طرز تهیه نان سیر تابه ای

نان سیر یکی از هوس انگیزترین و خوشمزه ترین انواع پیش غذاهایی است که در سراسر دنیا شناخته شده و محبوبیت بسیار زیادی نیز پیدا کرده است. از دلایل محبوبیت نان سیر در میان اکثر مردم دنیا می توان به طعم بسیار لذت بخش آن در کنار ساده و راحت بودن دستور تهیه آن اشاره کرد به این صورت که شما می توانید آن را در منزل با ساده ترین مواد ممکن و در مدت زمان کوتاهی چه با فر و چه بدون فر نیز تهیه و سرو کنید. نان سیر را می توانید با انواع نان ها تهیه کرد برای مثال برخی آن را با خمیر خانگی و دست ساز و برخی دیگر نیز آن را با انواع نان هایی مانند نان باگت، نان تست و یا نان چاپاتا تهیه می کنند که تمامی این مواد سلیقه ای بوده و ممکن است متناسب با سلیقه هر فرد متفاوت باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه نان سیر خانگی و عالی با نان تست به صورت تابه ای و با فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه نان سیر خانگی

 • سیر 1/5  بوته
 • نان تست 1 بسته کوچک
 • کره 100 گرم
 • جعفری تازه 50 گرم
 • روغن زیتون به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • پنیر پیتزا به مقدار دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه پیتزا پپرونی در خانه با قارچ با فر و بدون فر

طرز تهیه نان سیر با نان تست به صورت تابه ای و با فر

مرحله اول: آماده سازی سیر ها

ابتدا سیر ها را با آب بشویید و سپس پوست آن ها را بگیرید و بعد قابلمه ای را برداشته و داخل آن روغن زیتون بریزید به طوری که حوضچه روغنی داخل قابلمه تشکیل شود و بعد سیر های پوست گرفته شده را داخل قابلمه بریزید و بعد قابلمه را روی شعله کم گاز قرار دهید و زمان دهید تا سیر ها در این مدت به آرامی و کم کم داخل روغن طلایی و نرم شوند و بعد آن ها را از حوضچه روغن خارج کنید و داخل ظرفی بریزید. دقت داشته باشید که سیر ها را داخل حوضچه روغن روی حرارت بسیار کم قرار دهید و زمان نسبتاً زیادی دهید تا سیر ها در این مدت به خوبی داخل روغن نرم و طلایی شوند و به هیچ عنوان به صورت خشک و یا سرخ شده نشوند.

مرحله دوم: اضافه کردن کره و جعفری تازه

در این مرحله کره ای را که از قبل به دمای محیط رسیده و اکنون نیز مقداری نرم شده است را برداشته و آن را به ظرفی که سیر های نرم و پخته شده در آن قرار دارند اضافه کنید و سپس دسته ی جعفری ها را نیز با آب بشویید و آن ها را هم به شکل ساطوری شده و ریز ریز و یکدست خرد کنید و بعد جعفری های خرد شده را هم  به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به مواد داخل ظرف اضافه کنید و خوب مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا حالتی شبیه به سس غلیظ پیدا کنند و سیر ها نیز به طور کامل با کره ترکیب و له شوند.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی نان سیر با فر

برای تهیه این نان سیر ها داخل فر ابتدا باید فر را برای مدت 15 دقیقه ای روی دمای 180 درجه قرار دهید تا داخل فر در این مدت کاملاً گرم و آماده شود و در این مدت روی تمامی نان ها را با مقداری از سس سیری که تهیه کرده اید رومال کنید و بعد روی تمامی آن ها مقداری پنیر پیتزا بریزید و آن ها را داخل سینی فری که از قبل چرب و آماده کرده اید بچنیدی و سینی فر را پس از آماده شدن فر برای مدت 15 دقیقه دیگر داخل فر با دمای 180 درجه قرار دهید تا در این مدت تمامی نان های سیر شما پخته و آماده شوند.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی نان سیر تابه ای

برای تهیه این نان سیر ها داخل ماهیتابه ابتدا ماهیتابه نچسبی را برداشته و کف آن را را مقداری با روغن مایع چرب و آماده کنید و بعد آن را روی شعله پخش کن با دمای بسیار کم قرار دهید و سپس نان های سیری که از قبل آماده و با مواد رومال کرده بودید را برداشته و آن ها را داخل ماهیتابه بچینید و درب ماهیتابه را برای مدت 15 دقیقه ای دیگر قرار دهید و اجازه دهید تا در این مدت تمامی نان سیر ها روی شعله پخش کن با دمای بسیار کم به آرامی پخته و آماده شوند و بعد از آن هم نان سیر خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه بروسکتا یا بروشتا گوجه فرنگی و پنیر لذیذ با نان باگت

طرز تهیه نان سیر رستورانی


نکات کلیدی در تهیه نان سیر با نان تست به روش رستورانی

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر نان های دیگر نیز برای تهیه این نان سیر خوشمزه استفاده کنید.
 2. اضافه کردن پنیر پیتزا سلیقه ای بوده و در صورت تمایل می توانید آن با انواع نان های دیگر نیز تهیه کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید به جای پنیر پیتزا از مقداری پنیر پارمزان نیز روی نان سیر ها استفاده کنید.
 4. استفاده کردن از سیر تازه در این دستور باعث می شود تا نان سیر شما مزه و عطر بهتری داشته باشد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی نرم، لطیف و فوری بدون شیر و ماست

♨ نکات مهم «طرز تهیه نان سیر خانگی و عالی با نان تست به صورت تابه ای و با فر»

در صورت تمایل می توانید از سایر نان های دیگر نیز برای تهیه این نان سیر خوشمزه استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید