مقاله درمورد گیاه خواری

موضوع انشاء درباره گیاهخواری

گیاهخواری

شفایافتگان در نخستین همایش عمومی تغذیه سالم و طبیعی راهی به‌سوی تندرستی از فواید خام‌گیاه‌خواری می‌گویند.

«مرتضی شاکری» در نخستین همایش عمومی تغذیه سالم و طبیعی راهی به‌سوی تندرستی که با همکاری فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی استان ایلام در شهر سرابله برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه سرطان روده داشتم و تمام راه‌های درمان را رفتم، اما جواب نگرفتم و از سوی پزشکان نسبت به درمان بیماریم پزشکان جواب رد دادند، اما با استفاده از خام گیاهخواری سلامتیم را به‌صورت کامل به دست آورده‌ام.

وی با بیان اینکه حدود سه سال است که خام گیاهخواری را شروع کردم، افزود: خام گیاهخواری به معنای واقعی در درمان هرگونه بیماری معجزه می‌کند و بهترین راه پیشگیری از ابتلا به بیماری است، اما نباید فراموش کرد که این کار اراده‌ی خاص خود را می‌خواهد و فرد تا مدتی درد و رنج می‌کشد.

این شفایافته از بیماری سرطان روده با اشاره به اینکه بیمارانی که شروع به خام گیاهخواری می‌کنند، انتظار نداشته باشند در مدت کوتاهی جواب بگیرند، خاطرنشان کرد: صبر و استفاده درست از این روش رمز نتیجه گرفتن در این نوع درمان است و شاید حدود یک سال طول بکشد که یک بیمار در مسیر بهبودی قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه هر کس در این وادی پای نهد، قطعاً جواب می‌گیرد، تصریح کرد: با بدنی که نصف آن به تیغ جراحی سپرده‌ شده، دیگر نمی‌شود زندگی کرد اما با روش خام گیاهخواری هیچ عضوی از بدن نابود نمی‌شود.

«بهنام سعادتمند» یکی دیگر از شفایافتگان با روش خام گیاهخواری از بیماری پسوریازیس نیز در این همایش اظهار کرد: حدود ۶ سال دچار این بیماری لاعلاج شدم و به صورتی که تمام بدن در محاصره این بیماری قرار گرفت و روز و شب آرزوی مرگ می‌کردم.

وی افزود: تمام دوا و دکترهای که به فکر انسان خطور می‌کرد، را رفتم اما باز نتیجه‌ای حاصل نشد، افزود: به خارج از کشور هم مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم تا اینکه روی به درمان با خام گیاهخواری آوردم و الان ۴ سال است که از این روش استفاده کردم و علاوه بر رهایی از چنگال بیماریم دیگر دچار هیچ‌گونه بیماری نشدم.

سعادتمند با تأکید بر اینکه گاهی اوقات در حین درمان با این روش دردهای با شدت درد زایمان برای شخص پیش می‌آید که باید تحمل کرد، ادامه داد: ایمان و امید این روش را ثمربخش می‌کند.

این شفایافته به روش خام‌گیاه‌خواری گفت: بعد از مدتی از درمان با روش خام گیاهخواری دو سوراخ در زیر انگشت پایم به وجود آمد و به مدت چند روز عفونت شدید از آن خارج شد، به صورتی که بوی بد آن تا ۵ متر دورتر احساس می‌شد و بعد از اتمام عفونت وضعیت جسمانیم رو به بهبودی رفت.

وی با بیان اینکه درمان کامل هر نوع بیماری در گرو استفاده از روش خام گیاهخواری است، تصریح کرد: با خام گیاهخواری می‌توان هر هیولای بیماری را مهار کرد.

سعادتمند با تأکید بر اینکه ما از خدا غافل هستیم و آنچه خداوند در وجود طبیعت برای استفاده بشر قرار داده است، بد مصرف می‌کنیم، افزود: خام گیاهخواری در درمان بیماری‌ها معجزه می‌کند.

«محمد عدالت‌بین» بیمار دیابت و آسم نیز در این همایش اظهار کرد: با دچار شدن به این بیماری تمام راه‌های درمان پزشکی روز رفتم اما نتیجه نگرفتم و حدود ۳۳۰ واحد انسولین مصرف کردم، به‌طوری اطرافیان به شوخی به من پدر مصرف انسولین می‌گفتند.

وی بابیان اینکه درمان مطلق هر نوع بیماری درروش خام گیاهخواری وجود دارد، افزود: هر بیماری که می‌خواهد معجزه خداوند را ببینید از روش خام گیاهخواری استفاده کند.

این بیمار شفایافته ادامه داد: علاوه بر بیماری دیابت و آسم به بیماری‌های دیگر نظری فشارخون، نارسایی کلیه، سکته و چاقی دچار شدم اما با روش خام گیاهخواری علاوه بر بهبود بیماری اصلیم دیگر بیماری‌ها هم خوب شد و تا الآن ۴۵ کیلوگرم وزن کم کرده‌ام.

“گیاهخواری” برای بدن خوب است یا نه؟

‌یک کارشناس تغذیه معتقد است، افرادی که به رژیم گیاهخواری مطلق روی می‌آورند، تنها مدت کمی می‌توانند این رژیم را حفظ کنند و به زودی بدن آنها با کمبود بسیاری از مواد مواجه می‌شود.

مریم شیرمستی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به انواع و طبقات مختلف رژیم گیاهخواری، اظهار کرد: برخی از افراد به گیاهخواری صرف روی می‌آورند و تمام مواد گیاهی را نیز خام مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه این افراد معتقدند مصرف گیاهان پخته از ارزش غذایی آنها می‌کاهد، یادآوری کرد: این افراد از مصرف گوشت، تخم مرغ، لبنیات و حتی حبوبات هم پرهیز می‌کنند.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: اگر افراد گیاهخوار مصرف حبوبات را در برنامه خود قرار دهند، حداقل بخش کمی از پروتئین مورد نیاز بدن آنها تامین می‌شود.

شیرمستی رژیم گیاهخواری صرف را برای بدن و سلامتی مضر دانست و تاکید کرد: افرادی که روی این رژیم هستند، نمی‌توانند رژیم خود را برای مدت طولانی نگه دارند، زیرا با کمبود موادی از جمله آهن، کلسیم، روی، پروتئین و … مواجه خواهند شد.

وی گفت: رژیم گیاهخواری باید تحت نظر کارشناس و مشاور تغذیه باشد و به هیچ وجه برای زنان باردار و کودکان در سن رشد توصیه نمی‌ شود.

به گفته این کارشناس تغذیه، رژیم گیاهخواری می‌تواند تنها برای یک روز در هفته مفید باشد و به سم‌زدایی از بدن کمک کند.

شیرمستی خاطرنشان کرد: این رژیم باید شامل سبزیجات از جمله سبزی خوردن، کلم بروکلی، گوجه، هویج، کرفس، اسفاج و … باشد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از جوانه‌ها از جمله جوانه گندم و ماش، افزود: جوانه می‌تواند مقداری پروتئین برای بدن تامین کند.

شیرمستی، مصرف میوه، آب میوه های طبیعی و روغن زیتون را نیز در این نوع رژیم ضروری خواند.

همچنین بخوانید: طرز تهیه انواع غذای گیاهی

تامین پروتئین برای گیاهخواران

مسئله جذب پروتئین کافی یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد گیاه خوار است که باید به آن توجه کنند که البته نگرانی بجایی است چراکه پروتئین در تمام ابعاد رشد و تکامل بدن مورد نیاز است.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ از استیک‌های ۳۰۰ گرمی تا ظرف‌های بسیار بزرگ پودر پروتئین وی، اهالی آمریکای شمالی دائما نگران مصرف پروتئینشان هستند. اما آیا یک رژیم غذایی گیاهی می‌تواند پروتئین کافی به بدنتان برساند؟ پاسخ این سوال ممکن است شما را متعجب سازد. لحظه‌ای که شما به بقیه می‌گویید یک گیاهخوار یا وگان هستید، این نوع سوالات شروع می‌شوند.

آیا پروتئین کافی دریافت می‌کنید؟

در حالیکه این دلواپسی ممکن است از یک نگرانی به حق، برای تندرستی شما نشات گرفته باشد، اما مطمئن ساختن افراد از اینکه نیازهای تغذیه‌ای شما براورده می‌شوند، خیلی زود خسته کننده می‌شود. اما در فرهنگ وسواسی ما نسبت به گوشت، تکرار این سوال ممکن است باعث شود به فکر بیفتید که آیا واقعا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟

حقیقت این است که نگرانی در مورد دریافت پروتئین کافی، گمراه کننده است، حداقل به گفته متخصصان تغذیه. برآورده کردن نیازهای پروتئین غذایی برای افراد گیاهخوار یا وگان، بسیار آسان است، حتی بدون کمک گرفتن از مکمل‌ها.

ادامه مقاله : تامین پروتئین برای گیاهخواران

12 چیزی که قبل از گیاه خوار شدن لازم است بدانید

گیاه خوار شدن نیازمند طی یک مسیر طولانی است، شروع یک زندگی گیاهخواری، بدون نیاز به کشتن حیوانات نیازمند یک سری پیش نیاز و رعایت یک سری مسائل است.

در اینجا 12 نکته ای که وقتی قرار است گیاهخوار شوید لازم است بدانید را ذکر می کنیم:

  1. شما به مکمل B12نیاز دارید

ویتامین B12به طور طبیعی تنها در غذاهای حیوانی وجود دارد، بنابراین شما باید تنوع مواد غذایی غنی شده با ویتامین B12 را زیاد کنید. B12عصب های بدن و سلول های خونی را سالم نگه می دارد و کمک به ساخت DNAمی کند، بنابراین کمبود آن می تواند به خستگی، ضعف، یبوست، از دست دادن اشتها، کاهش وزن (نوع بد)، مشکلات عصبی و افسردگی منجر شود.

بنابرین از دکتر خود بخواهید با یک آزمایش خون ساده پی ببرد که آیا شما نیاز به مصرف بیشتر دارید یا خیر.

  1. شما به مکمل آهن نیاز دارید

حدود 40 درصد از آهن در غذاهای حیوانی موجود است که به راحتی توسط بدن جذب می شود.

رژیم غذایی گیاهی فقط شامل نوع دیگری از آهن است که به آسانی جذب نمی شود، بنابراین اگر می خواهید به مقدار کافی آهن به بدنتان برسد نیاز به مصرف آهن بیشتر دارید.

ادامه مقاله : 12 چیزی که قبل از گیاه خوار شدن لازم است بدانید

مقالات مرتبط با گیاهخواری