طرز تهیه چیکن استراگانوف

چیکن استراگانف یکی از انواع غذا های بسیار لذیذ و محبوب بین المللی است که می توانید از آن به عنوان یکی از غذاهای مجلسی و اصلی برای مجالس و مهمانی های خود استفاده کنید. اصل این غذای هوس انگیز و خوشمزه متعلق به کشور روسیه بوده و تنها تفاوت اصلی آن با بیف استراگانف در استفاده کردن از سینه مرغ به جای گوشت بوده و به همین دلیل یک گزینه بسیار مناسب برای کسانی است که طعم و مزه این غذای لذیذ را دوست دارند، اما به دلیل توصیه پزشک متخصص از خوردن و مصرف کردن گوشت قرمز منع شده اند و نمی توانند گوشت قرمز مصرف کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه چیکن استراگانف با شیر و خامه بدون پنیر مرحله به مرحله را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه چیکن استراگانف ساده

 • سینه مرغ 3 عدد بزرگ
 • قارچ 8 عدد
 • خامه 4 ق غذا خوری
 • پیاز 2 عدد متوسط
 • پودر سیر به مقدار لازم
 • کره 2 ق غذا خوری
 • آرد سفید 2 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • شیر 1 لیوان + 1/4  لیوان
 • آب لیمو ترش تازه 1 عدد
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه بیف استروگانف رستورانی و حرفه ای با گوشت گوساله و سس قارچ

طرز تهیه چیکن استراگانف با شیر و خامه بدون پنیر مرحله به مرحله

مرحله اول: آماده سازی پیاز

ابتدا پیاز را با آب بشویید و سپس پوست آن را بگیرید و بعد آن را به شکل نگینی شده و ریز و یکدست خرد کنید و بعد ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت ملایم و کم گاز قرارا دهید و زمان دهید تا روغن گرم و آماده شود و بعد به آن پیاز را اضافه کنید و کمی آن را تفت دهید تا پیاز مقداری سبک و طلایی شود. سینه های مرغ را نیز کمی با آب سرد بشویید و بعد آن ها را به شکل ورقه ای و باریک باریک و یکدست برش دهید و بعد از تفت دادن پیاز سینه های مرغ خرد شده را نیز به ماهیتابه اضافه کنید و کمی آن ها را با پیاز تفت دهید تا رنگ آن ها تغییر کنند و بعد برای مزه دار کردن به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و کمی زردچوبه به همراه مقداری پودر سیر اضافه کنید و آن ها را نیز 1 دقیقه ای با مواد تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن قارچ و آب لیمو ترش

در این مرحله قارچ ها را نیز با آب بشویید و سپس آن ها را به شکل ورقه ای و با ضخامت متوسط برش دهید و بعد آن ها را نیز به همراه آب لیمو ترش تازه به مواد اضافه کنید و کمی قارچ ها را با مواد تفت دهید تا خامی قارچ ها مقداری گرفته شود.

مرحله سوم: آماده سازی سس چیکن استراگانف

برای تهیه سس بشامل قابلمه ای را برداشته و داخل آن کره را بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا کره با حرارت ملایم آب شود و بعد به آن آرد سفید را اضافه کنید و آن را نیز کمی با کره تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود و بعد به شکل آرام آرام و کم کم شیر را به آرد اضافه کنید و هم زمان با اضافه کردن شیر به آرد ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا آرد به هیچ عنوان به صورت گلوله گلوله داخل ترکیب سس شما باقی نماند و بعد حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا سس با حرارت کم غلیظ و آماده شود و بعد برای مزه دار کردن سس به آن کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. در آخرین مرحله خامه صبحانه را هم به مواد اضافه کنید و بعد از اضافه کردن خامه به سس قابلمه را بلافاصله از روی حرارت برداشته و آن را به ترکیب مرغ و قارچ اضافه کنید و خوب مواد را با یکدیگر هم بزنید و تمامی مواد را با سس مخلوط و ترکیب کنید. و بعد از آن هم چیکن استراگانف خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه استيک زبان با سس قارچ لذیذ و آبدار در ماهیتابه

طرز تهیه چیکن استراگانوف


نکات کلیدی در تهیه چیکن استراگانف رستورانی

 1. بهتر است در انتهای کار مقداری سیب زمینی خلالی و سرخ شده نیز در کنار چیکن استراگانف خود قرار دهید و آن را با سیب زمینی سرخ شده سرو کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از مقداری پودر آویشن نیز روی چیکن استراگانف خود در انتهای کار استفاده کنید.
 3. می توانید از مقداری جعفری خرد شده نیز روی چیکن استراگانف خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خورش قارچ و مرغ ساده، لذیذ و خوشمزه با خامه و شیر

♨ نکات مهم «طرز تهیه چیکن استراگانف با شیر و خامه بدون پنیر مرحله به مرحله»

بهتر است در انتهای کار مقداری سیب زمینی خلالی و سرخ شده نیز در کنار چیکن استراگانف خود قرار دهید و آن را با سیب زمینی سرخ شده سرو کنید.


نظر خود را بیان کنید