به زودی لیستی از مقالات مرتبط با موضوع تناسب اندام را برای شما درج میکنیم تا به راحتی بتوانید انشای خود را آماده کنید.

همچنین میتوانید انشا درباره ورزش را به عنوان موضوع انشاء خود انتخاب کنید.

تناسب اندام مستلزم ۸۰ درصد تغذیه و ۲۰ درصد ورزش

شما هم این را شنیده‌اید که می‌گویند: ” نمی‌توانید اثر تغذیه بد را با ورزش از بین ببرید” و وقتی پای حفظ سلامت بدن به‌میان می‌آید، این نکته حرف آخر را می‌زند. تغذیه و ورزش هر دو بخش‌های مهمی از کاهش وزن و تناسب اندام هستند. عادات غذایی نسبت به هر فاکتوردیگری در زمینه فیتنس، تاثیرات بسیار عمیق‌تر و شدیدتری بر ساختاربدن و اهدافی که برای تناسب اندام دارید می‌گذارند. وقتی ترکیبی از ورزش و تغذیه سالم وجود داشته باشد، در ایجاد تغییرات مثبت در بدن‌تان موفق خواهید بود. با ما همراه شوید تا توضیحات قانع کننده ای برای تان ارائه دهیم.

ادامه مقاله: تناسب اندام چگونه به دست می آید؟

تاثیر نوع بدن در تناسب اندام و رژیم غذایی

آیا تا بحال دیده‌اید که دو نفر رژیم غذایی و برنامه‌ی ورزشی مشابهی را دنبال کنند، ولی به دو نتیجه‌ی کاملا متفاوت برسند؟دلیلش این است که نوع بدن شخص شما و خصوصیات ژنتیکی‌تان می‌تواند روی نتایج تناسب اندامتان تاثیر بگذارد. وقتی که انواع مختلف بدن را در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم که دیگر یک برنامه، برای همه‌ی افراد مناسب نیست!

مردم به رژیم های مختلف، بطور متفاوتی پاسخ می‌دهند. زیرا متابولیسم بدن و میزان مصرف کربوهیدرات براساس نوع بدن متفاوت است. پس اگر در مورد اهداف تناسب اندامتان جدی هستید، مهم است که برنامه‌ای مناسب برای نوع بدن خودتان پیدا کنید.

در دهه‌ی ۱۹۴۰ روانشناس ویلیام شلدون، مفهوم طبقه بندی بدن انسان را در انواع مشخصی مطرح کرد. در ادامه با سه نوع بدن و تعاریف آن‌ها آشنا خواهید شد.

ادامه مقاله: تاثیر نوع بدن در تناسب اندام

انواع تمرینات برای تناسب اندام

آیا شما هم قصد دارید خوش‌تیپ شوید و با غرور هرجایی که دوست داشتید راه بروید ؟ وقتی صحبت از شکل دادن به اندامت‌ان می‌شود، ۴ نوع روال تناسب اندام وجود دارد که باید در نظر بگیرید که هر یک، مزایا و معایب خودش را دارد.

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ با جای دادن هر ۴ تمرین در برنامه تناسب اندام‌تان، می‌توانید مطمئن باشید که زودتر از قبل به اهداف تناسب اندام و کاهش وزن‌تان دست پیدا می‌کنید. اما کدام یک از این تمرینات تناسب اندام برای شما مناسب‌تر هستند؟ مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید:

ادامه مقاله: تمرینات مخصوص تناسب اندام


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین