ها را هم کنار بگذارید.

مرحله چهارم: آماده سازی نان

قالب های مخصوص پپیتزا را برداشته و آن ها با مقدار خیلی کمی روغن به وسیله برس آشپزی مقداری چرب کنید و سپس نان های تافتون را کف قالب قرار دهید و روی آن ها را مقدار کمی سس قرمز بمالید و بعد مقداری از مرغ های مزه دار شده را روی نان ها پخش کنید و روی آن ها را مقداری ریحان تازه و قارچ و زیتون و پیاز اسلایس شده بریزید و در آخر هم مقداری ذرت روی هر نان به اندازه 1 قاشق غذا خوری بریزید و روی تمامی مواد مقداری پودر آویشن بریزید تا نان های پیتزای شما به خوبی آماده شود.

مرحله پنجم: پخت پیتزا

فر خود را برای مدت 5 الی 10 دقیقه روی دمای 160 درجه قرار دهید تا درون آن ابتدا مقداری گرم و آماده شود و سپس قالب پیتزای خود را برای مدت 5 دقیقه با دمای 160 درجه قرار دهید تا سبزیجات شما نیز مقداری پخته و آماده شوند و بعد از آن هم پیتزای رژیمی شما آماده سرو است آن را از فر بیرون آورید و میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید:طرز تهیه پیتزا مخصوص خام گیاه خواران

طرز تهیه پیتزا رژیمی


نکات کلیدی در طرز تهیه پیتزای رژیمی خوشمزه بدون پنیر با مرغ و سبزیجات بدون خمیر

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزجات مورد علاقه خود نیز داخل این نوع پیتزا استفاده کنید.
 2. در صورت دسترسی نداشتن به فیله مرغ می توانید سینه مرغ را نیز جایگزین آن کنید.
 3. به دلیل استفاده از سیر بهتر است که از پودر سیر کمتری برای مزه دار کردن فیله ها استفاده کنید.
 4. بهتر است که از پنیر برای سالم تر بودن آن استفاده نکنید اما در صورت استفاده از پنیر در این پیتزا بهتر است از پنیر موزارلا کم چرب حداقل استفاده کنید که ضرر آن به نسبت کمتر باشد.
همچنین بخوانید:طرز تهیه پیتزا سبزیجات خانگی خوشمزه و فست فودی بدون فر در ماهیتابه

♨ نکات مهم «طرز تهیه پیتزای رژیمی خوشمزه بدون پنیر با مرغ و سبزیجات بدون خمیر»

در صورت تمایل می توانید از سایر سبزجات مورد علاقه خود نیز داخل این نوع پیتزا استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید