خیانت همسر

هر دو حالت پیش می آید: مردی به زن خود خیانت کند یا زنی به شوهرش خیانت کند. اما این مقاله درمورد زنانی است که شوهرانشان به آنها خیانت کرده اند. البته اگر شما مردی هستید که همسرتان به شما خیانت کرده است، باز هم ممکن است این مطالب به دردتان بخورد.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمان؛ احساسات بعد از کشف خیانت معمولاً بسیار شدید هستند. عصبانیت، بهت، سردرگمی، خیانت و شوک در شما شدت میگیرند.

زنی که به او خیانت شده است شدیداً عصبانی شده و آزادی برای خالی کردن این عصبانیت میخواهد.

زبان عصبانیت هیچوقت دلپذیر نیست. اما نه تنها هیچ اشکالی ندارد که به آن زبان حرف بزند، بلکه برای بهبودی واقعی کاملاً ضروری است. آدمها تا وقتی دیوانه نشوند، بهتر نمی شوند.

اگر جلو این خشم گرفته شود، این خشم به لایه های زیرین رفته و روحتان را از درون میخورد. خیلی مهم است که در چنین شرایطی خشمتان را ابراز کنید.

بعد از اولین انفجار خشم، نیاز به اطلاعات پیش می آید. دوست دارید بدانید چه اتفاقی افتاده است. کی این اتفاق افتاده، چند وقت یکبار تکرار شده و از این قبیل. این دقیقاً وقتی است که باید از شوهرتان همه این سوالها را بپرسید.

مردها معمولاً دوست دارند جزییات رابطه جنسی را بدانند و زنها بیشتر دوست دارند بدانند که شوهرشان آن زن دیگر را دوست دارد یا نه. این نیاز هر چه که باشد، اطلاعات خیلی برایتان اهمیت دارد و نباید از آن بگذرید.

هیچ دلیلی برای پنهان کردن این قبیل اطلاعات از همسری که آسیب دیده است وجود ندارد. ازدواج با سوگند مقدسش شکسته و خرد شده است و چیز دیگری از این ازدواج باقی نمانده که بخواهید از آن محافظت کنید. به همین دلیل کسی که خیانت کرده است باید هر اطلاعاتی که همسرش از او می خواهد را در اختیار او قرار دهد.

گاهی فرد خیانتکار تصور میکند که وقتی همسرش از او سوال میکند، هر چه که به نظرش درست است را باید جواب بدهد، به همین دلیل جزییات را مخفی میکند. هیچ چیز بیشتر از فریب دوباره، شعله خشم همسرتان را تندتر نخواهد کرد. در هر حال همه واقعیت برملا می شود.

این زمانی است که همه واقعیت را باید بر زبان بیاورید، یا حداقل تا حدی که همسرتان میخواهد. این دو با هم تفاوت دارند. خیلی از کسانی که دوران بهبودی از خیانت همسرانشان را پشت سر گذاشته اند میگویند وارد شدن بیش از اندازه به جزییات آن خیانت، تصویر شکجه آوری در ذهن ایجاد میکند که سالها دست از سرتان برنخواهد داشت.

اما لازم است از این خط باریک فاش سازی و صداقت به دقت عبور کنید و سعی کنید این فاش سازی بیشتر باشد تا کمتر.

البته ایدآلترین حالت ممکن این است که نیاز همسرتان در این رابطه را برآورده کنید. باید کاری که کرده اید را پذیرفته و آن را اعتراف کنید. سعی نکنید برای محافظت از خودتان واقعیت را تغییر دهید. با فریب هیچوقت نمیتوان رابطه ای ایجاد کرد چه برسد به اینکه رابطه خراب شده ای را دوباره درست کرد.

پنهان کردن اطلاعات کار را نصفه باقی خواهد گذاشت. هر چه مدت بیشتری از این کار نیمه بگذرد، بیان حقایق دشوارتر خواهد شد. اگر ازدواجتان بر هم نخورده و سر جایش باقی بماند، این راز همیشه ته دلتان میماند و همسرتان که خیانت دیده و توقع داشته که از مرحله خشم با داشتن این اطلاعات با فکر بازتری بیرون بیاید، همیشه این کینه را در قلب خود نگه خواهد داشت.

قدرت ادامه ازدواج الان دیگر در دستان کسی که خیانت دیده است. ممکن است تصور کنید که اگر بخواهید خشمی که احساس میکنید را با همان شدت ابراز کنید، همسرتان را به آغوش معشوقه اش خواهید فرستاد.

ممکن است این اتفاق بیفتد اما یادتان باشد شوهرتان همان زمان هم در آغوش معشوقه اش بوده است و عصبانی بودن الانتان قرار نیست او را بیشتر از پیش جذب آن زن کند.

از اینها گذشته، چیزی از زندگی زناشوییتان باقی نمانده که بخواهید از آن محافظت کنید. اگر قرار باشد در آینده باز با هم زندگی کنید، باید طور دیگری زندگی کنید. وقت شروع دوباره است. مقدس ترین جنبه های این ازدواج از بین رفته است، الان باید شروع به ساخت دوباره آن کنید.

غصه خوردن برای چیزهای از دست رفته

در مرحله غم و اندوه، کمی بهبودی حاصل میشود. اما این روند مداوم نخواهد بود – دو قدم به جلو برداشته و یک قدم عقب می آید. از نظر احساسی زمان بسیار سختی است اما این بخشی از روند طبیعی غصه خوردن برای چیزهایی است که از دست داده اید: مثل اعتماد، عشق و ازدواجتان.

درست همان زمانی که فرد احساس میکند کم کم بر این درد غلبه میکند، این غم دوباره رو می آید. اما امیدتان را از دست ندهید: شدت این درد به تدریج کمتر شده و با تداوم کمتری اتفاق میافتد و وقتهایی که حالتان خوب است طولانی تر از وقتهایی خواهد شد که ناراحتید.

این روند غصه خوردن درست مثل سوگواری برای مرگ همسر می ماند. زنهایی که به آنها خیانت شده هم درست واکنشهایی را گزارش میکنند که زنانی که شوهرانشان فوت شده اند:

– احساس میکنند که همسرشان ترکشان کرده است.

– خود را در اندوهشان تنها میبینند.

– احساس میکنند که میتوانستند برای جلوگیری از این اتفاق کاری انجام دهند.

– احساس میکنند با بقیه فرق دارند و دیگر بین زوجهای دیگر احساس راحتی نمیکنند.

– کارهای ناتمام زیادی با همسرشان داشته اند که دیگر الان انجام آن برایشان امکانپذیر نیست.

– از آینده وحشت دارند.

– احساس میکنند باید رفتاری بهتر میداشتند.

– وانمود میکنند که اتفاقی نیفتاده است (مثل زن بیوهای که برای همسر از دست رفتهاش سر میز غذا بشقاب میگذارد).

غصه خوردن اهمیت زیادی دارد اما خیلی مهمتر این است که بدانید برای چه غصه می خورید. برای بعضی ها نوشتن این فقدان ها روی کاغذ خیلی کمک می کند. شما هم میتوانید امتحان کنید. سعی کنید تا جایی که ممکن است با خودتان صادق باشید.

گریه کردن جلو دیگران هیچ ایراد و اشکالی ندارد. غصه همیشه قابل پیشبینی نیست، قابل کنترل هم نیست.

گریه کردن جلو همسر خیانتکارتان هم هیچ اشکالی ندارد. درواقع او باید این گریه ها را ببیند و حس کند که چه خرابی در زندگیاش به بار آورده است. درمورد ناراحتیتان کاملاً صادق باشید.

تضمین ها

یکی از اولین چیزهایی که یک زن خشمیگین و غصه دار میخواهد، تضمینی است برای اینکه دیگر این اتفاق نمیافتد. خیلی از زن ها تصور میکنند که اگر از همسر خیانتکارشان بخواهند که به جرم خود اعتراف کند و برایشان قسم بخورد که دیگر آن کار را تکرار نمیکند کافی است. اما اینطور نخواهد بود. قسم خوردن زبانی خوب است اما تضمین کننده این نیست که دیگر آن اشتباه را تکرار نخواهد کرد.

بهترین تضمین برای اینکه آن فرد دیگر خیانت نکند این است که دردی که برای همسر خود ایجاد کرده است را عمیقاً احساس کند. اجازه بدهید زیر این جمله خط بکشیم: قسم خوردن برای تکرار نکردن آن اشتباه دوامی نخواهد داشت، بلافاصله بعد از سر کار آمدن به خانه هم تضمین کننده سلامت زندگیتان نخواهد بود.

تنها راه این است که فرد خیانتکار آسیبی که به همسر خود زده است را احساس کند. اگر واقعاً همسر خود را دوست داشته باشد، این را احساس کرده و مطمئناً دیگر دوست نخواهد داشت که عزیز خود را دوباره تا این اندازه غصه دار کند.

اما اینکه بخواهید فرد خیانتکار فوراً این درد و غم را احساس کند امکانپذیر نیست. ممکن است ماه ها طول بکشد. یادتان باشد برای شما هم کنار آمدن با آن خیانت به همان اندازه طول خواهد کشید. پس بگذارید گذشت زمان اوضاع را برایتان بهتر کند.

همچنین بخوانید: مقاله در مورد خیانت


1 دیدگاه

  1. نام

    کمکم کرد

نظر خود را بیان کنید