6 راه برای غلبه بر اضطراب و استرس کارآفرینی

چگونه با استرس و اضطراب کارآفرینی کنار بیاییم؟

استرس و اضطراب کارآفرینی

همیشه به خاطر داشته باشید که برای موفقیت در کسب و کارتان، باید یاد بگیرید که با استرس کاری کنار بیایید.

کتی ترست

در جامعه ما، کارآفرینان در نوع خود، قهرمانانی به شمار می آیند که برای دستیابی به موفقیت بر انواع مختلفی از استرس ها و مشکلات فایق آمده اند.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از success؛ زمانی که مردم به این کارآفرینان موفق می نگرند با خود تصور می کنند که همه ی آن ها مسیر مشابهی را پیموده اند و یا از ابتدا و به آسانی به چنین جایگاهی دست یافته اند. اما بسیاری از رهبران موفق در کسب و کار با چالش های بسیاری مواجه شده اند که شاید به راحتی می توانستند سایر افراد را از پای در آورند.

راه اندازی یک کسب و کار می تواند فوق العاده استرس زا، خسته کننده و مشقت بار باشد و در این راه مشقت بار و طاقت فرسا، اضطراب ناشی از کارآفرینی می تواند به راحتی به کسب و کار افراد لطمه بزند.

معمولا بازگشت به عقب و کنار گذاشتن مشکلات بزرگ می تواند اندکی باعث آرام شدن شما شود. اما بهتر است استراتژی های زیر را برای آرام نمودن اعصاب خود امتحان کنید:

  1. تخلیه ذهن از افکار ناجور

مغز ما انسان ها عاشق نگاه داشتن چیزهایی است که فکر می کند مهم هستند و همین چیزها هستند، که می توانند به راحتی باعث افسردگی و خستگی ما شوند. لذا بهتر است 20 دقیقه وقت بگذارید و هر چیزی را که به نظر می رسد نگران کننده است اعم از، لیست کارها و وظایف روزانه تان را بنویسید. به هیچ چیز فکر نکنید، فقط آن چه که در سرتان وجود دارد را از ذهنتان پاک کنید و پس از آن خواهید دید که چه آرامش بی نظیری به سراغتان می آید.

  1. مراقبه

پس از این که مغز خود را از تفکرات بیهوده و افکار مزاحم خالی کردید اکنون زمان مراقبه است. مدیتیشن می تواند مغز شما را هدایت را کند و یک چارچوب روشن را برای افکارتان به وجود آورد در واقع استفاده از مدیتیشن در هنگام مشقت و سختی می تواند امیدهای تازه ای را در شما به وجود آورد.

  1. تغییر چشم انداز

تغيير نحوه نگریستن به يک وضعيت می تواند به شما کمک کند تا بر استرس و اضطراب خود غلبه نمایید. چند سال بعد ، مطمئنا از خودتان می پرسید که چرا نگرشتان در آن شرایط به این صورت بوده است. بدترین چیزی را که ممکن است اتفاق بیفتد و با آن مواجه شوید تصور نمایید. سپس استراتژی خود را در مورد چگونگی کنترل و غلبه بر آن وضعیت ترسیم کنید. به همین سادگی می توانید طرح و برنامه ای جهت غلبه بر انواع شرایط استرس زای زندگی خود داشته باشید و با هر مشکلی از هم نپاشید.

  1. جشن بگیرید

به جای تمرکز بر روی چیزهای نا درست و مشکلاتی که در مسیرتان به وجود می آید، رویکرد خود را تغییر دهید و لیستی از تمام پیشرفت های گذشته و حال حاضرتان را ثبت نموده و برای نک تکشان جشن بگیرید.

  1. ساده سازی

مغز شما برای حل مشکلات اساسی تعبیه شده است. لذا اساسا باید بین حالت مبارزه یا آرامش یکی را انتخاب کرد. یک برنامه ی ساده اما کارآمد را برای 30 روز آینده تان ترسیم کرده و آن را بنویسید. همین کار ساده باعث می شود که شما احساس کنترل و اطمینان بیشتری داشته باشید و مشکلات برای مغز شما ساده تر جلوه کنند.

  1. اقدامات لازم را انجام دهید

پس از رسيدن به این مرحله، اکنون زمان آن است که برنامه عمل خود را اجرا كنيد. به جای فکر کردن به تصویر بزرگ تر و ترس آوری که ممکن است قابل اجرا نباشد تنها کافی است که بر مرحله ی بعدی و اقدامات لازم تمرکز کنید و به صورت گام به گام پیش روید تا به مقصود مورد نظرتان دست یابید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید