عاشق شدن چیست؟

10 نشانه که نشان می دهد بدون آنکه بدانید عاشق شده اید

عشق masters-of-love

عشق واقعی نشانه هایی دارد که به راحتی قابل تشخیص است و نمیتوان آنرا به راحتی مخفی کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از powerofpositivity ؛ اسیر شدن در عشق همواره ما را قافل گیر می کند، اما حقیقت این است که فرایند عاشق شدن مدت ها قبل از زمانی که ما متوجهش می شویم اتفاق خواهد افتاد. فرقی نمی کند که در مورد عشق در اولین نگاه یا در اولین مکالمه صحبت کنیم یا عشقی که در آن دو نفر به خوبی با هم ارتباط بر قرار می کنند، زیرا عاشق شدن به این معناست که دو روح می توانند به خوبی با یکدیگر تعامل داشته باشند و این امر چیزی است که می تواند در هر زمانی اتفاق بیفتد.

10 چیزی که نشان می دهد بدون آنکه بدانید عاشق شده اید

در اغلب اوقات اینطور به نظر می رسد که نقاط قوت خاصی در یک رابطه وجود دارد که سبب می شوند ما عاشق طرف مقابلمان شویم، اما این امر گر چه امکان پذیر است اما لزوما صحیح نیست. ما در اغلب اوقات مدت ها قبل تر از آنکه روح یا بدنمان متوجه شود به دام عشق گرفتار شده ایم اما خودمان از ان بی اطلاع هستیم.

اگر در حال حاضر عاشق کسی هستید حتما در این مورد کنجکاو شده اید. اینطور نیست؟ پس برای کشف این موضوع، بهتر است ادامه مطلب را با هم مطالعه نماییم.


  1. این رابطه برایتان چیزی بیشتر از یک دوستی ساده است

قسمت جالب عشق این است که کم کم در درون وجودمان رسوخ می کند و زمانی پدیدار می شود که ما اصلا انتظارش را نداریم. همه ما تا کنون چنین احساس مشابهی را تجربه نموده ایم. در واقع همه ما زمانی احساس کرده ایم که حسی بیش از یک دوست ساده نسبت به طرف مقابلمان داریم. فرقی نمی کند که این جرقه ها و کشش ها زمانی که دو عاشقان برای اولین بار یکدیگر را ملاقات می کنند نمایان شوند یا زمانی که مدت ها از دوستی آنها می گذرد و نسبت به هم احساساتی پیدا کرده اند زیرا، این احساس منحصر به فرد اولین نشانه ای است که می تواند نشان دهد فردی به دام عشق افتاده است.

گر چه اکثر ما این حس هیجان انگیز را زمانی که برای اولین بار در وجودمان بیدار می شود احساس نمی کنیم، به همین دلیل بیشتر مردم به این احساس آشنا که همه ما تجربه کرده ایم و همانند احساس گیجی است به عنوان یک هوس پیش پا افتاده نگاه می کنند. اگر چه این احساسات می تواند به آرامی شروع شوند، اما به طور کلی به سرعت رشد کرده و گسترش خواهند یافت، و ما بی انکه بدانیم در مراحل مختلف عشق گرفتار شده و مدام عاشق تر از قبل می شویم.

همچنین بخوانید: نشانه های دوست داشتن واقعی پسران

  1. این حس شروع به کنترل افکار شما می کند

هنگامی که شما عاشق می شوید و فرد دیگری برایتان اهمیت پیدا می کند، همواره بدون اینکه بخواهید مدام به او فکر می کنید. پس باید بدانید وقتی که فکر کردن به فرد دیگری تمام ذهنتان را پر کرد و کنترل ذهنتان را به دست گرفت، این امر نشانه واضحی دال بر این است که به دام عشق افتاده اید.

در حالی که شیفتگی همیشه به این معنا نیست که شما به دام عشق افتاده اید، اما مسیری است که می تواند به عاشق شدن ختم شود. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تا این حد به معشوقتان فکر می کنید؟ اگر شما این رفتار را تجربه کرده اید باید بدانید که چنین رفتاری نشانه ای دال بر این است که او توانسته کنترل افکار شما را به دست بگیرد، زیرا شما می خواهید که او نقش برجسته ای را در زندگیتان ایفا کند.

از آنجایی که ما به عنوان یک انسان به آنچه که در موردش فکر می کنیم اهمیت می دهیم، فردی که در طول روز تمام حواس ما را به سمت خویش جلب کرده همان، کسی است که برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است. در حالی که این می تواند اولین گام گرفتار شدن در دام عشق باشد، نشانه روشنی است که می تواند به شما هشدار دهد در حال عاشق شدن هستید.


  1. شما از معشوقتان یک بت خواهید ساخت

بت سازی یک پدیده عجیب و غریب است، اما مسیر دیگری است که می تواند شما را در چنگال عشق به دام بیندازرد. هنگامی که شما خودتان را تمام و کمال با شریک زندگیتان مشغول می کنید، باید بدانید که چنین چیزی نشانه دیگری است که می تواند به شما هشدار دهد که در دام عشق افتاده اید.

هنگامی که ما در دام عشق طرف مقابل گرفتار می شویم می خواهیم تمام کارهایی را که او انجام می دهد همانند یک برده شایان ستایش، هیجان انگیز و منحصر به فرد بدانیم. این که او چگونه غذا می خورد و یا چگونه صحبت می کند، برای فردی که عاشقش شده جزو زیباترین کارهای عالم به حساب می آیند و از نظر ما هیچ کس مانند طرف مقابلمان نمی تواند این گونه غذا بخورد یا این گونه حرف بزند.

در این مرحله، علاقه شما به طرف مقابلتان در بالاترین حد خود است، و شما هر روز بیشتر و بیشتر در دام عشق فردی که با او در ارتباط هستید گرفتار می شوید بدون اینکه خودتان خبر داشته باشید


  1. شما در کنار او احساس نا امنی می کنید

احساس اشتیاق و نا امنی، احساست ناخوشایندی هستند که بخشی از فرآیند سقوط در دام عشق به حساب می آیند. هنگامی که ما به طور جدی عاشق کسی می شویم و دل خود را به او می دهیم، مدام نگران این موضوع هستیم که آیا او در مورد ما احساس مشابهی دارند یا نه و اینکه اصلا او در مورد ما چگونه فکر می کند. در حالی که اکثر مردم از قبول این امر اجتناب می کنند، افکاری همانند ایا من به اندازه کافی خوب هستم تا بتوانم نظر او را جلب کنم مدام به درون ذهن فرد عاشق سرازیر می شوند و افکار او را مشوش می نمایند.

حتی کسی که اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد، فکر کردن درباره شروع مجدد چنین رابطه عاشقانه ای با شخصی دیگری می تواند رشته افکارش را از هم گسیخته و او را عصبی و پریشان سازد. در این مرحله، وسواس بیش از حدی وجود فرد عاشق را در بر می گیرد و او بیش از حد به بسیاری از جزئیات پیش پا افتاده در مورد خود اهمیت می دهد زیرا از این موضوع می ترسد که یک حرکت اشتباه معشوقش را از او دور کند.

خوشبختانه، این مرحله از گرفتار شدن در دام عشق بیشتر در ذهن ما جریان دارد. در حالی که احساسات شدید و بی حد و حصر ما به طرف مقابل ممکن است بر روی رفتار و یا کارهایی که انجام می دهیم تاثیر بگذارد و باعث تقویت اینگونه افکار شود، احتمال دارد فرد طرف مقابلمان نیز چنین حسی داشته باشد


  1. صمیمیت بسیار زیادی بین دو نفر به وجود می آید

در حالی که بسیاری از افراد صمیمیت را در رابطه جنسی جست و جو می کنند، چنین عشقی به معنای چیزی فراتر از این مباحث است. صمیمیت عبارت است از داشتن احساس راحتی با طرف مقابل از هر نظری که فکرش را بکنید.

از آنجایی که شما می توانید در یک رابطه ی عاشقانه، علاوه بر روح، جسم خود را نیز به طرف مقابلتان نزدیک و نزدیک تر کنید، همان طور که در دام عشق فرو می روید، بی آنکه خودتان اطلاع داشته باشید هر دو به هم نزدیک و نزدیک تر می شوید. ا

ین ساختار مبتنی بر صمیمیت یکی از مهم ترین جنبه های سقوط در دام عشق است. این نقطه لحظه ای است که هر دو شما صادقانه با خود واقعی طرف مقابلتان که در پشت ماسک روزمرگی پنهان شده ارتباط برقرار خواهید کرد.

همچنین بخوانید: نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد

  1. زندگی شما به معنای کامل کلمه سرشار از انرژی و نشاط خواهد شد

از آنجا که در یک رابطه عاشقانه شما از رفتارهای عاشقانه، عادت ها و علاقه مندی های طرف مقابل هیجان زده هستید، زندگیتان نسبت به قبل کاملا متفاوت شده و انرژی و هیجان بیش از حدی را تجربه خواهید کرد. هنگامی که در دام عشق گرفتار می شوید، متوجه خواهید شد که همه چیز به نحو باور نکردنی ای زیبا شده است.

از آبی آسمان گرفته تا گرمای نور خورشید، همه چیز برای فردی که در دام عشق افتاده رنگ و بوی جدیدی می دهد و همه چیز نشان دهنده عشق و زندگی است. در این مرحله از به دام افتادن در عشق، از نظر شما شریک زندگیتان هیچ اشتباهی انجام نمی دهد و زندگی زیباترین روی خود را به شما نشان خواهد داد.

در حالی که این سطح ارمانی و رویایی تا ابد ادامه نخواهد یافت، لکن کاملا طبیعی است که در این مرحله آن را احساس کنید و مدام در دام عشقی که برایتان مهیا شده بیشتر فرو روید.


  1. احساسات شما پایمال خواهند شد

در حالی که بسیاری از احساساتی که ما در هنگام اسیر شدن در دام عشق تجربه می کنیم بسیار مثبت و لذت بخش هستند، چند احساس نیز وجود دارند که ناراحت کننده می باشند لکن اجتناب از آنها امکان پذیر نیست. یکی از این احساسات احساس از خود بی خود شدنی است که اجتناب ناپذیر نمی باشد.

هنگامی که احساسات شدید و مثبت کم کم بر ما غلبه می کنند، ممکن است ما تصور کنیم که در هم شکسته شده ایم و دیگر هیچ اراده ای از خود نداریم. در این مرحله، ممکن است شما شروع به پرسیدن سوالاتی مانند “این عشق به کجا خواهد رسید؟ اگر این رابطه پایان یابد چه اتفاقی می افتد؟ چگونه می توانم بدانم که این عشق یک عشق راستین و حقیقی است ؟ از خودتان کنید.

در حالی که این نوع سوالات سوالات خوبی هستند، در حال حاضر ممکن است باعث گیج شدن شما شوند و سرخوشی و حالت رویایی ای را که قبلا داشتید به یک سردرگمی و آسیب پذیری باور نکردنی تبدیل نمایند. این احساسات ناشی از عشق بی حد و حصر ما هستند که باعث می شوند ما احساس آسیب پذیر بودن کنیم و ترس از به پایان رسیدن رابطه تمام وجودمان را فرا گیرد.

مسلما، در حالی که همه ما این احساسات ناخوشایند را بارها و بارها تجربه کرده ایم، لکن تجربه این احساسات یکی دیگر از راه هایی است که می تواند به ما نشان دهد که در دام عشق فرو رفته ایم. بنابراین اگر بتوانید خود را از شر این احساسات ناخوشایند و شدید نجات دهید، می توانید از رابطه دوستانه تان با طرف مقابل نهایت لذت را ببرید.

همچنین بخوانید: مقاله در مورد عشق

  1. حسادت شروع می شود و تا حد زیادی بر احساسات شما تاثیر می گذارد

با اغاز نگرانی و بروز احساس مالکیت، حسادت نیز آغاز می شود. این احساس ترسناک نشان می دهد که شما واقعا به فرد طرف مقابلتان علاقمند شده اید. علاوه بر این، شما می خواهید مطمئن شوید که او نیز احساس مشابهی به شما دارد و به رابطهتان متعهد است. در حالی که ممکن است در آغاز رابطه رو به رشد خود باشید، این احساس مالکیت می تواند به شما نشان دهد که می خواهید طرف مقابل به شما تعلق داشته باشد و در نظر دارید رابطه خود را با او برای طولانی مدت حفظ نمایید.

در این نقطه ممکن است احساس ترسی سر تا پایتان را فرا گیرد زیرا شما می ترسید که از طرف فرد مورد علاقهتان پس زده شوید و احساسات پر شور و هیجانی که در هر دقیقه نسار او می کنید آن طور که باید به شما باز گردانده نشوند.

مطمئنا در این دوره شروع به کنجکاوی و کند و کاو در اکانت های رسانه های اجتماعی معشوق خود می کنید و مدام به جست و جوی این موضوع می پردازید که چه کسی برای معشوقتان پیام گذاشته یا او را لایک کرده است. در حالی که ممکن است دوست نداشته باشید این موضوع را بپذیرید، اما این مرحله نیز مرحله دیگری است که به ما نشان می دهد در دام عشق گرفتار شده ایم.

بهترین راه برای از بین بردن این احساسات این است که با معشوقتان در رابطه با این موارد صحبت کنید. از او سوال کنید که نظرش در مورد رابطه و زندگی عاشقانه تان، چگونگی احساس شما نسبت به او و آنچه که از این رابطه می خواهد چیست.


  1. شما می خواهید تصمیم بگیرید که به طرف مقابلتان متعهد شوید

هنگامی که به عشق کسی مبتلا می شویم، دیر یا زود باید در مورد این موضوع فکر کنیم که آیا می خواهیم به او متعهد شویم و او در باقی زندگیمان در کنارمان باشد یا خیر. با گذشت زمان ما کم کم به این مرحله خواهیم رسید.

اگر شما هم تا کنون به این مرحله از رابطهتان رسیده باشید، احتمالا به خوبی از اینکه در ان هنگام چه احساسی خواهید داشت و چه پاسخی به احساس طرف مقابلتان خواهید داد آگاه هستید. در این نقطه از افتادن به دام عشق بهتر است با طرف مقابل و خودتان صادق باشید. به آنها بگویید که چه احساسی دارید، چه فکر می کنید و اینکه آیا آماده هستید که رابطه ی دو نفره تان را به مرحله بعد برسانید یا خیر.

اگر چه این نقطه خاص از فرآیند گرفتار شدن در دام عشق می تواند به طرز باور نکردنی ای ناخوشایند به نظر آید، لکن یکی از نکاتی است که به ما نشان می دهد در دام عشق مبتلا شده ایم.


  1. هر دو نفر از احساسات هم به خوبی آگاه هستند

اگرچه گرفتار شدن در دام عشق یک فرآیند مستمر و مداوم است اما معمولا، زمانی اتفاق می افتد که هر دو نفر تصمیم بگیرند که چنین اتفاقی روی دهد.

در حالی که ممکن است شما کاملا امادگی غرق شدن در یک عشق استثنایی را داشته باشید، این به سرنوشت رابطه شما باز می گردد که چه زمانی به مرحله ی عشق و تعهد خواهد رسید. در واقع آمادگی هر دو طرف برای ایجاد یک عشق بی نظیر لازم است.

آیا شما می خواهید با هم بمانید یا اینکه در آینده از هم جدا می شوید؟

اگر عشق بین شما دو نفر یک عشق راستین و صادقانه باشد، شما بالاخره راهی را که به واسطه آن بتوانید در کنار یکدیگر بمانید پیدا خواهید کرد. بنابراین عشق را به یکی از روزمرگی های زندگیتان تبدیل کنید تا عشقتان ماندگار و دائمی شود و در زندگیتان جریان داشته باشد.


سخن نهایی در مورد اینکه چگونه ما در دام عشق گرفتار می شویم:

این موضوع را همواره به خاطر داشته باشید که عشق یکی از مهم ترین احساسات موجود در جهان است. فرقی نمی کند که شما همسر خود را پیدا کرده باشید یا اینکه در حال سقوط در دام عشق باشید، چرا که در هر صورت این اطلاعات قطعا به کارتان می آیند.

در نهایت نحوه ارتباط شما با یکدیگر، چند و چون رابطه تان را مشخص خواهد کرد و به شما نشان خواهد داد که رابطهتان تا کی ادامه پیدا می کند. لکن در این راه این راهنمای الهام بخش به شما یاد خواهد داد که چگونه می توانید نشانه های عشق را در زندگی خود و دیگران شناسایی کنید.


نظر خود را بیان کنید