طرز تهیه لازانیا رولی با سس بشامل

لازانیا رولی یکی از انواع غذا های بسیار خوشمزه و پرطرفداری است که در بین اکثریت مردم با هر سلیقه ای محبوب و شناخته شده است. این نوع لازانیای خوشمزه را می توانید به عنوان فینگر فود نیز برای انواع مراسم و مجالس های خود تهیه کنید و به وسیله آن به میز خود جلوه و زیبایی ببخشید. لازانیا رولی نسبت به لازانیا عادی بسیار راحت تر و سریع تر نیز تهیه می شود و شما می توانید در مواقعی که وقت و زمان کمتری برای تهیه این غذای خوشمزه دارید مدل رولی آن را تهیه کنید. همچنین می توانید لازانیا رولی را هم بدون فر و هم با فر نیز تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه لازانیا رولی ببا گوشت چرخ کرده و سس بشامل بدون فر و با فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه لازانیا رولی با سس بشامل

 • پیاز 1 عدد
 • گوشت چرخ کرده 100 گرم
 • قارچ 250 گرم
 • فلفل دلمه ای 100 گرم
 • رب گوجه فرنگی 1 ق غذا خوری سر پر
 • لازانیا به مقدار لازم
 • پنیر پیتزا به میزان دلخواه
 • آرد سفید 1 ق غذا خوری
 • شیر 1 لیوان
 • کره 25 گرم
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • فلفل قرمز و پاپریکا و پودر آویشن به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه لازانیا بدون سس بشامل در فر همراه با گوشت و قارچ

طرز تهیه لازانیا رولی با گوشت چرخ کرده و سس بشامل با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی گوشت و پیاز

ابتدا پیاز را با آب بشویید و سپس پوست آن را بگیرید و آن را به شکل نگینی شده و یکدست برش دهید و ماهیتابه ای برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا روغن گرم و آماده شود و بعد به آن پیاز را هم اضافه کنید و آن را کمی تفت دهید تا سبک و طلایی شود سپس به آن نمک و فلفل سیاه و زردچوبه را به همراه مقداری پاپریکا و فلفل قرمز اضافه کنید و آن ها را 2 دقیقه ای با پیاز تفت دهید تا عطر آن ها بلند شود و بعد گوشت چرخ کرده را نیز به پیاز اضافه کرده و آن را با پیاز تفت دهید تا گوشت تغییر رنگ دهد.

مرحله دوم: اضافه کردن رب، قارچ و فلفل دلمه ای

بعد از آن که گوشت تغییر رنگ داد رب گوجه فرنگی را نیز به آن اضافه کنید و آن را چند دقیقه ای تفت دهید تا هم خامی رب گرفته شود و هم رنگ آن مقداری داخل روغن باز شود و بعد آن را با گوشت و پیاز هم بزنید و مخلوط کنید. قارچ و فلفل دلمه ای را نیز با آب شسته و سپس قارچ را به شکل حلقه ای خورد کنید و فلفل دلمه ای را هم به شکل نگینی شده و ریز خرد کرده و بعد هر دوی آن ها را به مواد گوشتی خود اضافه کنید و آن ها را نیز در حد چند دقیقه ای با مواد گوشتی تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شود و بعد ماهیتابه را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی لازانیا

قابلمه ای را برداشته و سپس داخل آن مقداری آب به همراه مقداری زردچوبه و روغن مایع و نمک بریزید و بعد آن را روی حرارت گاز قرار دهید و فرصت دهید تا آب شروع به جوشیدن کند. پس از جوشیدن آب ورقه های لازانیا را داخل آب جوش قرار دهید و به آن ها به اندازه ای که روی بسته لازانیا نوشته شده است فرصت دهید تا لازانیا های شما پخته و نرم و آماده شوند و بعد ورقه های لازانیا را آبکش کنید و کمی آن ها را با آب سرد بشویید تا نشاسته اضافی آن ها شسته شود.

مرحله چهارم: آماده سازی سس بشامل

برای تهیه سس ابتدا قابلمه ای را برداشته و داخل آن کره را بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا کره آب شود و بعد به آن آرد را نیز اضافه کرده و کمی آرد را با کره تفت دهید تا خامی آن گرفته شود سپس به آرامی و کم کم شیر را به آرد اضافه کنید و ترکیب آن ها را به طور مداوم روی حرارت هم بزنید و مخلوط کنید تا آرد به هیچ عنوان به شکل گلوله ای داخل سس باقی نماند و بعد به آن مقداری نمک و فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و مجدد سسی که تهیه کرده اید را هم بزنید تا سس شما مزه دار و آماده شود و بعد از غلیظ شدن سس آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی لازانیا رولی بدون فر

ورقه های لازانیای پخته و آماده شده را برداشته و کف هر کدام آن ها را با مقداری از سس بشاملی که تهیه کرده اید رومال کنید و بعد با مقداری از مواد گوشتی داخل هر ورقه را پر کنید و سپس روی آن ها مقداری پودر آویشن و مقداری پنیر پیتزا بریزید سپس آن ها را به شکل رولی رول کنید و به همین شکل تمام ورقه ها را با مواد پر و آماده کنید. برای پخت نهایی لازانیا بدون فر لازم است ابتدا کف ماهیتابه خود را مقداری چرب کنید و بعد آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و لازانیا هایی که آماده کرده اید را کف ماهیتابه بچینید سپس روی درب ماهیتابه دمکنی بکشید و به تمامی لازانیا ها 30 تا 35 دقیقه ای با دمکنی و شعله ملایم فرصت دهید تا به طور کامل پخته و آماده شوند.

مرحله ششم: آماده سازی نهایی لازانیا رولی داخل فر

برای تهیه لازانیا رولی داخل فر ابتدا فر خود را روی دمای 180 درجه به مدت 15 دقیقه ای قرار دهید تا داخل فر کاملاً گرم و آماده شود سپس ظرف مناسبی را برداشته و کف آن را مقداری روغنی کنید و بعد لازانیاهای رولی که تهیه کرده بودید را کف ظرف بچینید و ظرف را برای مدت 15 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه قرار دهید تا لازانیا های رولی و خوشمزه شما پخته شوند و بعد از آن هم لازانیا رولی با گوشت چرخ کرده و سس بشامل شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه موساکا بادمجان یونانی لذیذ و مجلسی با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه لازانیا رولی با گوشت چرخ کرده


نکات کلیدی در تهیه لازانیا رولی با گوشت چرخ کرده در قابلمه

 1. در صورت تمایل می توانید برای زیبا تر شدن بیشتر کار روی تمام لازانیاهای رول شده خود مجدد مقداری پنیر پیتزا بریزید.
 2. می توانید از سایر سبزیجات دیگر مورد علاقه خود نیز مانند کنسرو ذرت شیرین هم داخل مواد گوشتی لازانیا استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از مقداری سویا هم داخل مواد گوشتی خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه پاستا با سس سفید و مرغ و قارچ لذیذ و آسان بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه لازانیا رولی با گوشت چرخ کرده و سس بشامل بدون فر و با فر»

در صورت تمایل می توانید برای زیبا تر شدن بیشتر کار روی تمام لازانیاهای رول شده خود مجدد مقداری پنیر پیتزا بریزید.


نظر خود را بیان کنید