اگر میخواهید کسب و کار خود را در میدان رقابت نگه دارید باید برای فعالیت فضای مجازی کسب و کارتان برنامه ریزی کنید، همه چیز با طراحی سایت شروع می‌شود هر کسب و کاری برای شروع فعالیتش در فضای مجازی نیاز به یک وبسایت رسمی جهت معرفی خدمات و محصولات خود به کاربران و مشتریان آنلاین دارد.

در این بخش از آلامتو سعی میکنیم بهترین مقالات آموزش طراحی سایت را مورد بررسی قرار دهیم.

برای مطالعه کامل هر مقاله بر روی عنوان مقاله کلیک کنید تا مقاله به صورت کامل نمایش داده شود.

اهمیت وبسایت برای موفقیت کسب کار شما

اهمیت وبسایتهمانطور که می دانید سایت مجموعه ای از صفحات وب است که دارای تصاویر، ویدئو و فایل های دیجیتال می باشد. اطلاعات موجود در وب سایت بر روی سرور میزبانی می شود که از طریق اینترنت برای تمامی افراد قابل دسترسی می باشد.

تمامی وب سایت ها در World Wide Web شبکه جهانی قرار می گیرند که کل اطلاعات آنها نیز در سراسردنیا قابل دسترس خواهد بود.

مدیر سایت کیست و چه وظایفی دارد؟

مدیر سایت کیستمدیریت وب سایت یک شغل پردرآمد است، با توجه به این که سرمایه گذاران زیادی وارد حوزه اینترنت شده اند و دانش کمی از مدیریت وب سایت دارند نیازمند یک مدیرسایت حرفه ای برای کسب و کار خودشان هستند. در این مقاله تمامی موارد تجربه شخصی من هستند و با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید اشتباهات مدیریت سایت را به کمترین ممکن برسانید.

نکته مهمی که درباره مدیریت سایت باید بدانید این است که در چارت سازمان‌ها مدیریت سایت همواره مستقیماً با مدیر شرکت در تماس است و در مورد کسب و کار های آنلاین بیشترین تماس از سوی مدیریت شرکت و اعضای هیئت مدیره با مدیرسایت است.

مدیر سایت وظیفه مهمی دارد باید بتواند تیم فنی خوبی را تشکیل دهد، هماهنگی لازم با تیم تولید محتوا را داشته باشد، مسائل فنی را بررسی و پیاده سازی و یا برای آن برنامه ریزی کند و از همه مهم‌تر به مدیریت شرکت گزارشات لازم را ارائه کند.

چگونه بدون دانش برنامه نویسی، طراح سایت شویم؟

سایت سازشاید برای شما هم کلمه سایت ساز معنی دقیقی نداشته باشد و دوست داشته باشید که بدانید سایت ساز چیست؟ در این مقاله یک تاریخچه کلی از سایت سازها و اینکه یک سایت ساز دقیقا چه کاری برای شما انجام میدهد را آماده کرده‎ایم.

سایت سازها ابزارهایی هستند که امکان ساخت و ویرایش یک وبسایت را بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، در اختیار کاربران قرار می دهند. سایت سازها به دو گروه تقسیم می شوند: آنلاین (تحت وب) و آفلاین (نرم افزار).

سایت سازهای آنلاین نرم افزارهایی تحت وب هستند که از طرف برخی از شرکت ها به طور اختصاصی طراحی می شوند و در اختیار کاربران قرار می گیرند مانند سایت ساز پرتال. سایت سازها به کاربران این امکان را می دهند تا وبسایت شخصی خود را به آسانی راه اندازی نمایند. گونه ای دیگر از سایت سازها، امکان ساخت وبسایت های تجاری یا تبلیغاتی را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

سئو سایتشاید برای شما هم کلمه سایت ساز معنی دقیقی نداشته باشد و دوست داشته باشید که بدانید سایت ساز چیست؟ در این مقاله یک تاریخچه کلی از سایت سازها و اینکه یک سایت ساز دقیقا چه کاری برای شما انجام میدهد را آماده کرده‎ایم.

هدف اصلی راه اندازی سایت برای هر کسب و کاری ، جذب مشتریان جدید و معرفی بهتر کسب و کار به مشتریان فعلی است؛ طبق نتایج رسمی بیش از 80 درصد از مشتریان جدید هر کسب و کاری در فضای اینترنت را موتورهای جستجویی مانند گوگل ، یاهو ، بینگ و … به سمت‌شان هدایت می‌کنند که همین امر سبب ایجاد رقابتی شدید میان وبسایت‌های مختلف در یک حوزه می‌شود تا بتوانند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرند. در این مرحله است که کلمه ای به نام «سئو» خودنمایی می‌کند.

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو (به انگلیسی Search engine optimization)، روندی مناسب برای بهبود وضعیت دیده شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در یک موتور جستجو است. وب سایت هایی بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند و طبیعتا می توانند از این طریق درآمدزایی داشته باشند. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که بیشتر کاربران اینترنت، برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود، از موتورهای جستجو استفاده می کنند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین