طرز تهیه پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی یکی از انواع پیتزاهای بسیار مشهور و محبوب در سراسر دنیا است که مورد علاقه هر سنی بوده و کمتر کسی است که این پیتزای بسیار محبوب و خوشمزه را حداقل یک بار تست نکره و از طعم آن لذت نبرده باشد. اصلی ترین مواد اولیه که در این پیتزا از آن استفاده شده است نوعی سوسیس به نام پپرونی بوده که به نسبت سایر سوسیس های دیگر طعم به نسبت تند تری داشته است و می تواند یک پیشنهادی عالی برای کسانی باشد که پیتزا از غذا های موردعلاقه آنان بوده و از طعم غذاهای تند نیز لذت می برند. امروز ما در آلامتو طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پیتزا پپرونی

 • آب 1 لیوان
 • شیر 1 فنجان
 • آرد  4 فنجان
 • روغن مایع 1 لیوان
 • مخمر خشک 1 بسته
 • شکر 1 ق مربا خوری
 • نمک 1 ق غذا خوری
 • سوسیس پپرونی 2 بسته
 • قارچ 12 عدد متوسط
 • سس گوجه فرنگی 6 ق غذا خوری
 • پنیر موزارلا به میزان دلخواه
 • زیتون بدون هسته به میزان دلخواه
 • پونه کوهی به میزان لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزا سبزیجات خانگی خوشمزه و فست فودی بدون فر در ماهیتابه

طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مخمر

ابتدا قابلمه ای را برداشته و درون قابلمه آب و شیر و روغن مایع را به همراه شکر بریزید و آن را روی حرارت گاز قرار دهید و هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند و سپس زمان دهید تا مقداری مایع شما گرم شود در حدی که اگر انگشتتان را داخل آن قرار دادید تحمل گرما آن را داشته باشد سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و به آن ها مخمر خشک را اضافه کرده و با هم زن دستی خوب آن را نیز با مواد خود ترکیب کنید و درب آن را بگذارید و 10 دقیقه زمان دهید تا مخمر شما به خوبی عمل کند.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد و نمک

در این مرحله آرد سفید را به خوبی با نمک مخلوط و ترکیب کنید و سپس ترکیب آن دو را به خوبی درون خمیر مایه ای که به عمل آمده طی 3 مرحله به آرامی الک کنید و به خمیر مایه اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری به دست آید و بعد شروع به ورز دادن خمیر خود کنید و آن را به خوبی ورز دهید و روی ظرف را با سلفونی به خوبی بپوشانید و آن را برای مدت زمان 1/5 ساعت در محیط گرم قرار دهید تا خمیری که تهیه کرده اید به خوبی استراحت و پف کند.

مرحله سوم: پهن کردن خمیر

بعد از گذشت 1/5 ساعت خمیر خود را برداشته و پف آن را به خوبی بگیرید و مجدد مقداری آن را ورز دهید و بعد روی سطح کار مقداری آرد سفید بپاشید و خمیر را روی سطح کار به 3 قسمت مساویی تقسیم کنید و هر قسمت را مقداری روی سطح کار با ورنه پخش و صاف کنید تا 3 تا خمیر پیتزا تهیه کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن سایر مواد به خمیر

قالب و یا ماهیتابه ای که در آن قرار است پیتزا های خود را درست کنید به وسیله روغن و برس آشپزی به خوبی آغشته به روغن کرده و آن ها را چرب کنید سپس خمیرهای خود را داخل آن قرار دهید و بعد سراسر خمیر پیتزا ها را با سس گوجه فرنگی به خوبی آغشته کنید و همه جای خمیر ها را سس گوجه فرنگی بمالید و سپس روی آن ها را با پنیر پیتزا بپوشانید و کمی پونه کوهی روی تمامی آن ها بپاشیید و سوسیس های پپرونی را نیز روی مواد خمیر های خود قرار دهید و زیتون های بدن هسته را هم مقداری به شکل حلقه ای برش دهید و روی سطح پیتزا ها مقداری بریزید و قارچ ها را نیز به همین شکل به خوبی با آب سرد ابتدا بشویید و بعد به شکل حلقه مانند زیتون ها برش دهید و روی هر پیتزا مقداری قرار دهید تا خمیر های خود به خوبی با مواد پوشانده و پر شوند.

مرحله پنجم: پخت پیتزا درون ماهیتابه

ماهیتابه ای که قرار است در آن پیتزا را بپزید به مدت 15 دقیقه از قبل روی شعله پخش کن با دمای کم قرار دهید و روی درب ماهیتابه دمکنی بکشید ودرب را روی ماهیتابه قرار دهید و زمان دهید تا درون ماهیتابه به خوبی گرم و آماده شود و سپس سراسر آن را به خوبی با برس و روغن چرب کنید و خمیر را داخل آن قرار دهید و به شکلی که بالا گفته شد روی خمیر را پر کنید و مجدد روی درب ماهیتابه دمکنی کشیده و آن را با شعله کم روی شعله پخش کن به مدت 30 دقیقه زمان دهید تا پیتزای شما به خوبی خمیر آن پخته و پنیر آن آب شود و آماده شود.

مرحله ششم: پخت پتزا درون فر

برای پخت این پیتزا داخل فر نیاز است که ابتدا فر خود را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا درون آن به خوبی گرم و آماده شود و سپس قالب های پیتزا خود را برای مدت 15 تا 20 دقیقه درون طبقه وسط فر قرار دهید و به ان ها زمان دهید تا به خوبی آماده شوند و 2 دقیقه نهایی پخت نیز دمای را روی گریل قرار دهید تا پنیر روی پیتزای شما به خوبی طلایی و آماده شود و بعد هم پیتزای خود را از درون فر بیرون آورده و آن را برش دهید و بعد از آن هم پیتزای شما آماده سرو است میل کنید از خوردن آن نیز لذت برید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی نرم، لطیف و فوری بدون شیر و ماست

طرز تهیه پیتزا پپرونی


نکات کلیدی در طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر

 1. دز صورت تمایل به جای پونه کوهی می توانید ریحان را نیز جایگزین آن کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از کنسرو ذرت نیز برای تهیه این پیتزای خوشمزه استفاده کنید.
 3. برای پخت این پیتزا داخل فر بعد از گذشت 15 دقیقه و یا بدون فر نیاز است بعد از گذشت 20 دقیقه آن را چک کنید و در صورت آماده شدن آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک گوشت ساده و لذیذ با ماست و پنیر پیتزا با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر»

دز صورت تمایل به جای پونه کوهی می توانید ریحان را نیز جایگزین آن کنید.


نظر خود را بیان کنید