افسرده کننده ترین شغل های دنیا

شغل هایی که با بالاترین میزان افسردگی مواجه هستند

افسرده کننده ترین شغل های دنیا

برخی از شغل ها به علت استرس، ساعات کاری غیر قابل پیش بینی یا طولانی و یا کنترل کم احتمال بیشتری برای ابتلا به افسردگی دارند.

در این مقاله ۱۰ زمینه شغلی وجود دارد که به احتمال زیاد کارکنان گزارشی از افسردگی عمده را گزارش می ‌کنند.

مشاغل و افسردگی

در این مقاله 10 شغل (از 21 دسته عمده شغلی) که در آن کارکنانی که تمام وقت مشغول کار هستند، سالانه در خصوص افسردگی نسبت به بقیه گزارش بیشتری داشته اند را بررسی کرده ایم. اما اگر می خواهید یک پرستار باشید (شماره 4)، این بدان معنا نیست که شما باید یک حرفه دیگر را انتخاب کنید.

دبورا فیریک، مشاور سلامت روانی در بوفالو می‌ گوید: “جنبه‌ های ویژه ‌ای از هر شغل وجود دارد که می تواند باعث افسردگی شود و یا افسردگی را تشدید کند” ” افرادی که مشاغل با استرس بالا دارند اگر از خودشان مراقبت کنند و کمکی که نیاز دارند را دریافت کنند، شانس بیشتری برای مدیریت شغل خود و عدم درگیری با مشکلات روحی را دارند.”


مشاغل پر استرس

 1. پرستار سالمند / مراقب کودک

ارائه دهندگان خدمات مراقبت شخصی در صدر لیست قرار دارند و تقریبا 11٪ از افراد در این زمینه از افسردگی عمده گزارش می دهند. ( این میزان در افراد بی‌ کار ۱۳ درصد و در کل جمعیت 7 درصد است. )

Christopher Willard روانشناس بالینی در دانشگاه تافتس و نویسنده کتالب ذهن کودک می‌ گوید: “یک روز معمولی در این زمینه شغلی می ‌تواند شامل تغذیه، استحمام و مراقبت از افرادی باشد که اغلب قادر به بیان قدردانی نیستند چرا که آن‌ ها یا بیش از حد بیمار هستند، یا سن کمی دارند و یا عادت به سپاسگذاری ندارند.

“دیدن افرادی که بیمار هستند و از تقویت مثبت زیادی برخوردار نیستند، استرس زاست”


شغل های با بیشتر میزان استرس و افسردگی

 1. کارکنان خدمات غذایی

بعد از ارائه دهندگان خدمات مراقبت شخصی، کارکنان خدمات غذایی درلیست این 10 شغل با نرخ بالای افسردگی قرار دارند.

متاسفانه افرادی که این شغل را دارند اغلب حقوق کمی دریافت می کنند و هر روز با افرادی سر و کار دارند و که به آن ها می گویند چه کاری انجام دهند. در حالی که در ۱۰ درصد از صاحبان این مشاغل در سال گذشته افسردگی را گزارش داده اند ، تقریبا ۱۵ درصد از این گزارش دهندگان خانم هستند.

Legge می گوید: “این کار هم اغلب یک کار بدون سپاسگذاری است.” مردم واقعا می توانند خشن باشند و فشار فیزیکی زیادی روی فرد باشد. وقتی این فرد افسرده شود، پرانرژی ماندن که لازمه کارش است برایش بسیار دشوار می شود. در نتیجه به مراتب کار هم سخت تر می شود.


شغل های استرس زا

 1. مددکاران اجتماعی

از قرارگیری این شغل در نزدیکی صدر این لیست، تعجب نکنید. در ارتباط بودن با کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند و یا خانواده های در آستانه هر بحران قابل تصور، این شغل را به شغلی پر استرس که اغلب ۲۴-۷( ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته) است، تبدیل می کند.

Willard می‌گوید: ” این می تواند یک فرهنگ باشد که می‌ گوید برای انجام یک کار خوب، شما باید واقعا سخت کار کنید و اغلب فداکاری کنید.”

از آنجا که مددکاران اجتماعی با افرادی که نیازمند هستند سر و کار دارند، این فداکاری زیاد برای پیشرفت کار، دشوار است. من می بینم که مددکاران اجتماعی خیلی زود از پا در می آیند.


مشاغل با ریسک افسردگی بالا

 1. کارمندان خدمات درمانی

این زمینه شغلی پزشکان، پرستاران، درمانگران و حرفه های دیگر را که بیشترین کار را بدون دریافت حقوق بالا انجام می دهند شامل می شود. ممکن است کارکنان خدمات درمانی، ساعات کاری طولانی و نامنظم داشته باشند که در آن زندگی دیگران به معنای واقعی کلمه در دستانشان باشد.

ویلارد می گوید: “هر روز آن‌ها بیماری، ضربه روحی و مرگ را می ‌بینند و با اعضای خانواده بیماران سر و کار دارند و این می تواند چشم اندازی تیره باشد که باعث شود جهان از دیدگاه این افراد مکانی غمگین تر باشد.”


شغل های با افسردگی زیاد

 1. هنرمندان ، نویسندگان

این مشاغل می‌تواند حقوق نامنظم، ساعات نامشخص و انزوا را به همراه داشته باشند.

افراد خلاق ممکن است نرخ‌ های بالاتری از اختلالات خلقی داشته باشند؛ در حدود ۹ درصد از بروز افسردگی اصلی در سال گذشته را این افراد گزارش دادند. در مردان، این مقوله کاری است که به احتمال زیاد مربوط به یک قسمت از افسردگی عمده ( نزدیک به ۷ ٪ در کارکنان تمام‌ وقت ) است.

Legge می ‌گوید: ” چیزی که من در هنرمندان می بینم یک بیماری دو قطبی است. افسردگی برای کسانی که حرفه هنری دارند امری معمول است و سبک زندگی این افراد این شرایط را تشدید می کند.”


مشاغل استرس آور

 1. معلمان

به نظر می رسد تقاضاهای معلمان دائما در حال رشد است. بسیاری پس از مدرسه کار می کنند و سپس کار را به خانه می برند. در بسیاری از نقاط، آنها یاد می گیرند که کار زیاد را با کمترین مقدار انجام می دهند.

Willard می‌ گوید: ” فشارهای زیادی از سوی بسیاری از مخاطبان مختلف از جمله بچه‌ ها، والدین آن‌ ها، و مدارسی که سعی در استانداردسازی دارند، وجود دارد. این کار باعث می‌ شود که معلمان به سختی کار خود را انجام دهند و دائما به این فکر کنند که چرا کار در این زمینه را آغاز کرده اند.


 1. کارکنان پشتیبان اداری

افراد در این زمینه می‌ توانند از یک مورد کلاسیک از تقاضای بالا، کنترل پایین رنج ببرند.

آن‌ ها در خط مقدم هستند و از همه طرف دستور می ‌گیرند. طبق گفته لگ: این افراد در چارت اداری دارای جایگاه پایینی هستند در حالی که کنترلی بر سایر کارها ندارند. آن‌ ها ممکن است روزهای غیر قابل ‌پیش ‌بینی داشته باشند و ممکن است از تمام کارهایی که آن‌ ها برای آسان ‌تر کردن زندگی دیگران انجام می ‌دهند، اطلاع نداشته باشید.


مشاغل با افسردگی بالا

 1. کارکنان تعمیر و نگهداری

زمانی که همه چیز خراب می شود، دوست دارید چه کاری انجام دهید؟ این اساسا همان چیزی است که کارکنان تعمیر و نگهداری هر روز با آن مواجه می شوند.

همچنین آن ‌ها باید ساعات کاری عجیب و غریب، برنامه‌ های فصلی یا متنوع و شیفت ‌های مکرر شبانه کار کنند. آن ‌ها اغلب برای کار سختی که می ‌توانند شامل تمیز کردن فاجعه های دیگران باشد ، پول کمی دریافت می‌ کنند.

ویلارد می گوید: “شیفت کاری آنها بسیار متفاوت و مدام در چرخش است، بخاطر همین از نظر همکاران، آنها اغلب منزوی هستند و این امر می تواند برای آن ها خطرناک باشد.”


10 شغل با نرخ بالای افسردگی و استرس

 1. مشاوران مالی و حسابداران

استرس، استرس، استرس! اکثر مردم دوست ندارند در مورد پس انداز بازنشستگی شان ریسک کنند. با این حال آیا می‌ توانید دست زدن به هزاران یا میلیون ها دلار برای افراد دیگر را متصور شوید؟

لگ می ‌گوید: “: سروکار داشتن با امور مالی دیگران مسئولیت زیادی دارد و هیچ کنترلی روی بازار وجود ندارد و زمانی که (مشتریان) پول خود را از دست می ‌دهند، احتمالا افرادی هستند که به طور مرتب از آن ها شاکی بوده و فریاد می زنند. “


شغل و افسردگی

 1. فروشندگان

افرادی که در زمینه فروش کار می ‌کنند شماره ۱۰ لیست مشاغل مستعد افسردگی هستند، اگرچه این زمینه شغلی میزبان دلایلی است که چرا این کار می ‌تواند منجر به افسردگی شود.

بسیاری از فروشندگان با کمیسیون کار می ‌کنند، به این معنی که شما هرگز دقیقا نمی ‌دانید که چک بعدی تان چه زمانی خواهد رسید. آن‌ ها ممکن است مسافرت کنند و باید وقت خود را دور از خانه، خانواده و دوستان بگذرانند. اگر آن ‌ها مستقل کار کنند، منافع نیز ممکن است محدود باشد.

لگ می گوید: این عدم اطمینان از درآمد، فشار فوق ‌العاده برای نتایج و ساعت ‌های کاری طولانی ” می ‌تواند این شغل را به یک شغل با استرس بالا تبدیل کند.

 


1 دیدگاه

 1. Nn

  ازنظرمن شغل وکالت ازهرشغل دیگه ای تنش زاتروافسردگی دراون بیشتره

نظر خود را بیان کنید