دتاکس واتر تابستانی

آب ماده ای حیاتی نه تنها برا ی انسان بلکه برای تمامی موجودات زنده است. آب یکی از عنصرهای اصلی کائنات به حساب می آید و تقریبا 60 درصد از بدن انسان را آب تشکیل می دهد. وجود این عنصر برای ادامه زندگی ما امری حیاتی است و بدن بدون آب قادر به ادامه حیات نیست. کمبود آب در بدن باعث ایجاد اختلالاتی در عملکرد سیستم بدن می شود به همین دلیل ما هر روز باید سعی کنیم مقداری کافی آب به بدن برسانیم تا دچار بیماری های ناشی از کمبود آب مانند بیماری های کلیوی،پ یری زودرس و… نشویم. آب بدن ما روزانه از طریق نوشیدن آب، خوردن میوهای آبکی، غذا های آبکی، آب میوه ها و… تامین می شود.

امروزه دتاکس واتر های تولید می شوند که برای آبرسانی به بدن مفید بوده و می توانند در طول روز آب و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا خواص دتاکس واتر ها را معرفی کنیم و به فواید این نوشیدنی برای بدن اشاره کنیم.

دتاکس واتر چیست؟

دتاکس واتر ها نوعی نوشیدنی هستند که از ترکیب آب، میوه و سبزیجات تهیه می شوند. در واقع می توانیم بگوییم دتاکس واتر ها آب هایی با طعم میوه و سبزیجات هستند. فرق دتاکس واتر ها با آب میوه های دیگر در این است که در دتاکس واتر ها تنها از عصاره میوه و سبزیجات برای مزه دادن به آب استفاده می شود و غلظت این عصاره ها خیلی زیاد نیست و کالری دتاکس واتر ها نسبت به آب میوه ها کمتر است و اغلب برای رژیم های سم زدایی گزینه مناسبی هستند.

فواید دتاکس واتر ها

فواید دتاکس واتر ها بستگی به ترکیبات آنها دارد و هر نوع از دتاکس واتر فواید خاصی دارد. اما به طور کلی می توانیم بگوییم که فواید دتاکس واتر ها شامل موارد زیر می باشد:

  • کاهش وزن
  • سم زدایی از بدن
  • شفاف کردن پوست
  • افزایش انرژی
  • بهبود سیستم گوارش
همچنین بخوانید: خواص درمانی گل میخک برای معده، کبد، ریه، دیابت و لاغری

خواص دتاکس واتر

چطور دتاکس واتر درست کنیم؟

تهیه دتاکس واتر ها خیلی آسان است. برای تهیه این نوشیدنی مفید به مواد زیادی نیاز ندارید. شما به راحتی می توانید با داشتن چند عدد میوه یا سبزی یا گیاه و مقداری آب آشامیدنی این نوشیدنی را درست کنید. برای تهیه این نوشیدنی کافی است که میوه یا سبزی ها را خورد کرده و داخل آب گرم یا سرد بریزید و مدتی صبر کنید تا آب طعم بگیرد، برای اینکه آب زود تر طعم بگیرد می توانید میوه یا سبزیجات را فشار دهید تا عصاره آنها زودتر در آب حل شود. سپس میوه یا سبزیجات را از آب خارج کنید و به همین راحتی دتاکس واتر شما آماده می شود. این نوشیدنی را می توانید در یخچال بگذارید تا خنک شود و سپس آن را بنوشید.

دتاکس واتر زمستانی

همان طور که اشاره کردیم دتاکس واتر ها آب هایی با طعم عصاره میوه و سبزیجات هستند که به دلیل کالری پایین برای سم زدایی و تامین آب بدن بسیار مناسب هستند. شما می توانید با داشتن میوه های زمستانی یک دتاکس واتر زمستانی خوشمزه تهیه کنید. معمولا دتاکس واتر های زمستانی از ترکیب میوه هایی مانند کیوی، پرتقال و سیب با آب و مقداری نعنا تهیه می شوند که به دتاکس واتر هایی که از این ترکیبات تهیه می شوند دتاکس واتر زمستانی می گویند.

خواص مواد تشکیل دهنده این نوشیدنی خاصیت آنتی اکسیدان سیب است که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. خاصیت کیوی که منبعی از ویتامین C و فیبر است و باعث هضم غذا و شفاف شدن پوست می شود و همچنین پرتقال که حاوی مقدار زیادی ویتامین C ،A و کلسیم است و نعنا که به سیستم گوارشی و هضم غذا کمک می کند.

دتاکس واتر تابستانی

دتاکس واتر تابستانی نیز نوشیدنی است که از ترکیب میوه های تابستانی با آب تهیه می شود. برای تهیه کردن این نوشیدنی می توانید از میوهای مانند خیار، انگور، لیمو و.. استفاده کنید.

خواص دتاکس واتر های معروف

همان طور که اشاره شد دتاکس واتر ها از ترکیب آب با انواع میوه و سبزیجات تهیه می شوند و هر کدام نیز فواید خاصی دارند. هر کس می تواند با توجه به ذائقه خود دتاکس واتر مخصوص خود را تهیه کند. اما به طور کلی چند تا دتاکس واتر معروف وجود دارد که محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه دتاکس واترهای دیگر دارند. در ادامه ما این دتاکس واتر ها را معرفی و خاصیت هر کدام آنها را نیز بررسی می کنیم.

خواص دتاکس واتر لیمو و نعنا

این دتاکس واتر از ترکیب تکه های لیمو و نعنا با آب تهیه می شود .مواد تشیکل دهنده دتاکس واتر لیمو و نعنا خاصیت های زیر را دارند.

خاصیت لیمو: لیمو سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین B، ویتامین C، ویتامین A و آهن است که به شفاف شدن پوست، هضم غذا و تامین مواد معدنی بدن کمک می کند.

خاصیت نعنا :نعنا به سیستم گوارش بدن و هضم غذا کمک می کند ،بوی بد دهان را از بین می برد، برای سیستم عصبی مفید است و…

همچنین بخوانید: خواص عرق کاسنی در بارداری و برای رحم، معده و کبد چرب چیست

خواص دتاکس واتر لیمو

خواص دتاکس واتر سیب و دارچین

دتاکس واتر سیب و دارچین از ترکیب سیب و دارچین با آب تهیه می شود ومواد تشکیل دهنده ی این دتاکس واتر خاصیت های زیر را دارند.

خاصیت سیب: سیب به دلیل داشتن آنتی اکسیدان و آهن به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

خاصیت دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است که از بدن در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند، قند خون را پایین می‌آورد و خواص ضد دیابتی قوی دارد، همچنین خاصیت زد سرطانی نیز دارد.

خواص دتاکس واتر خیار

دتاکس واتر خیار از ترکیب خیار با آب تهیه می شود. این دتاکس واتر به دلیل داشتن خیار خاصیت، سم زدای، کاهش التهاب، درمان فشار خون و افزایش بینایی را دارد.

همچنین بخوانید: درمان کبد چرب با خاکشیر جوشیده به همراه آبلیمو، ترنجبین و عسل

خواص دتاکس واتر خیار و لیمو

زمان مصرف دتاکس واتر ها

از آن جایی که دتاکس واترها به تامین آب بدن کمک می کنند نوشیدن آنها برای بدن مفید است و شما می توانید در طول روز چندین بار از این نوشیدنی استفاده کنید. البته نوشیدن دتاکس واتر ها در هنگام صبح می تواند به بدن کمک بیشتری بکند و مواد مغذی آن بهتر جذب بدن شود.


نظر خود را بیان کنید