طرز فکر ثروتمندان چگونه است؟

‏4 روش برای به دست آوردن طرز فکر بسیار موفق؛

طرز فکر موفق

جای تعجب و شگفتی نیست که افکار ما به احساساتمان منجر می‌شود و احساساتمان نیز باعث به وجود آمدن فعالیت‌ها می‌شود و در نهایت فعالیت‌ها به نتایج خوب یا بد می‌انجامد. هر چیزی که در زندگی خود به دست می‌آوریم با افکار ساده‌ای که در ذهن خود تولید می‌کنیم آغاز می‌شود. ذهن ما چیزی بیشتر از یک فایل بزرگ نیست.

تمامی اطلاعاتی که دریافت می‌کنیم برچسب زده می‌شود و در فایل‌های مختلف ذخیره می‌گردد. این اطلاعات در مواقع ضروری بازیابی خواهد شد. همه ما در ذهن خود فایلی به نام فایل پول داریم.

زمانی که فرصت مالی به دست می‌آورید، به فایل پول در ذهن خود سر می‌زنید و تصمیمات خود را بر اساس اطلاعاتی که در این فایل ذخیره شده است می‌گیرید. تنها افکاری که شما می‌توانید در مورد پول داشته باشید چیزی است که در این فایل ذخیره شده است.

تصمیمات شما در مورد پول بر اساس چیزی است که معتقدید در این زمان برای شما منطقی، حساس و مناسب است. مشکل اینجاست که انتخاب مناسب ممکن است انتخابی نباشد که باعث ایجاد موفقیت در زندگی شما شود. به عبارت دیگر، چیزی که فکر می‌کنید یک انتخاب عالی و کامل است ممکن است برای شما نتایج بسیار ضعیفی به همراه داشته باشد.

رابرت آرنوت در این باره می‌گوید: در سرمایه گذاری، چیزی که راحت است به ندرت سودآور خواهد بود. و این دقیقا همان چیزی است که افراد ثروتمند از آن برای کسب ثروت استفاده می‌کنند.

آنها تمامی اطلاعاتی را که باعث تولید موفقیت می‌شود، ذخیره کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند. اگر بدانید افراد ثروتمند چه طرز فکری دارند و چگونه فکر می‌کنند حتما شگفت زده خواهید شد.

اولین قدم برای داشتن طرز فکر ثروتمندان این است که بدانید آنها واقعا چگونه فکر می‌کنند. این افراد نسبت به افرادی که فقیر هستند یا زندگی متوسطی دارند، متفاوت فکر می‌کنند. آنها به پول فکر می‌کنند و به همین خاطر نیز آن را به دست می‌اورند. در ادامه با روش‌هایی اشنا می‌شوید که می‌تواند به راحتی طرز فکر افراد ثروتمند را در شما ایجاد کند:

همچنین بخوانید: طرز فکر انسانهای موفق
  1. همیشه به جای تمرکز بر روی موانع زندگی بر روی فرصت ها تمرکز کنید:

حتما شما هم این جمله قدیمی را شنیده اید که می‌گوید افراد ثروتمند و موفق همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند. روشی که شما در آن لیوان مورد نظر را توصیف می‌کنید می‌تواند مثبت یا منفی بودن افکار شما را تعیین کند.

افراد ثروتمند معمولا طرز فکر مثبتی دارند و بر روی فرصت‌ها تمرکز می‌کنند در حالیکه افراد فقیر بیشتر به موانع زندگی فکر می‌کنند. آن‌ها از شکست‌های احتمالی واهمه دارند. افراد ثروتمند به دنبال رشد احتمالی در هر فرصتی هستند و منافع حاصل از هر کاری را ارزیابی می‌کنند.

بر اساس ترس‌های خود انتخاب نکنید. شما خواهید شنید که ذهنتان می‌گوید اگر همه چیز به خوبی پیش نرود چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر این روش کارساز نباشد چه خواهد شد؟ در اینگونه شرایط به خودتان بگویید اگر روشی که برای انجام کارهایم در پیش گرفته‌ام کارساز و مفید نباشد از ایده‌های مختلف دیگری استفاده می‌کنم. به جای این افکار منفی، همانند افراد ثروتمند فکر کنید.

به خودتان بگویید این روش حتما کار می‌کند و من مطمئن هستم که کارساز خواهد بود.همیشه انتظار موفقیت را داشته باشید. به خود و توانایی‌هایتان اعتماد کنید و از فرصت‌ها بیشترین بهره را ببرید.

  1. بازی پول را تنها برای برنده شدن انجام دهید:

خوب اجازه دهید تصور کنیم که شما در حال انجام یک بازی هستید. اگر بخواهید همه زمان خود را برای دفاع صرف کنید چه فرصت‌هایی برای برنده شدن خواهید داشت؟ حتما شما هم با من موافق هستید که در این شرایط احتمال برنده شدن بسیار کم و در بیشتر موارد صفر است. اما این همان روشی است که بیشتر افراد به هنگام بازی پول انجام می‌دهند.

به جای ایجاد ثروت و دارایی بیشتر آن‌ها بر روی زنده ماندن و حفاظت از پول‌هایی که دارند تمرکز می‌کنند.

هدف شما باید ایجاد ثروت بیشتر باشد. نیت‌هایی که در سر دارید مقدار پولی که به دست می‌آورید را تعیین می‌کند. از پول‌های خود محافظت نکنید، این روش نمی‌تواند باعث افزایش آن شود. بر روی آن سرمایه گذاری کنید، خطر پذیر باشید و از منافع موجود لذت ببرید.

  1. با افراد مثبت اندیش و موفق در ارتباط باشید:

سعی کنید خود را با برقراری ارتباط با افراد موفق و مثبت اندیش تشویق کنید. آن‌ها را الگوی خود قرار دهید و نحوه انجام کارهایشان را یاد بگیرید.

از استراتژی‌ها و تکنیک‌های آنان برای ایجاد موفقیت در زندگی آگاه شوید. سپاسگذار باشید که آن ها قبل از شما موفق شده اند. شما دیگر نیازی نیست همانند آنان برای یافتن روش‌ها و فرایندهای موفقیت بجنگید و خود را به چالش بکشید.

به خودتان بگویید اگر آن‌ها توانسته‌اند پس چرا من نتوانم؟ استراتژی‌های داخلی و خارجی آن‌ها را الگوی خود قرار دهید. خواهید دید که دقیقا همان نتایجی را به دست می‌اورید که آن‌ها دریافت کرده اند.

روی بنت در این باره می‌گوید: اطراف خود را با افرادی پر کنید که به رویاهای شما اعتقاد دارند ، ایده‌هایتان را مورد تشویق قرار می‌دهند و از آمال و آرزوهایتان پشتیبانی و حمایت می‌کنند. این افراد بهترین‌ها را برای شما می‌خواهند.

همچنین بخوانید: افراد موفق چگونه فکر می کنند
  1. خود را بزرگ تر و قوی‌تر از مشکلاتتان بسازید:

سفری که شما برای به دست آوردن ثروت آغاز کرده اید پر از پیچ‌و خم‌ها، موانع، تردید ها و چالش‌های بسیار است. این جاده پر از دام‌هایی است که می‌تواند شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد. به همین دلیل است که بیشتر افراد دوست ندارند وارد این جاده شوند. به طور خلاصه، این افراد دوست ندارند در زندگی خود مشکلاتی داشته باشند.

افراد ثروتمند سعی نمی‌کنند از مشکلات پرهیز کنند. آن‌ها از مشکلات برای رشد خود استفاده می‌کنند.هرچقدر مشکلاتی که برایتان به وجود می‌اید بزرگ تر باشد شما نیز بزرگ‌تر خواهید شد. شما می‌توانید در آینده کسب وکارهای بزرگی را مدیریت کنید.

خود را به اندازه‌ای بزرگ کنید که بتوانید در آینده هر مشکلی را مدیریت نمایید. این همان روشی است که به ثروت و موفقیت می‌انجامد. از مشکلات خود روی برنگردانید، از آن‌ها اجتناب نکنید و شاکی نباشید. یک مبارز مالی باشید و بر خود پیروز شوید.


1 دیدگاه

  1. محسن عباسی

    باسلام خیلی عالی ودلگرم کننده وامید بخش والگویی مناسب برای موفقیت. 99/09/13عباسی

نظر خود را بیان کنید