چگونه یک بیزینس موفق داشته باشیم؟

راه های شروع یک کسب و کار کوچک و آینده دار

راه های شروع یک کسب و کار کوچک و آینده دار

در جهان امروز هیچ محدودیتی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین بزرگ وجود ندارد.

در واقع شما برای تبدیل نمودن کسب و کار تازه پا گرفته ی تان به یک کسب و کار پر درآمد نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی ، پس انداز بانکی هنگفت و یا حتی تجربه ی بالا ندارید اما آن چه که حقیقتا بدان نیاز دارید، یک برنامه قوی و محرک برای دستیابی به اهداف ریز و درشتتان است.

به گزارش آلامتو به نقل از entrepreneur؛ اگر شما یک کارآفرین هستید، احتمالا یک برنامه ی بالا بلند برای رسیدن به اهدافتان دارید، اما ممکن است هنوز ندانید که چگونه می توانید امپراتوری خود را تشکیل دهید. بنابراین راهنمایی های زیر می توانند برای شما بسیار کاربردی باشند.


 1. خودتان را ارزیابی کنید

ابتدا از خود سوال کنید که چرا می خواهید چنین کسب و کاری را شروع کنید؟ این سوال برای هدایت نوع کسب و کاری که می خواهید شروع کنید بسیار مهم و حیاتی است. اگر پول بیشتری می خواهید، مطمئنا باید بیشتر کار کنید.

اگر زمان آزادتر بیشتری می خواهید، شاید وقت آن رسیده که شغل ساعت 9 تا 5 خود را ترک کرده و کار جدیدی را شروع کنید.

هنگامی که برای خود دلیل موثقی دارید، پرسیدن سوالات بیشتر از خودتان به کشف نوع کسب و کاری که باید شروع کنید و درک آن چه که لازم دارید کمک خواهند کرد. برخی از این سوالات به شرح زیر هستند

 • شما چه مهارتهایی دارید؟
 • شما به چه چیزی علاقه مند هستید؟
 • تخصص شما در چیست؟
 • با دانستن اینکه بیشتر کسب و کارها شکست می خورند تا چه حد می توانید تلاش کنید؟
 • به چه مقدار سرمایه ای نیاز دارید؟
 • دوست دارید چگونه زندگی کنید؟
 • آیا شما آماده کارآفرینی هستید؟

بهتر است با پاسخ هایتان صادقانه برخورد کنید.


 1. به ایده بیزینس مد نظر خود فکر کنید

آیا در حال حاضر ایده یک کسب و کار کاربردی و موثر را در ذهنتان مرور می کنید؟ اگر چنین است، به شما تبریک می گویم، چرا که می توانید به مرحله ی بعدی بروید. اما در صورتی که ایده ی کسب و کار خوبی ندارید، راه های بسیار زیادی وجود دارد که می توانند برای شروع یک کسب و کار و کشف یک ایده ی خوب به کار گرفته شوند.

از خودتان سوال کنید که چه چیزی در آینده مد نظرتان است. چه نوع فناوری یا پیشرفتی به زودی به بازار می آید و چگونه می توانید از این دیدگاه تجاری خود برای پیشرفت در آینده استفاده کنید؟ آیا می توانید در پیچ و تاب های مسیر توام با مشکلات دوام آورید؟

چیزی که شما را آزار می دهد را کنار بگذارید. مردم ترجیح می دهند به جای داشتن چیزهای خوب بیشتر، چیزهای بد کمتری داشته باشند. اگر کسب و کار شما می تواند مشکل مشتریانتان را حل کند، آن ها از شما برای این کار تشکر خواهند کرد.

مهارت های خود را به یک زمینه کاملا جدید اعمال کنید. بسیاری از کسب و کارها و صنایع، کارها را با استفاده از یک روش رایج انجام می دهند؛ زیرا کار مد نظر همواره به همین شکل انجام شده است.

در این موارد، مجموعه ی تازه ای از چشم اندازهای جدید می تواند تفاوت های زیادی را ایجاد کند.

از روشی بهتر، ارزان تر و سریع تر استفاده کنید. آیا شما ایده کسب و کاری را در ذهن می پرورانید که چندان جدید نیست؟ اگر چنین است، در مورد پیشنهادات فعلی فکر کنید و بر این امر تمرکز کنید که چگونه می توانید این کار را به شیوه ای بهتر، ارزان تر یا سریعتر انجام دهید.

علاوه بر این، می توانید بیرون بروید و با مردم ملاقات کنید و از آنها سوالاتی را در رابطه با کسب و کارتان مطرح کنید، از مشاوران دیگر شاغل در زمینه ی کارآفرینی راهنمایی بخواهید، در اینترنت تحقیق کنید و یا از هر شیوه ای که برای شما مناسب تر است استفاده نمایید.


 1. تحقیق در بازار.

آیا کس دیگری در حال انجام کاری است که شما می خواهید شروع کنید؟ اگر پاسخ شما منفی است، ایا به نظرتان دلیل خوبی برای شروع این کار وجود دارد؟ در مورد رقبای بالقوه یا شرکای خود در بازار تحقیق کنید. با انجام تحقیقات در بازار و انجام روش های لازم، اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

به عنوان مثال، می توانید مصاحبه های کاریتان را با تلفن یا به صورت چهره به چهره انجام دهید.

علاوه بر این، شما می توانید نظرسنجی ها یا پرسشنامه هایی را تنظیم نمایید که از سؤالاتی مانند «چه عواملی در هنگام خرید این محصول یا خدمات مورد توجه قرار می گیرند» و « پیشنهاد می کنید کدام بخش ها اصلاح شوند؟» استفاده کنید.

سه تا از رایج ترین اشتباهاتی که مردم در هنگام شروع تحقیقات بازار انجام می دهند، عبارتند از:

 • استفاده صرف از تحقیقات فرعی
 • استفاده صرف از منابع آنلاین.
 • پرسیدن سوال از افرادی که می شناسید

 1. دریافت بازخورد در مورد بیزینس تان

چطوری یک کسب و کار موفق شروع کنیماجازه دهید افراد با محصول یا سرویس شما ارتباط برقرار کنند و مشاهده کنید که این ارتباط چه تاثیری بر آن ها خواهد گذاشت. یک مجموعه بازخورد جدید می تواند به شما نشان دهد که مشکل شما چیست و کجای کارتان می لنگد.

علاوه بر این، این افراد می توانند به اولین مدافعین نام تجاری شما تبدیل شوند، به ویژه اگر شما به پیشنهادات آن ها گوش فرا دهید و محصولتان را دوست داشته باشند.

یکی از ساده ترین راه های استفاده از بازخورد، تمرکز بر یک رویکرد «استارت آپ ناب» است که شامل سه رکن اساسی می باشد:

نمونه سازی، آزمایش و کشف هسته ی مرکزی. با ایجاد یک محصول، دریافت بازخورد و تطبیق دادن آن با نیازهای مشتری، قبل از ارائه ی محصول نهایی، می توانید مطمئن شوید که برای طولانی مدت در بازار باقی خواهید ماند.

فقط قبل از آن که این توصیه ها را به کار ببندید مطمئن شوید که واقعا کارامد هستند. بنابراین بهترین راه این است که بر بازخورد تمرکز کنید. در اینجا شش مرحله برای دریافت بازخورد مناسب ذکر شده است:

 1. مغز شما در هنگام دریافت بازخورد احتمالا در یک حالت برانگیخته به سر می برد و ممکن است شروع به مقابله با نتایج بد کند. آرام باشید و فقط سعی کنید تمام نتایج را بشنوید.
 2. با گفتن من از شما متشکرم کار خود را آغاز کنید. افرادی که نظر منفی در مورد محصول شما دارند ، انتظار ندارند که از آنها برای این عکس العملشان تشکر کنید، اما این کار احتمالا سبب می شود که این افراد نیز به شما احترام بگذارند و تشویق شوند تا در آینده با شما صادق باشند.
 3. به دنبال حقیقت بروید. اگر کسی ایده ی شما را دوست ندارد، این بدان معنا نیست که از همه چیزهایی که انجام داده اید متنفر است. به یاد داشته باشید که این افراد در تلاشند تا به شما کمک کنند و ممکن است راه حلی در سر داشته باشند که بتواند به رونق گرفتن کسب و کارتان کمک نماید.
 4. الگوها را دنبال کنید. اگر شما همچنان در حال شنیدن نظرات مشابه هستید، وقت آن است که شروع به دنبال نمودن الگوها کنید. با کنجکاوی به حرف های مشتریانتان گوش کنید و با اشتیاق به سخنان آن ها پاسخ دهید.
 5. سوال بپرسید. شما باید بدانید که چرا مشتری از محصول راضی نبوده و چه کاری می توانید برای بهتر شدن محصولتان انجام دهید؟ یا اینکه آن مشتری چه راه حل بهتری را در سر دارد.
 6. علاوه بر این شما می توانید دیوار عشقی برای نصب پیام های مثبت و انگیزه بخش داشته باشید. نه تنها چنین دیوار عشقی می تواند برای شما الهام بخش باشد، بلکه می توانید بعدها زمانی که شروع به فروش محصول یا خدمات خود نمودید از این پیام ها استفاده کنید. بررسی های مثبت آنلاین و توصیفات دهان به دهان می توانند به افزایش فروش شما کمک کنند.

 1. محصول بیزینس تان را به صورت رسمی ثبت کنید.

تمام جنبه های قانونی کار خود را به درستی انجام دهید. به این ترتیب، دیگر نگران این امر نخواهید بود که کسی بتواند ایده بزرگ شما را کش برود، چرا که با رسمی نمودن محصولتان، هیچ کس نمی تواند این کار را انجام دهد. چک لیست کارهایی که می توانید برای اطمینان خاطر انجام دهید عبارتند از

 • مشخص نمودن ساختار کسب و کار (LLC، شرکت مشارکتی، شرکت سهامی عام.)
 • نام کسب و کار
 • کسب و کار خود را ثبت کنید
 • شناسه مالیاتی
 • مجوز
 • پروانه ی کسب
 • حساب بانکی ضروری
 • علامت تجاری، کپی رایت یا اختراع

در حالی که برخی از این موارد را می توانید خودتان انجام دهید، بهتر است قبل از شروع ، با یک وکیل مشورت کنید، تا اطمینان حاصل کنید که همه ی کارها را به درستی و بر اساس اصول انجام داده اید.


 1. طرح بیزینس تان را بنویسید.

راهنمای کامل راه اندازی بیزینس

طرح کسب و کار عبارت است از ارائه ی توضیحاتی کتبی در مورد نحوه ی انجام کسب و کار از زمان شروع تولید محصول تا به پایان رساندن آن.

همانطور که تری بری، معاون سرمایه گذار شرکت فن آوری تایببریل در مجله ی “کارآفرین” بیان نمود، احتمالا شما می توانید همه ی کارهایی را که لازم دارید در یک متن 20 تا 30 صفحه ای بگنجانید و 10 صفحه دیگر را نیز به برنامه های ماهانه، و طرح های دیگرتان اختصاص دهید.

در واقع احتمالا برنامه ای که بیش از 40 صفحه متن داشته باشد، چندان مناسب نخواهد بود پس سعی کنید که برنامه هایتان بیش از این مقدار نشود.

پیشنهاد ما برای طرح کسب و کار شما به شرح زیر می باشد:

صفحه عنوان. برنامه ی خود را با نام خود و نام کسب و کارتان آغاز کنید، البته این کار سخت تر از آن است که به نظر می رسد. این مقاله می تواند به شما کمک کند تا اشتباهات رایج را در هنگام انجام این کار مرتکب نشوید.

خلاصه اجرایی. خلاصه ی اجرایی نشان می دهد که طرح شما شامل چه مواردی است. اغلب، این خلاصه با شرح شرکت، مشکل کسب و کار ، راه حل و غیره آغاز می گردد. (این موارد چیزهایی هستند که شما باید در خلاصه بگنجانید و در موردشان به سرمایه گذاران توضیح دهید).

شرح کسب و کار. در این قسمت باید توضیح دهید که می خواهید چه نوع کسب و کاری را آغاز کنید؟ صنعت شما به چه صورت است؟ و در آینده شاهد چه پیشرفت هایی خواهید بود ؟

استراتژی های بازار. در این قسمت شما به شرح این موضوع خواهید پرداخت که بازار هدف شما چیست و چگونه می توانید به آن بازار برسید؟

تحلیل رقابتی. در این قسمت باید توضیح دهید که نقاط قوت و ضعف رقبای شما چه چیزهایی هستند؟ و چگونه در مسیر نیل به موفقیت آنها را کنار خواهید زد؟

طرح. در این قسمت باید توضیح دهید که طراحی و تولید محصول و یا خدمات شما به چه صورت است و چگونه می توانید این زمینه را توسعه دهید؟ پس از آن، باید بودجه ای را که می خواهید به آن محصول یا خدمات تخصیص دهید مشخص نمایید.

طرح مدیریت کسب و کار روزانه ی شما چگونه است؟

عوامل مالی. پول سرمایه گذاری از کجا می آید؟ چه زمانی کار، به طور کامل تامین مالی می شود و چگونه؟ چه نوع پیش بینی هایی باید انجام شود و چه باید بکنید؟ شما می توانید یک تا سه صفحه را به هر سوال اختصاص دهید.

به یاد داشته باشید، طرح کسب و کار یک سند حیاتی است و زمانی که کسب و کار شما به پیشرفت می رسد، باید آن را به طور مداوم به روز رسانی کنید.

همچنین بخوانید: چگونه طرح کسب و کار بنویسیم؟

 1. بیزینس خود را تامین کنید.

میلیون ها روش مختلف برای دریافت منابع مالی لازم برای شروع کسب و کار وجود دارد. مارتین زویلینگ، سرمایه گذار شرکت آنجل که کارش شروع کار حرفه ای برای ارائه خدمات و محصولات و راه اندازی کسب و کارهای کوچک است، 10 راه قابل اعتماد را برای سرمایه گذاری در کسب و کار توصیه می نماید.

بنابراین به این 10 مورد نگاهی بیندازید و ببینید که با توجه به منابع، شرایط و وضعیت زندگی تان کدام یک برای شما بهتر است.

استارت آپان را خودتان راه اندازی کنید. راه اندازی کسب و کار ممکن است زمان زیادی طول بکشد، اما بخش خوبش این است که پس از آن شما می توانید همه چیز را خودتان کنترل کنید.

نیازهایتان را به دوستان و خانوادهتان بگویید. به سختی می توان یک کسب و کار را از روابط شخصی جدا کرد، اما اگر قصد دارید وام بگیرید، اولین منبعی که می توانید از آن استفاده کنید خانواده و یا دوستانتان هستند.

درخواست کمک مالی اندک. روش های زیادی برای دریافت کمک های مالی اندک وجود دارد که بسته به مدل کسب و کار شما میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

کمپین سرمایه گذاری انبوه خود را به صورت آنلاین راه اندازی کنید. گاهی اوقات قدرت در تعداد است، و یک دسته از سرمایه گذاری های کوچک می تواند به سرمایه ی انبوهی ختم شود.

اگر فکر می کنید که کسب و کار شما در نهایت به چیزی شبیه به اسنپ یا دیجی کالا ختم خواهد شد، باید از محبوب ترین وب سایت های موجود در بازار جهت استفاده از سرمایه گذاری انبوه استفاده کنید.

یکی از بهترین روشها استفاده از سایت های جذب حمایت مالی مانند 2nate.com است که از طریق آنها میتوانید برای پروژه خود حمایت های مالی خوبی را کسب کنید.

استفاده از گروه های سرمایه گذار فرشته ی محلی. امروزه پیدا کردن سرمایه گذارانی که حاضر باشند بخشی از سرمایه خود را در اختیار طرح های آینده دار قرار دهند بسیار ساده است فقط کافیست یک جستجوی ساده برای کلمه سرمایه گذار شخصی انجام دهید.

سرمایه گذاران اجتماعی. این سرمایه گذاران معمولا به دنبال تیم های اثبات شده ی بزرگی هستند که به یکصد میلیون تومان یا پول بیشتری نیاز دارند، بنابراین قبل از نزدیک شدن به آن ها باید ابتدا کسب و کار خود را به خوبی جا انداخته باشید.

به یک شتاب دهنده ی استارت آپ ملحق شوید. این شرکت ها برای کمک به کسب و کارهای جدید یا رساندن یک استارت آپ به سطح بعدی طراحی شده اند. بیشتر آن ها منابع رایگانی ، از جمله امکانات اداری و مشاوره، را همراه با فرصت های گسترش شبکه ارائه می کنند. بعضی نیز هزینه های آغاز به کار را تامین می نمایند.

با شرکا یا مشتریان استراتژیک مذاکره کنید. اگر کسی محصول یا خدمات شما را به اندازه ای دوست دارد که آن را خریداری می کند، این احتمال وجود دارد که بخواهد بر روی آن سرمایه گذاری کند.

استفاده از فضاهای اشتراکی. شما می توانید کار خود را در فضاهای اشتراکی ارزان قیمت شروع کنید و بخش بزرگی از سرمایه مورد نیاز برای اجاره فضای کار را پس انداز کنید.

از وام بانکی استفاده کنید. پیش از درخواست وام بانکی 10 سوال ممکن است مطرح شود، از جمله این که آیا شما واجد شرایط هستید؟ اگر واجد شرایط هستید، جایگاه خوبی برای شروع فرصت های شغلی و کسب و کار های کوچک دارید.

برای شروع بیزینس جدید چه باید کرد


 1. محصول یا خدمات خود را گسترش دهید.

پس از اتمام تمام کارهایی که گفته شد، کسب و کار خود را آغاز کنید تا احساس خوبی داشته باشید و هدفتان را در زندگی پیدا کنید. اما به یاد داشته باشید، برای تولید یک محصول، همیشه به یک مزرعه نیاز دارید.

اگر می خواهید برنامه ای را طرح ریزی کنید و یک مهندس نیستید، باید کار را به یک فرد فنی بسپارید. یا اگر شما نیاز به تولید انبوه دارید، باید با یک تولید کننده همکاری داشته باشید چرا که قطعا در چنین شرایطی کار شما سریع تر پیش خواهد رفت.

در اینجا یک چک لیست هفت مرحله ای که شامل یافتن راه حل های سازنده و استراتژی های قیمت گذاری مناسب است ارائه شده که شما می توانید برای توسعه ی محصول خود از آن استفاده کنید.

نکته اصلی این است که وقتی در حال تولید محصول هستید، باید بر روی دو مورد تمرکز کنید: سادگی و کیفیت.

بهترین گزینه لزوما ارزان ترین محصول نیست، حتی اگر هزینه تولید را کاهش دهد. علاوه بر این، شما باید مطمئن شوید که محصولتان می تواند به سرعت توجه مشتریان را جلب نماید. هنگامی که شما آمادگی خود را برای توسعه محصول و برخی از وظایف خارجی به دست می آورید، باید از موارد زیر نیز مطمئن شوید:

کنترل محصول خود را به دست بگیرید و به طور مداوم اطلاعات خود را در زمینه محصولتان افزایش دهید. اگر روند توسعه را به شخص یا شرکت دیگری واگذار کرده و بر آن نظارت نداشته باشید، ممکن است نتیجه ای را که پیش بینی کرده اید دریافت نکنید.

انجام بررسی های لازم و برقراری تعادل برای کاهش ریسک ها. اگر تنها یک مهندس را استخدام کنید، این احتمال وجود دارد که او قادر به بررسی همه ی کارها نباشد. پس بهتر است از چند مهندس استفاده کنید، تا یک نفر مجبور نباشد به همه کارها رسیدگی کند.

به جای افراد عادی، متخصصان را استخدام کنید. افرادی را استخدام کنید که دقیقا همان کاری را که شما می خواهید انجام دهند چرا که تجارت شوخی بردار نیست.

تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. باید از این امر مطمئن شوید که اگر یکی از متخصصین با شما قطع همکاری کرد و یا یک قرارداد لغو شد تمام پیشرفت های خود را از دست نخواهید داد.

روند تولید محصول را برای صرفه جویی در هزینه مدیریت کنید. نرخ ها می توانند برای مهندسین بسته به تخصص هایشان متفاوت باشند، بنابراین مطمئن شوید که هزینه بالایی را برای یک مهندس متخصص نمی پردازید و اگر می توانید قیمت پایین تری را پرداخت کنید.

این روند برای کارآفرینان متمرکز بر خدمات بسیار متفاوت است، اما قطعا برای آنها نیز به همین میزان اهمیت دارد. شما مهارت های مختلفی دارید که مردم حاضر به پرداخت وجه برایشان هستند، اما ارزش گذاری بر روی این مهارت ها می تواند بسیار دشوار باشد.

چگونه می توان توانایی های خود را تعیین و ارزش گذاری کرد؟ اگر یک هنرمند، نویسنده یا طراح هستید، ممکن است یک نمونه کار از کارهای خود را تهیه کنید – یک وب سایت را برای نشان دادن آثار هنری خود ایجاد کنید و در مورد هنر خود مطالبی در وب سایتتان بنویسید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که گواهی های لازم یا الزامات آموزشی را پشت سر گذاشته اید، به طوری که وقتی کسی در مورد خدمات شما سوال می کند، می توانید به راحتی به سوالاتش پاسخ دهید.

اصول شروع کسب و کار موفق,تیم خود را بسازید

تیم خود را بسازید


 1. شروع به ساخت تیم خود کنید.

برای سنجش و ارزیابی کسب و کارتان ، قطعا باید مسئولیت ها را بر عهده ی افراد دیگر بگذارید. بنابراین شما به یک تیم نیاز خواهید داشت. این سه راهنمایی می تواند به شما در پیدا کردن یک فرد مناسب کمک کند:

اهداف خود را به وضوح مشخص کنید.

اطمینان حاصل کنید که فرد مورد نظر همه چشم اندازها و نقش های خود را در این مأموریت از همان ابتدا درک کرده است.

تشریفات استخدامی خاصی را دنبال کنید.

هنگام شروع فرایند استخدام، باید چیزهای زیادی را در نظر بگیرید، از افراد سوالات درستی را بپرسید و فرم های مناسبی داشته باشید تا فرد مورد نظر آن ها را پر کند

ایجاد یک فرهنگ شرکتی قوی.

چه چیزی باعث ایجاد یک فرهنگ عالی می شود؟ برخی از بلوک های فرهنگ ساختمانی کدام ها هستند؟ شما می توانید فهرستی از شرکت های دارای فرهنگ های عالی را مشاهده کنید، اما به یاد داشته باشید که برای ایجاد یک فضای مثبت، لازم نیست فضای اداری پر هزینه ای مانند دفتر گوگل داشته باشید.

راهنمای گام به گام موفقیت در بیزینس جدید,پیدا کردن مکان مناسب

پیدا کردن مکان مناسب


 1. مکان مورد نظرتان را پیدا کنید

این مکان می تواند یک دفتر یا یک فروشگاه باشد. اولویت های شما بسته به نیازهایتان متفاوت خواهد بود، اما در اینجا 10 نکته ی اساسی وجود دارد که باید آن ها را در نظر بگیرید:

سبک عملیات. مطمئن شوید که مکان شما با تصورتان از سبک عملیاتی که باید انجام دهید سازگار است.

جمعیت شناسی. کار را با در نظر گرفتن مشتریان خود، شروع کنید. نزدیک بودن آنها به مکان شما تا چه اندازه مهم است؟ اگر شما خرده فروشی هستید که بر جامعه محلی متکی است، این نزدیکی برایتان حیاتی خواهد بود. اما برای مدل های دیگر کسب و کار ممکن است این طور نباشد.

ترافیک. اگر لازم است که مردم به فروشگاه شما بیایند، مطمئن شوید که دسترسی به فروشگاه آسان است.

دسترسی و پارکینگ. آیا ساختمان شما در دسترس است؟ اگر مشتریان ندانند کجا پارک کنند قطعا به فروشگاه دیگری خواهند رفت.

رقابت. گاهی اوقات داشتن رقبایی در نزدیکی خود چیز بدی نیست. البته گاهی هم خوب نیست. تا این مرحله قطعا شما تحقیقات بازار را انجام داده اید، بنابراین می دانید که بهترین راه برای کسب و کار شما چیست.

نزدیکی به دیگر کسب و کارها و خدمات. این گزینه چیزی بیشتر از ترافیک است. نزدیکی به کسب و کارهای مشابه می تواند کیفیت کسب و کارتان را به عنوان یک محل خرید و فروش زنجیره ای ارتقا دهد.

تصویر و تاریخچه ی مکان مورد نظر. آیا این مکان شرایط راه اندازی کسب و کار را دارد؟ آیا کسب و کار های دیگری که در این منطقه بوده اند شکست خورده اند؟ آیا محل مورد نظر تصویری از پروژه را که مد نظرتان است نشان می دهد؟

دستورالعمل ها. بسته به کسب و کار شما، این گزینه می تواند به شما کمک کند یا مانع از کسب و کارتان شود. به عنوان مثال، اگر شما یک مرکز مراقبت های روزانه را تاسیس کنید، وجود مقرراتی در این خصوص که هیچ کس نمی تواند یک فروشگاه دخانیات در آن نزدیکی بسازد ممکن است سطح ایمنی کار شما را افزایش دهد.

زیرساخت های ساختمانی. اگر شما به دنبال یک ساختمان قدیمی هستید یا اگر می خواهید یک کسب و کار آنلاین را آغاز کنید، مطمئن شوید که این فضا می تواند از نیازهای پیشرفته شما پشتیبانی کند. اگر در مورد یک ساختمان جدی هستید، مهندسی را استخدام کنید تا بتواند موقعیت مکانی سازه را عینا ارزیابی کند.

اجاره، آب و برق و سایر هزینه ها. اجاره بزرگ ترین هزینه یک مکان است، اما خدمات دیگر نیز هزینه های خود را دارند و علاوه بر این باید بررسی کنید که آیا محل مورد نظر قابل اجاره است یا خیر.

هنگامی که می دانید چه باید بکنید ، وقت آن فرا رسیده که شروع به جستجوی مکانی متناسب با تمام خواسته هایتان کنید بنابراین در این راستا، این چهار راهنمایی می توانند به شما کمک کنند.

به زمان بندی خود فکر کنید. برخی صاحبخانه ها اجاره نامه های کوتاه مدتی را ارائه می کنند. در صورتی که این بازه ی زمانی برای کسب و کار شما منطقی نیست، به دنبال یک اجاره بلند مدت باشید.

از تمام زمینه ها دیدن کنید. مکان های مختلفی برای اجاره وجود دارد – فضاهای مبتنی بر همکاری، مراکز تجاری اداری، اجاره آپارتمان ها و موارد دیگر. لذا باید گزینه های خود را به دقت بررسی کنید.

به بررسی فضاهای موجود در اطراف شهر بپردازید. شما ممکن است با استفاده از منابع آنلاین بتوانید محل مناسب را پیدا کنید.

معامله را با توجه به شرایط خود انجام دهید. در واقع شما مجبور نیستید کاری را که موجب ناراحتی تان می شود انجام دهید.

موفقیت در کسب و کار,شروع فروش محصولات

شروع فروش محصولات


 1. شروع به فروش برخی از محصولات خود کنید.

مهم نیست که محصول یا صنعت شما چیست، آینده کسب و کارتان به درآمد و فروش محصولاتتان بستگی دارد. استیو جابز به خوبی از این امر اطلاع داشت به همین دلیل، وقتی شروع به ساخت و تولید اپل کرد، هر روز از گاراژش با سرمایه گذاران تماس می گرفت. استراتژی ها و تکنیک های فروش بسیار زیاد هستند، اما چهار اصل لازم وجود دارد که رعایت آن ها برای شما حیاتی می باشد:

مستمع خوبی باش. سرمایه گذار و کارآفرین، جان رمپتون می گوید: “هنگامی که به سخنان مشتریان / ارباب رجوع های خود گوش می دهید، آنچه را که آنها می خواهند و نیاز دارند و چگونگی انجامش را به درستی درک خواهید کرد.

در مورد قرارداد سوال کنید، اما برای بستن قرارداد به زور متوسل نشوید. شما نباید آن قدر خجالتی باشید که در مورد مرحله ی بعدی فروش از مشتریانتان سوال نکنید، اما نمی توانید کاری کنید که مشتریان احساس کنند شما آن ها را وادار به انجام عملی نموده اید.

از شنیدن “نه” نترسید. تيمو رين در این خصوص می گوید: “بسياري از مردم بسيار مؤدب هستند و حتي اگر علاقه ای به خريد نداشته باشند باز هم سعی می کنند این موضوع را به شیوه ای مودبانه عنوان کنند.” زمان یکی از مهم ترین منابع شماست پس اجازه دهید زمان بگذرد.

کسب و کارتان را به اولویت خود تبدیل کنید. گری وایننچوک، جادوگر کارآفرینی، در این خصوص می گوید: “ایجاد درآمد و اجرای یک کسب و کار سودآور، یک استراتژی خوب برای کسب و کار است.

ما در دورانی هستیم که در آن مردم فکر می کنند تعداد کاربران یا بازدید کنندگان یک سایت نشان دهنده ی موفقیت آن کسب و کار است؟ “


 1. بیزینس خود را ارتقا دهید.

راه های مختلف و زیادی برای رشد کسب و کار وجود دارد. شما می توانید کسب و کار دیگری را شروع کنید، یا یک بازار هدف جدید را هدف قرار دهید و پیشنهادات دیگر را بررسی کنید.

اما هیچ برنامه رشدی به هدف نخواهد رسید مگر اینکه شما دو ویژگی کلیدی را که همه شرکت های در حال رشد باید از آن برخوردار باشند مد نظر قرار دهید.

اول، اینکه باید یک برنامه برای فروش خود داشته باشید. از طریق رسانه های اجتماعی و به راه اندازی کمپین های جذاب و، تاثیرگذار، برنامه ی خود را به گوش مشتریانتان برسانید. پس از آن یک لیست از ایمیل های مشتریانتان را خواهید داشت و می دانید که چگونه باید از آن استفاده کنید.

در مرحله ی بعد، هنگامی که یک مشتری جدید پیدا کردید، باید بدانید که چگونه او را حفظ کنید. شما احتمالا این جمله را شنیده اید که ساده ترین راه فروش، فروش محصول به مشتریان فعلیتان است.

مشتریان موجود قبلا در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده اند، اطلاعات کارت اعتباری خود را در وب سایتتان وارد نموده اند و آنچه را که شما پیشنهاد می دهید، آزمایش می کنند. لذا آنها با شما و نام تجاری تان ارتباط برقرار کرده و بدان اعتماد کرده اند.

به آنها کمک کنید تا در رابطه با این ارتباط احساس خوبی داشته باشند. پس از انجام تمام موارد فوق، برای پیشرفت در کارتان هرگز تحقیق را کنار نگذارید. چرا که در محیط رقابتی امروز، داشتن محصولی برتر، نیازمند انجام تحقیقات بازاری یکپارچه و فراگیر است.


متن موفقیت در کار و زندگی

انشا در مورد موفقیت

سخنان بزرگان در مورد موفقیت

چگونه زندگی خوبی داشته باشیم؟

برای موفقیت چه باید کرد؟1 دیدگاه

 1. News Ronic

  Thanks for sharing great content!

نظر خود را بیان کنید