طرز تهیه کیک آلبالویی با ماست

کیک آلبالویی یکی از هوس انگیز ترین و جذاب ترین انواع کیک های میوه ای است که در میان مردم و اکثر سلیقه ها محبوب و پر طرفدار می باشد. همان طور که از نام این کیک نیز پیدا است میوه آلبالویی که در این کیک استفاده شده در اواخر فصل بهار و اوایل تابستان وارد بازار شده و به همین دلیل این کیک نیز یکی از انواع کیک های فصلی این فصل ها محسوب می شود. شما هم می توانید این کیک خوشمزه را برای انواع دورهمی و مهمانی های خود تهیه کنید و آن را در کنار انواع نوشیدنی های مورد علاقه خود سرو و میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک آلبالویی خانگی با ماست را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک آلبالویی

 • آلبالو هسته گرفته شده 2 لیوان
 • تخم مرغ 4 عدد
 • آرد 2 پیمانه
 • شکر 1 پیمانه سر خالی
 • وانیل نصف ق چای خوری
 • بیکینگ پودر 2  ق چای خوری
 • ماست نصف پیمانه
 • روغن مایع نصف پیمانه
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک شاه توت عالی، خوشمزه و مخصوص با ماست در فر

طرز تهیه کیک آلبالویی ساده خانگی با ماست

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ ها

ظرفی را برداشته و سپس داخل آن تخم مرغ ها را بشکنید و بعد به آن ها شکر و وانیل را نیز اضافه کرده و آن ها را به وسیله هم زن برقی به مدت 5 تا 7 دقیقه ای شروع به هم زدن و ترکیب کردن کنید تا ترکیب آن ها با یکدیگر حجیم و سبک و روشن تر شود.

مرحله دوم: آماده سازی مواد خشک

داخل ظرفی جدا آرد را به همراه بیکینگ پودر بریزید و سپس آن ها را با یکدیگر مقداری هم بزنید و مخلوط کنید و بعد ترکیب آن ها را با یکدیگر طی 3 مرحله الک کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: اضافه کردن روغن و ماست به ترکیب

روغن و ماست را نیز به صورت جداگانه به ترکیب تخم مرغ ها اضافه کنید و پس از اضافه کردن هر یک از آن ها مجدد مواد را با یکدیگر به وسیله هم زن برقی در حد مخلوط شدن و ترکیب کردن هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست و آماده شوند.

مرحله چهارم: اضافه کردن ترکیب آرد و بیکینگ پودر

ترکیب آرد و بیکینگ پودری را که طی 3 مرحله الک کرده بودید را نیز به صورت آرام آرام و کم کم طی چندین مرحله به ترکیب مواد اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن مقداری از آن ها به مواد ترکیب آن ها را با یکدیگر به وسیله لیسک و یا هم زن دستی به صورت آرام شروع به هم زدن و ترکیب کردن کنید به صورتی که مواد با یکدیگر خوب ترکیب شوند و مایه شما نیز آماده شود. دقت داشته باشید که این کار را باید به صورت آرام و آهسته انجام دهید تا به هیچ عنوان پف مواد شما گرفته نشود و در آخر نیز مایه کیک شما غلیظ و یکدست شود.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی کیک آلبالو

قالبی که برای پخت کیک خود در نظر دارید را برداشته و سپس کمی کف آن روغن مایع بریزید و آن را به وسیله فرچه آشپزی خوب چرب و آماده کنید و سپس مایه کیکی که تهیه کرده اید را داخل قالب مورد نظر خود بریزید و آن را داخل قالب مقداری صاف و یکدست کنید و بعد روی آن را با آلبالو های بدون هسته پر کنید و سپس فر را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا داخل آن خوب گرم و آماده شود و بعد قالب را داخل فر قرار دهید و به آن 40 تا 50 دقیقه روی دمای 180 درجه زمان دهید تا در طول این مدت کیک شما به طور کامل پخته و طلایی و آماده شود و بعد آن را از فر خارج کنید و فرصت دهید تا کیک شما در دمای محیط خنک شود و سپس آن را به شکل دلخواه خود برش دهید و بعد از آن هم کیک آلبالویی خوشمزه شما آماده سرو است می توانید آن را میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک گیلاس خوشمزه و آسان با ماست به سبک قنادی ها

طرز تهیه کیک آلبالویی


نکات کلیدی در تهیه کیک آلبالویی خانگی با ماست

 1. میزان آلبالویی که برای تهیه این کیک استفاده می کنید سلیقه ای بوده و در صورت دلخواه می توانید میزان آن را کمی بیشتر و یا کمتر کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از مقداری سس آلبالو نیز برای تزیین روی کیک آلبالویی خود استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از مقداری خلال بادام نیز برای داخل این کیک خوشمزه و لذیذ استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک آلبالویی خانگی ساده و دلچسب با ماست در فر»

میزان آلبالویی که برای تهیه این کیک استفاده می کنید سلیقه ای بوده و در صورت دلخواه می توانید میزان آن را کمی بیشتر و یا کمتر کنید.


نظر خود را بیان کنید