نشانه های جوش خوردن استخوان دست و پا

نشانه های جوش خوردن استخوان

بهبود شکستگی درست مانند بروز آن علائمی به همراه دارد. آگاهی به این علائم می تواند در بازگشت به زندگی عادی کمک کند. ما در این مطلب از آلامتو مهمترین نشانه های جوش خوردن استخوان دست و پا را گفتیم و شرح دادیم برای جوش خوردن چی بخوریم.

همچنین بخوانید: مدت زمان پاکسازی کبد با خاکشیر

نشانه های جوش خوردن استخوان دست

درد کاهش می یابد

زمانی که استخوان دست می شکند احتمالا با درد زیادی همراه است. به خصوص هنگامی که محل آسیب دیده را تکان دهید یا بخواهید آن را حرکت دهید. دردی که در این شرایط حس می‌کنید می‌توانید یک درد تیز و بسیار ناراحت کننده باشد. اگر فشار به آن وارد شود، حتی بدتر می شود.

از نشانه های جوش خوردن استخوان دست این است که، این درد کاهش می یابد. چنانچه اطراف محل آسیب دیده را گچ گرفته باشند ، احتمالاً دیگر تقریبا درد آنچنانی را تجربه نمی‌کنید، زیرا استخوان در جای خود ثابت شده است.

با جوش خوردن استخوان دامنه حرکت افزایش می یابد

زمانی که دچار شکستگی شوید، محدوده حرکت آن عضو بسیار محدود خواهد شد. از نشانه های جوش خوردن استخوان دست این است که به تدریج دامنه حرکتی طبیعی حاصل می‌شود.

با جوش خوردن استخوان تورم کم می شود

بعد از شکستن استخوان به علت جریان زیاد خون به ناحیه شکستگی، تورم ایجاد می شود. به بهبود و جوش خوردن به تدریج این تورم کاهش می یابد.

کاهش کبودی

اگر پس از شکستگی استخوان کبودی داشته باشید، در طول روند جوش خوردن استخوان، این کبودی با گذشت زمان به تدریج کمرنگ می شود. زیرا بدن  به مرور خون را جذب می کند.

نشانه های جوش خوردن استخوان ساق پا

از نشانه های جوش خوردن استخوان ساق پا می‌توان به کاهش درد، بهبود قرمزی و کبودی، بهبود در حرکت دادن، اصلاح تغییر شکل حاصل از شکستگی است.

نشانه های جوش خوردن استخوان مچ پا

از آنجاییکه مچ پا نقش اساسی در حفظ تعادل و تحمل وزن بدن دارد، نشانه های جوش خوردن استخوان مچ را می توان در بهبود راه رفتن، ایستادن راحت تر، اصلاح نافرمی ظاهری حاصل از شکستگی اولیه، کاهش درد و … تشخیص داد.

نشانه های جوش خوردن استخوان ترقوه

شکسته شدن استخوان ترقوه یکی از دردناک ترین شکستگی ها به حساب می آید. درمان آن 3 تا 6 هفته طول می کشد. از مهمترین نشانه های جوش خوردن استخوان ترقوه می تواند به کاهش درد در هنگام خوابیدن، بهبود دامنه حرکتی دست، توانایی حمل اشیاء نسبتاً سنگین و … اشاره کرد.

نشانه های جوش خوردن استخوان لگن

جوش خوردن استخوان لگن فرآیندی زمان بر است که می تواند بین 8 تا 12 هفته طول بکشد. از جمله مهمترین نشانه های جوش خوردن استخوان لگن عبارتست از: کاهش درد، افزایش تحمل برای فعالیت های روزانه، کاهش تورم و التهاب، حرکت و انعطاف‌پذیری بهتر.

همچنین بخوانید: پریدن پلک چشم راست نشانه چیست

برای جوش خوردن استخوان چی بخوریم؟

برای جوش خوردن استخوان چی بخوریم؟

لبنیات برای جوش خوردن استخوان

کلسیم و ویتامین D دو ماده مغذی ضروری برای استحکام و رشد استخوان ها هستند و شیر، پنیر و ماست غنی شده برخی از بهترین منابع هستند. حاوی مقدار زیادی کلسیم، ویتامین K و پروتئین است.

تخم مرغ برای جوش خوردن استخوان

تخم مرغ یک منبع پروتئین با کیفیت بالا و یکی از معدود منابع غذایی ویتامین D است، بنابراین باید در برنامه بهبودی شما گنجانده شود.

ماهی

کلسیم، پروتئین و ویتامین D همگی در ماهی و غذاهای دریایی به وفور یافت می شوند.

سبزیجات برگ سبز

کلم پیچ، اسفناج، کاهوی رومی و اسفناج همگی غذاهای عالی برای بهبود سریع تر استخوان های شکسته هستند. آنها سرشار از ویتامین K هستند، اما مقدار زیادی ویتامین C، کلسیم، پتاسیم، آهن، منیزیم و روی نیز دارند.

میوه های پر از ویتامین C

یک بشقاب پر از میوه های غنی از ویتامین C داشته باشید تا استخوان های شکسته را سریع تر درمان کنید.

غذاهای حاوی آهن

برای تقویت استخوان‌ها، غذاهای غنی از آهن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این غذاها برای بهبود استخوان های شکسته کمک زیادی به بدن شما می کنند که قدرت و انرژی لازم را به شما می دهد.

شیر سویا

شیر سویای غنی شده یک گزینه غنی از کلسیم به همان اندازه است که عدم تحمل لاکتوز دارید یا فقط می خواهید تغییر دهید.

دانه کدو تنبل

دانه های کدو تنبل را تمیز، خشک و تفت دهید تا به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این یکی از بهترین غذاها برای بهبود سریع تر استخوان های شکسته است.

همچنین بخوانید: کمردرد و لکه بینی قهوه ای نشانه چیست

مدت زمان جوش خوردن استخوان با پلاتین

مدت زمان جوش خوردن استخوان با پلاتین

مدت زمان جوش خوردن استخوان با پلاتین به عوامل مختلف مثل نوع شکستگی، وضعیت سلامت بیماری، سن، میزان تناسب و همانگی قطعات استفاده شده بستگی دارد. به طور میانگین این مدت زمان در افراد بالغ بین 3 تا 6 ماه است.

بهترین دارو برای جوش خوردن استخوان

قرص کلسی پاور برای جوش خوردن استخوان

قرص کلسی پاور یکی از بهترین دارو برای جوش خوردن استخوان است. این قرص حاوی کلسیم و ویتامین D3 است که برای جوش خوردن استخوان ضروری است.

قرص استئوکینون

این قرص حاوی کلسیم، ویتامین D3 و ویتامین K2-7 است است که در شکل گیری و ترمیم استخوان ها نقش اساسی دارد.

قرص سوپراکل

قرص سوپراکل حاوی کلسیم سیترات، ویتامین D3، منیزیم و زینک است است که از اساسی ترین مکمل های غذایی در کمک به جوش خوردن استخوان است.

همچنین بخوانید: ویار ترشی در بارداری نشانه پسر است یا دختر

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با عنوان نشانه های جوش خوردن استخوان دست و پا و برای جوش خوردن و برای جوش خوردن استخوان چی بخوریم برای شما همراهان مفید بوده باشد.


نظر خود را بیان کنید