تفریحات و جاهای دیدنی سوچی روسیه

‏10 فعالیت و موقعیت شگفت انگیزی که می توانید در سوچی ببینید:‏

شهر سوچی در روسیه در سال 1838 توسط ناوگان دریای سیاه روسیه بنیان گذاری شد. بعد از پایان جنگ کریمه، این شهر به یک پناهگاه ساحلی زیبا تبدیل گردید. امروزه بازدید کنندگان می توانند از کوه ها و سواحل دیدنی موجود در آن لذت ببرند و همین مناطق دیدنی باعث شده است سوچی یک مقصد مجلل برای بازدیدکنندگان و توریست ها باشد. توریست ها علاوه بر آفتاب گرفتن می توانند تاریخ این ناحیه را مرور کنند، با فرهنگ و غذای آن اشنا شوند و از مناطق موجود لذت ببرند. در این مقاله 10 کار شگفت انگیزی که در این منطقه می توانید انجام دهید و مناطقی که می توانید بازدید نمایید را با هم مرور خواهیم کرد.

باغ سوچی:

باغ سوچی-Sochi-Arboretum

قدمت باغ سوچی به سال 1892 بر می گردد. این ناحیه میزبان بیش از 2000 گونه مختلف از گیاهان نادر و زیباست و می توان گونه های نادری از پرندگان و سایر حیوانات را در آن مشاهده کرد.ساختار این باغ به نمایشگاه های متعددی تقسیم شده که هر کدام نشان دهنده ناحیه جغرافیایی مختلفی هستند. بنابراین شما می توانید نواحی مختلف موجود را با هم مقایسه کنید. باغ سوچی با وجود غرفه های گل،ماشین کابلی و ابشارهای زیبا، کوه های چشم نواز و منظره پانورامایی به یک مقصد توریستی جذاب تبدیل شده است.

موزه شهر سوچی:

موزه شهر سوچی-Museum-of-the-Resort-Town-of-Sochi

موزه شهر سوچی از مجموعه خصوصی باشگاه کوهنوردی قفقازی در اوایل قرن بیستم توسعه یافت. این کوهنوردان به طور مستمر مصنوعات طبیعی و فرهنگی را جمع آوری می کردند.امروزه این موزه در برگیرنده 4000 نمایشگاه است و می تواند تاریخ سوچی و دریای سیاه را به خوبی پوشش دهد. مجموعه اصلی از مواد و عناصر قوم نگاری و باستان شناسی هنوز هم در اختیار افراد قرار دارد. علاوه بر این؛ مواردی که در این موزه نگهداری می شود روند توسعه شهر سوچی را برجسته می نماید.

مراکز و سواحل تاریخی سوچی:

مراکز و سواحل تاریخی سوچی

شهر سوچی علاوه بر آثار تاریخی متعددی همچون Anchor and Cannon در پارک Pushkinsky، Singing Fountains در Kurortny Prospekt، توسط سبک معماری امپراطوری شناخته می شود. این سبک با عنوان سبک کلاسیک سوسیالیستی نیز در میان مردم شناخته شده است. زمانی که در یکی از استراحتگاه‌های ساحلی استالینیستی قدم می زنید، به دنبال ترمینال مرکزی قطار در سوچی،بندر سوچی، تئاتر زمستان و موزه هنر سوچی بگردید.

کوه Krasnaya Polyana:

کوه Krasnaya Polyana

سفر به شهر زیبای سوچی بدون بازدید از پناهگاه Rosa Khutor Ski در کوه های Caucasus که المپیک سال 2014 در آن برگزار شد کامل نمی شود. کوه Krasnaya Polyana یکی از بزرگترین و چشم نوازترین مناطق موجود در روسیه برای اسکی است. این پناهگاه بیش از 132 کیلومتر دامنه برای اسکی دارد. شما می توانید هتل های زیبایی در این ناحیه پیدا کنید.

ویلای استالین:

ویلای استالین-Stalin’s-Dacha

حتی دیکتاتورها نیز برخی از اوقات دوست دارند به استراحت بپردازند. ژوزف استالین اغلب از سال 1937 تا 1953 در این منطقه به استراحت می پرداخت. ستون ها و نرده های چوبی این کاخ قدیمی توسط شاخ و برگ درختان پوشیده شده است. بازدیدکنندگان این ناحیه می توانند از دریا و کوه های Caucasus بازدید کنند. قسمت های داخلی این کاخ از زمان دیکتاتور تقریبا دست نخورده باقی مانده است و هنوز هم در برگیرنده آثار شخصی همچون ژاکت چرمی، میز و تصاویر خانوادگی است. این موقعیت بهترین مکان برای بازدید از زندگی چنین افرادی است. بعد از تور و گردش، می توانید نهار خود را در رستوران میل کنید و از غذاهای خوشمزه لذت ببرید.

پارک ملی سوچی:

پارک ملی سوچی-Sochi-National-Park

پارک ملی سوچی که در سال 1983 بنیان گذاری شد است در برگیرنده 190000 جریب است. این پارک مناظر طبیعی زیادی همچون ابشارها، دره ها و غارها را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید بیش از 33 ابشار مختلف را در این ناحیه مشاهده کنید. همچنین در این پارک موزه طبیعت نیز یافت می شود که با بازدید از آن می توانید اطلاعات زیادی در مورد گیاهان و جانوران منطقه به دست آورید.

قهوه خانه و مزرعه Dagomys:

قهوه خانه و مزرعه Dagomys-Dagomys-Teahouse-and-Plantation

مزرعه کشت چای Dagomys در خارج از سوچی یکی از مزارعی است که باید از آن بازدید کنید. از سال 1878 چای در این منطقه رشد و پرورش می یابد و میهمانان می توانند به کمک تور این ناحیه را کاوش کنند. گونه های محلی چای سبز و سیاه به خاطر طعم بی نظیرشان معروف و شناخته شده اند و در فروشگاه های محلی قابل خریداری هستند. قهوه خانه موجود در این منطقه نیز بر اساس سبک سنتی روسیه طراحی شده است. در این قهوه خانه افراد می توانند از سبک سنتی لذت ببرند و در عین حال از مرباهای محلی، آجیل، شیرینی و غذاهای موجود استفاده نمایند.

دخیره گاه طبیعت قفقاز:

دخیره گاه طبیعت قفقاز-Caucasus-Nature-Biosphere-Reserve

این منطقه در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و دومین کوه جنگلی بزرگ در اروپا محسوب می شود. ذخیره گاه طبیعت قفقاز 25 کیلومتر از شمال غربی سوچی را به خود اختصاص داده است. این ذخیره گاه بر روی ناحیه وسیعی از جنگل های نیمه گرمسیری تا مراتع کوهستانی کشیده شده است و میزبان گونه های متعدد حیات وحش و گیاهان است. وبسایت این منطقه به توریست ها پیشنهاد می کند برنامه خود را برای فصل تابستان و زمستان تنظیم کنند. پارکی که در این ناحیه وجود دارد دو برون بوم محتلف است که یکی از آن ها در منطقه Khosta سوچی واقع شده است. در باغ وحش موجود در این ناحیه می توانید گونه های مختلفی از حیوانات را از نزدیک مشاهده کنید.

کلیسای Loo Byzantine:

کلیسای Loo Byzantine-Loo-Byzantine-Church

این بنای تاریخی و باستانی در محوطه پارک ملی سوچی واقع شده است. این کلیسا در بالای کوه قرار دارد و تخمین زده شده است که کلیسای اصلی در قرن دهم یا یازدهم بنا شده باشد. این بنا بعدها به قلعه دفاعی تبدیل شد. قطعاتی از شیشه های رنگی را می توان در نزدیکی این منطقه پیدا کرد.

قلعه Godlik:

یکی دیگر از خرابه های بیزانس در این منطقه قلعه ای به نام Godlik است که در نزدیکی صخره ها و مشرف به دریا واقع شده است. این بنا در قرن چهارم و پنجم بعد از میلاد ساخته شده و شکل مثلثی خود را حفظ نموده است. در یک نقطه از این قلعه، می توان پایگاهی برای دزدان دریایی و تجارت آن ها را مشاهده کرد. قطعات متعددی از سفال های باستانی در مجاورت یافت شده است.

نظر خود را بیان کنید