دانستنی درباره افسردگی

درباره بیماری افسردگی چه میدانید؟

افسردگی یک اختلال خلقی رایج اما جدی است. در این مطلب از مجله آلامتو به 11 واقعیت در مورد افسردگی اشاره می کنیم. این موارد کاملا علمی هستند و طی مطالعات و بررسی های بسیار نتیجه گیری شده اند. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

 1. علائم یک دوره افسردگی می تواند شامل موارد زیر باشد: کاهش علاقه به مواردی که قبلاً از آنها لذت می بردید، تغییر وزن، اختلالات مربوط به خواب، از دست دادن انرژی، احساس بی ارزشی و افکار مرگ یا خودکشی.
 2. 3 میلیون بزرگسال در ایالات متحده حداقل یک دوره افسردگی ماژور داشته اند. (این عدد معادل 7.1 درصد از کل بزرگسالان ایالات متحده محسوب می شود).
 3. سابقه شخصی یا خانوادگی، تغییرات عمده زندگی، ضربه، استرس و برخی داروهای خاص می تواند در افزایش خطر ابتلا به افسردگی نقش داشته باشد.
 4. حدود 3.2 میلیون نوجوان در ایالات متحده حداقل یک دوره افسردگی عمده یا ماژور داشته اند. (این رقم معادل 13.3 درصد از جمعیت 12 تا 17 سال ایالات متحده است.)
 5. اختلالات اضطراب و افسردگی ارتباط تنگاتنگی دارند.تقریباً 50٪ از مبتلایان به افسردگی با اختلال اضطراب نیز تشخیص داده می شوند.
 6. افسردگی مهمترین علت ناتوانی در میان افراد بین 15 تا 44 سال ایالات متحده بوده است.
 7. زنان دو برابر مردان مبتلا به افسردگی تشخیص داده می شوند.
 8. برای افسردگی درمان مشخصی وجود ندارد، اما درمان های رایج شامل داروهای ضد افسردگی، اشکال سنتی روان درمانی، یا الکتروشوک درمانی (ECT) هستند.
 9. در سال 2017، حدود 264 میلیون نفر در جهان افسردگی را تجربه کرده اند.
 10. افسردگی اشکال مختلفی دارد و از جمله آن می توان به اختلال افسردگی مداوم (دیستیمیا)، افسردگی پس از زایمان، افسردگی روان پریشی، اختلال عاطفی فصلی و افسردگی عمده (major depression) اشاره کرد.
 11. افسردگی سهم عمده ای در بار جهانی بیماری دارد.

1 دیدگاه

 1. علی

  آقا عالیه ادامه بدید. من ۴-۵ تا ستاره میزنم همش! Great

نظر خود را بیان کنید