انشا در مورد خلاقیت

موضوع انشاء درباره پرورش خلاقیت

بسیاری از افراد فکر می کنند داشتن خلاقیت یک چیز ذاتی است. یا شما خلاق به دنیا آمده اید یا از این موهبت برخوردار نیستید.

در حالی که من هم عقیده دارم ممکن است برخی افراد نسبت به دیگران خلاقانه تر فکر کنند ، اما فکر می کنم خلاقیت نیز مانند عضلات ماست و لذا ما می توانیم برای تقویت و بهبود آن کارهایی را انجام دهیم.


فواید رویاپردازی برای پرورش خلاقیت

مزایای رویاپردازی برای پرورش خلاقیتایده های بزرگ همواره با یک رویا شروع شده اند. در حقیقت ، رویا پیش نیاز بنا نهادن امپراطوری های بزرگ است و می توان آن را یکی از مؤلفه های اصلی خلق و تولید در نظر گرفت.

بنابراین بهتر است به خودمان اجازه خیال بافی و رویاپردازی بدهیم. اجازه دهید انرژی خلاقیت شما در تمام وجودتان جریان پیدا کند و شما را به درون خود ببلعد. اگر می خواهید قدرت های نوآورانه خود را تقویت کنید ، اولین قدم عملی کردن انها، رویاپردازی است:

ایده های رویایی خود را طبق برنامه هایتان مرتب نمایید تا بتوانید به انها دست یابید. چند دقیقه در روز وقت بگذارید و اجازه دهید تخیلتان به طرز افسار گسیخته ای جریان پیدا کند. هر روز به هنگام قدم زدن در یک فضای طبیعی یا در هنگام استراحت و صرف چای به تخیلات بی حد و حصرتان فکر کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ استدلالات مربوط به رویاپردازی های خود را جدی بگیرید. این را به خاطر داشته باشید که رویاپردازی فقط برای کودکان یا نوجوانان نیست بلکه می توان ان را یک عمل حیاتی برای امیدوار بودن در نظر گرفت که به بشر اجازه می دهد تا از بسیاری جهات زنده بماند و رشد کند.

به آنچه ذهن و قلبتان در طول روز آرزو می کند ، اطمینان داشته باشید. از انجام این کار لذت ببرید و قدردان همه احساسات خود باشید. به جادوی رویاپردازی و خیال بافی اعتماد کنید و بگذارید که شما را به دور دست ها و بسیار دورتر از جایی که هم اکنون در ان هستید ببرد.

ادامه مقاله: رویاپردازی برای پرورش خلاقیت

چگونه تفکری خلاق داشته باشیم؟

چگونه خلاقانه فکر کنیم؟

در اینجا شش روش مختلف ارائه شده که به شما کمک می کنند تفکر خلاق تری داشته باشید.

به هدفی در خارج از محدوده راحتی خود فکر کنید. همه ما عاشق مطالعه مسائلی در حوزه صنعتی که در آن فعالیت داریم هستیم ، اما معمولا این نوع مطالعات باعث افزایش خلاقیت ما نمی شوند.

اگر خوش شانس باشید ، اینگونه مطالعات ممکن است بتوانند به شما انگیزه بدهند یا الهام بخشتان باشند. اما اگر می خواهید واقعا خلاق باشید ، به مطالعه مطالبی بپردازید که معمولا از آنها دوری می کنید.

به عنوان مثال به مطالعه مطالب وبلاگ هایی خارج از صنعت خود بپردازید. کتاب هایی را که خارج از ژانر همیشگیتان هستند انتخاب کنید و یا در هنگام ناهار سعی کنید چیز کاملا متفاوتی را تست نمایید.

یک مقاله 500 کلمه ای بنویسید که به هیچ موضوع خاصی نپردازد. این یک تمرین سرگرم کننده است که من همیشه از آن استفاده می کنم و با استفاده از آن می توانم فکرم را متمرکز کنم یا ایده های جالبی در سرم بپرورانم و پس از آن شروع به تایپ می کنم.

بدون سرفصل ، بدون عنوان ، ویرایش و از همه مهم تر بدون وجود هیچگونه انتقادی فقط شروع به نوشتن می کنم. من فقط اجازه می دهم انگشتانم شروع به تایپ کنند و به مغزم اجازه می دهم تصمیم بگیرد که چه کلماتی را بر روی کاغذ بنویسد.

معمولاً من به چیزهای بسیار عجیب و غریب و دیوانه کننده ای می پردازم که هرگز آنها را با کسی به اشتراک نمی گذارم ، اما همیشه بعد از آن احساس می کنم انرژی خلاقم افزایش یافته است.

ادامه مقاله: چگونه تفکری خلاق داشته باشیم

بهترین راه افزایش خلاقیت

افزایش دادن خلاقیت از آن دسته چیزهایی است که میتوانید با مقداری وقت گذاشتن به آن برسید.

گاهی اوقات فکر می کنیم فقط یک سری افراد خیلی خاص دارای خلاقیت هستند. اگر شما یکی از این افراد نیستید این به معنی محکومیت شما به یک زندگی عادی نیست.

خلاقیت درست مثل ماهیچه می ماند و می توان با کمی تلاش و سخت کوشی آن را تقویت کرد. به خاطر بسپارید که خلاقیت یک فرآیند غیرفعال نیست. نمی توان عقب نشست و منتظر الهام یود. این کار انگیزه را از شما گرفته و دلسردتان می کند. باید به دنبال روش هایی برای تقویت خلاقیت باشید. در جستجوی چیزهایی باشید که برای شما الهام بخش هستند و به شما کمک می کنند روی انرژی ذهنی و دقت تمرکز کنید.

ادامه مقاله: افزایش خلاقیت

چگونه خلاقیت خود را پرورش دهیم؟

چقدر خلاقیت دارید؟ شاید بهترین موردی که در رزومه شما میتواند چشم نواز باشد خلاقیت است مخصوصاً برای کسب و کارهای نوین که در آنها خلاقیت مهارتی کلیدی است.

بین استفاده‌ی خلاقانه از فروش و بازاریابی و استفاده از خلاقیت برای فروش و بازایابی یک تفاوت بزرگ وجود دارد. بسیاری فکر می‌کنند که چطور می‌توانند از کانال‌های بازاریابی موجود، یک کار را به گونه‌ای متفاوت انجام دهند. اما اگر واقعا می‌خواهید متفاوت باشید، باید ابتدا از خلاقیت خود استفاده کنید و بعد از آن کانال‌های بازاریابی را مد نظر قرار دهید.

ادامه مقاله: پرورش خلاقیت