چگونه کوتاه حرف بزنیم؟

10 روش برای استاد شدن در صحبت های کوتاه

واقعا لازم نیست در مورد آب و هوا صحبت کنید.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از سایت success.com؛ بخش ارزشمندی از گفتگوها معمولا با سکوت عجیبی به پایان می رسد. مهم نیست شما در یک رویداد شبکه ای باشید یا در گروه جدیدی از دوستانتان قرار گرفته باشید، این سوالات را مطرح می کنید “خب چه کاری انجام می دهید؟” یا “آب و هوای خوبی است، نه؟” و بیشتر به دنبال چیز معنی داری هستید که انتخاب کنید.

برای راهنمایی های هوشمندانه در خصوص گفتگو، به شورای کارآفرینان جوان سر زدیم. در ادامه پیشنهادات آن ها ذکر شده است.

  1. آرام باشید و در مکالمه حضور داشته باشید.

به جای تلاش برای برنامه ریزی آنچه که بعدا می گویید، آرام باشید و بر روی آنچه دیگران می گویند تمرکز کنید. گوش کنید. در مکالمه حضور داشته باشید و دیگران متوجه این حضور خواهند شد. آنها احساس قدردانی خواهند کرد و گفتگو به طور طبیعی جریان خواهد یافت.

  1. زیاد مطالعه کنید.

هرچه بیشتر مطالعه کنید، می توانید از چیزهای کوچکتر و یا واقعیت های بیشتر استفاده کنید و در گفتگو در خصوص آن ها صحبت کنید. می توانید از مطالب آنلاین یا کتاب و نشریات استفاده کنید، این امر در گفتگو با کسی که زیاد درباره او اطلاعات ندارید به شما کمک می کند.

  1. به چیزهایی علاقه نشان دهید تا دلچسب شوید.

من افرادی را می شناسم که چیزی برای گفتن ندارند چون به نظر می رسد به هیچ چیزی علاقه ندارند. این باعث می شود دیگران به آنها بی علاقه باشند. با این حال، افرادی که دارای سرگرمی ها و علایق هستند همیشه موضوع یا عقیده ای برای به اشتراک گذاشتن دارند و می توانند از آن به عنوان یک نقطه شروع برای جذب شخص دیگری در بحث استفاده کنند.

  1. سوالات متفکرانه بپرسید و سپس پیگیر باشید.

من از صحبت های کوتاه متنفرم، اما دوست دارم با افراد جدید ارتباط برقرار کنم و در مورد آنها بدانم زیرا همیشه چیزی جالب برای دانستن وجود دارد. اگر واقعا اهمیت بدهید، چیزهای جالب خودنمایی خواهند کرد.

سؤالات متفکرانه بپرسید و واقعا به جوابها گوش کنید. سپس بر اساس پاسخ آنها سؤال های بعدی را مطرح کنید. گفتگوی کوتاه خسته کننده شما به سرعت به چیزی معنی دار تبدیل خواهد شد.

  1. سوال بپرسید و گوش دهید

مردم دوست دارند درباره خودشان صحبت کنند. من فقط با گوش دادن به آنچه مردم می گویند، چه چیزهایی که به کار مربوط است یا نیست، اطلاعات زیادی در خصوص کسب و کار کسب کرده ام. اغلب، این مسئله در مورد خواندن بین خطوط و گوش دادن به آنچه آنها نمی گویند برای درک خوب از شخصیت آنها، آنچه می خواهند و چگونه می توانم آن نیاز را تامین کنم می باشد.

  1. در مورد زندگی شخصی، نه کار آن ها بپرسید.

من هرگز از کسی نمی پرسم چه کاری انجام می دهد. در عوض، می پرسم چگونه وقت خود را صرف می کند. سوالات این چنینی ، دری را به مکالمات جالب تر باز می کند. اگر واکنش اولیه فرد مربوط به کار باشد، من در ادامه می پرسم “وقتی کار نمی کنید، چه کار می کنید؟” فقط سؤال کنید و نظرات خود را در خصوص داستان های مربوط به داستان های خودتان عنوان کنید.

  1. داستان آن ها را بیاموزید.

من متوجه شدم سؤال پرسیدن درباره فردی که با او صحبت می کنید نیز به شما کمک می کند. هر کس یک داستان برای گفتن دارد و اگر با سوال کردن دیگران را قادر به گفتن داستانشان کنید، نه تنها در گفتگوهای کوچک استاد می شوید، بلکه شروع به ایجاد یک رابطه قوی و معنی دار می کنید.

  1. تمرکز را خارجی کنید

سؤال بپرسید، به پاسخ ها پاسخ دهید، و اگر از صحبت کردن فرار کنید، نظر خود را در مورد معماری، آثار هنری روی دیوارها، آواز پرنده های بیرون، و هر چیز دیگری بگویید. اگر بتوانید نگرانی را کنار بگذارید و تمرکز خود را از حالت ذهنی و عاطفی خود دور کنید، دنیا پر از چیزهایی خواهد بود که می توانید در مورد آن صحبت کنید.

  1. مطالب را بسیار صادقانه به اشتراک بگذارید.

اگر می خواهید مکالمات کوچکتر بزرگتر بشوند، در مورد موضوع مربوط به خودتان صادقانه صحبت کنید. هنگامی که گارد خود را پایین می آورید، مکالمات واقعی تر و سازنده تر می شود و به ارتباطات معنی دار تبدیل می شوند و به یک کارت بازرگانی دیگر برای کشویتان تبدیل نمی شود.

  1. یافتن زمینه های مشترک

سعی کنید زمینه های مشترک با شخص را بیابید و علاقه شما واقعی خواهد شد. به دنبال هر چیزی باشید: زادگاه، کالج، ورزش، سگ. سعی کنید چیزهایی درباره شخصی که با او صحبت می کنید را بشناشید که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید؛ این کار باعث می شود گفتگوی کوتاه شما آسان تر شود و باعث واقعی تر شدن آن خواهد شد.


نظر خود را بیان کنید