تفلیس tbilisi

تفلیس پایتخت پر جنب و جوش و باستانی گرجستان است که در کنار رودخانه Mtkvari واقع شده و از سه طرف با کوه احاطه شده است. یکی از افسانه‌های موجود در گرجستان که در میان افراد پذیرفته شده است بیان می‌کند که در اواسط قرن پنجم بعد از میلاد پادشاهی به نام Vakhtang I Gorgasali در حال شکار به همراه شاهین خود بود. در طول شکار، شاهین پادشاه آسیب دید و به چشمه آب معدنی گرمی که در نزدیکی شکارگاه وجود داشت سقوط کرد. این شاهین بعد از سوختن جان خود را از دست داد. بعد از این حادثه پادشاه بسیار متاثر گشت و تصمیم گرفت جنگل را نابود کند و به جای آن شهری بسازد. نام تفلیس نیز از کلمه گرجستانی قدیمی یعنی tbili به معنای گرم گرفته شده است. مطالعات باستان شناسی منطقه نشان می دهد که سکونت انسان‌ها در این ناحیه در اوایل قرن چهارم قبل از میلاد بوده است.

  1. تفلیس قدیمی:

Old-Tbilisi تفلیس قدیمیمناظر اصلی و زیبای شهر در منطقه ای به نام تفلیس قدیمی جمع شده است. این منطقه به خاطر حمام گوگردی که از چشمه‌های آب گرم معدنی و طبیعی نشئت می‌گیرد مشهور و شناخته شده است. در نزدیکی خیابان Shardeni می‌توانید رستوران‌های مدرن و محبوب زیادی پیدا کنید. همچنین این ناحیه از کافه‌های روبازی پوشیده شده است. زمانی که به این منطقه سفر می‌کنید بازدید از گالری‌های هنری را از دست ندهید.

  1. Narikala:

قلعه Narikala را می‌توانید از هر نقطه ای در تفلیس قدیمی مشاهده کنید. این قلعه برای مقاصد دفاعی در قرن چهارم ساخته شد و در طول دوره‌های تاریخی به تدریج توسعه یافته است.

  1. خیابان و میدان آزادی Rustaveli:

خیابان Rustaveli از میدان آزادی آغاز شده و حدود 1.5 کیلومتر توسعه می‌یابد. این مکان مرکز شهر است که در ان بیشتر نهادهای دولتی، فرهنگی و تجاری واقع شده است. اگر سری به این خیابان بزنید می‌توانید زندگی روزانه افراد در شهر را مشاهده کنید، فروشگاه‌هایی با برند بین المللی و محلی را کاوش نمایید و چیزی برای خوردن پیدا کنید.

  1. Funicular:

Funicular تفلیس یکی از بهترین نمونه‌های راه آهن کابلی در جهان است. این راه آهن به Mtatsminda می‌رود که یک پارک زیبا و سرگرم کنده در این ناحیه است.

  1. Dry bridge:

Dry bridge یا همان پل خشک میزبان مشهورترین بازار روباز است که در آن می‌توانید نمایشگاه‌های هنری و آیتم های منحصر به فردی که برای فروش وجود دارد را پیدا کنید. اینکه علاقه مند به خرید جواهرات دست ساز باشید یا دوست داشته باشید سوغاتی از این ناحیه به همراه خود به منزل ببرید زیاد فرقی نمی‌کند. در این بازار ایتم‌های خوبی برای خرید پیدا خواهید کرد. این بازار روزانه از ساعت 10 صبح تا 5 عصر باز است.

  1. خیابان Agmashenebeli:

خیابان Agmashenebeli یکی از طولانی ترین و زیباترین خیابان‌های شهر است. در این خیابان می‌توانید ساختمان‌های تاریخی زیبا، ورودی‌های رنگ امیزی شده و موارد تزیینی باستانی را پیدا کنید.

  1. موزه Simon Janashia:

ریشه این موزه به قرن نوزدهم بر می‌گردد. امروزه موزه Simon Janashia یافته های باستان شناسان را به نمایش گذاشته است. در این موزه می‌توانید هزاران اثر از اثار باقی مانده تاریخی، باقی مانده حیواناتی که عمر آن‌ها به 40 میلیون سال قبل بر می‌گردد و مجموعه‌های باستان شناسی و قوم نگاری از دوران پارینه سنگی، نوسنگی، برنز، آهن و قرون وسطی را مشاهده کنید.

  1. موزه هنر گرجستان:

این موزه در نزدیکی میدان آزادی واقع شده و یکی از مهم ترین موزه‌های کشور گرجستان محسوب می‌شود. در این موزه حدود 140000 ایتم مختلف هنری از فرهنگ‌ها و دوره‌های زمانی مختلف نگهداری می‌شود.

  1. تئاتر Gabriadze:

تئاتر Gabriadze اولین تئاتر عروسکی در گرجستان است که در سال 1981 بنا نهاده شده است. این ساختمان با یک برج ساعتی زیبا تزیین شده است.

  1. کلیسای جامع Holy Trinity:

کلیسای جامع Trinity یکی از بلندترین کلیساهای ارتدکس شرقی در جهان است. این مجموعه کلیسای جامع شامل بخش‌های زیر زمینی، ادغام نه کلیسای کوچک، ساختمان‌های مختلف مکمل و باغ‌های زیباست.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید