طرز فکر انسانهای موفق چگونه است؟

با طرز تفکر افراد موفق آشنا شوید؛

طرز فکر افراد موفق

این سوال که افراد موفق چگونه فکر می کنند برای خیلی از ما جالب است و دانستن آن می تواند نقطه عطفی در طرز تفکرات ما نیز باشد.

متخصصان سال‌های زیادی را برای بررسی رفتارهای انسان‌ها سپری کرده اند. در این میان افراد موفق بیشتر از سایر افراد مورد توجه متخصصان بوده اند. آیا این افراد مشترکاتی با سایرین دارند؟ چه کارهایی را به صورت متفاوت انجام می‌دهند؟ آیا آن‌ها چیزهایی را می‌دانند که ما نمی‌دانیم؟ بله این افراد ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از سایرین متمایز می‌سازد.

آن‌ها به شیوه متفاوتی فکر می‌کنند، قادرند با دید باز به همه چیز نگاه کنند و تمایل دارند روش‌های جدیدی در این جهان بیابند.

جان مکس ول در کتاب خود با نام “افراد موفق چگونه فکر می کنند؟” خبرهای خوبی را در اختیار خوانندگان خود قرار می دهد. او معتقد است که چنین مهارت هایی را می توان یاد گرفت. اگر شما طرز فکر خود را عوض کنید، شاهد تغییرات زیادی در زندگی خود خواهید بود. در این مقاله همراه ما باشید تا نحوه آغاز کار را با هم مرور کنیم.

همچنین بخوانید: چگونه به طرز تفکر افراد موفق برسیم؟

مثبت فکر کردن:

شما اینگونه فکر می کنید: نمی توانم به ارتقاء شغلی دست پیدا کنم. هنوز 12 ماه نشده که وارد این شغل شده ام.

به جای چنین طرز فکر منفی این چنین فکر کنید: چگونه می‌توانم در شغل خود ارتقا پیدا کنم؟ آیا افرادی در شرکت وجود دارد که در کمتر از یک سال به چنین موفقیتی دست یافته باشند؟ برای دستیابی به این موفقیت چه کارهایی باید انجام دهم؟ برای اینکه چنین رویایی را به واقعیت تبدیل کنم چه کارهایی را باید انجام دهم؟ چشمان خود را ببندید و رویایی که دوست دارید را تجسم کنید. این یک روش هیجان انگیز برای رسیدن به موقعیت هایی است که در سر می‌پرورانید.

همچنین بخوانید: چگونه مثبت اندیش باشیم؟

تفکر اشتراکی:

شما اینگونه فکر می‌کنید: لازم نیست من کاری انجام دهم. من و دوستم همه چیز را به خوبی انجام می‌دهیم.

اینگونه فکر کنید: آیا همیشه در یک گروه یکسان حضور دارید؟ آیا دوست دارید تنها در یک سطح فعالیت کنید؟ قانون رهبری وجود دارد که می‌گوید: افراد موفق همیشه در کنار افرادی حضور دارند که موفق تر و با هوش تر از خودشان هستند.

چه چیزی را در زندگی خود بیشتر دوست دارید و می‌توانید به صورت فعال زمان بیشتری به آن اختصاص دهید؟ از انرژی افراد و هوشی که دارند به نفع خود استفاده کنید. این گزینه مرحله ای است که شما را به سطح بعدی منتقل می کند.

تفکر خلاقانه:

شما این چنین فکر می‌کنید: دوست دارم این غذا را امتحان کنم اما نمی‌توانم چون ماده تشکیل دهنده X یا Y را ندارم.

اینگونه فکر کنید: آیا جایگزین دیگری برای این ماده وجود دارد؟ داشتن خلاقیت فکری می‌تواند ایده‌های جدیدی به شما بدهد. ممکن است بعد از فکر کردن به این نتیجه برسید که می‌توانید به جای خامه ترش از ماست استفاده کنید.

لازم نیست همه تفکرات شما نتایج بزرگی ایجاد کنند تا زندگی بهتری داشته باشید. حتی تغییرات کوچک نیز می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. در طول زمان، تفکر خلاقانه می‌تواند روزهای شما را سرگرم کننده تر و راحت تر کند.

همچنین بخوانید: چگونه تفکر خلاق داشته باشیم؟

تفکر انعکاسی:

شما اینگونه فکر می‌کنید: از جایگاهی که دارم راضی نیستم اما نمی‌دانم برای بهبود این جایگاه چه کاری باید انجام دهم؟

اینگونه فکر کنید: از 12 ماه گذشته چه درس‌هایی گرفتید؟ سال گذشته چه کارهایی باعث موفقیت شما شده است؟ پیشرفت کاری خود را مشخص کنید. تغییرات مثبت و منفی که تجربه کرده اید را بنویسید. حالا این شرایط را در نواحی متفاوت زندگی خود اعمال کنید و ببینید چه تغییراتی برای شما کارساز بوده است.

شاید دست کشیدن از یک رابطه، تغییر موقعیت شغلی یا کنار گذاشتن عادت‌های بد زندگی بتواند در این مسیر به شما کمک کند. قبل از هر کاری بر روی موارد مثبت زندگی خود تمرکز کنید و کارهایی که می‌توانید انجام دهید را بنویسید.

اگر سرگرمی جدیدی وارد زندگی شما شود چه اتفاقی روی خواهد داد؟ این سرگرمی‌ها را لیست کنید. اجازه دهید تجربیات گذشته شما را به سمت جلو هدایت کند.

به چالش کشیدن تفکرات محبوب

شما اینگونه فکر می‌کنید: شغلم را دوست ندارم اما باید بدهی‌های خود را پرداخت کنم. به همین خاطر به کار خودم ادامه می‌دهم.

اینگونه فکر کنید: آیا چنین شرایطی واقعا درست است؟ آیا باید در زندگی خود از ساعت 9 صبح تا 9 شب کار کنید؟ قطعا چنین نیست. آیا تا به حال کارآفرینانی دیده اید که به اجبار کاری را انجام دهند؟ نه هرگز. آیا مجبور هستید ازدواج کنید؟ اگر شما نخواهید نه. آیا مجبور هستید همه عمر خود را در شهری که متولد شده اید بگذرانید؟ این موضوع نیز به علاقه و تمایل شما بستگی دارد. لازم نیست مواردی که دوست ندارید را دنبال کنید.

افراد موفق همیشه می‌توانند مشکلات موجود را حل کنند. آن‌ها پر از ایده‌های ناب هستند. آن‌ها رویکرد خوش بینانه‌ای در زندگی خود دارند و معتقدند کارهای مثبت، مهم و دشوار قابل دسترسی هستند. همین امر موجب می‌شود چنین افرادی در زندگی خود موثر باشند.

همانطور که یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید: هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد اگر چیزی را تغییر ندهید. نمی‌خواهید طرز فکر خود را تغییر دهید؟ همین امروز دست به کار شوید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید