لاغری با سرکه سیب و عسل، خاکشیر، دارچین و آبلیمو به صورت ناشتا

سرکه سیب برای لاغری قبل از غذا یا بعد از غذا

لاغری با سرکه سیب و عسل

لاغری با سرکه سیب

سرکه سیب در یک فرآیند تخمیر دو مرحله ای ساخته می شود.ابتدا سیب ها را بریده یا له می کنند و با مخمر ترکیب می کنند تا شکر آنها به الکل تبدیل شود. دوم، باکتری برای تخمیر الکل به اسید استیک اضافه می شود.تولید سرکه سیب سنتی حدود یک ماه طول می کشد، اگرچه برخی از تولیدکنندگان به طور چشمگیری این روند را تسریع می کنند به طوری که تنها یک روز طول می کشد.اسید استیک جزء فعال اصلی سرکه سیب است.همچنین به عنوان اسید اتانوئیک شناخته می شود، این یک ترکیب آلی با طعم ترش و بوی قوی است. واژه استیک از acetum، کلمه لاتین سرکه گرفته شده است.حدود 5 تا 6 درصد از سرکه سیب از اسید استیک تشکیل شده است. همچنین حاوی آب و مقادیر کمی از اسیدهای دیگر مانند اسید مالیک استسرکه سیب هزاران سال است که به عنوان یک مقوی سلامت استفاده می شود.تحقیقات نشان می دهد که فواید زیادی برای سلامتی مانند کاهش سطح قند خون دارد.اما آیا افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند؟ این مقاله به بررسی تحقیقات لاغری با سرکه سیب و کاهش وزن می پردازد. همچنین نکاتی در مورد گنجاندن سرکه سیب در رژیم غذایی شما ارائه می دهد.

لاغری با سرکه سیب و عسل

این نوشیدنی سم‌زدایی عسل و سرکه سیب شامل مخلوط کردن چیزی بسیار شیرین با چیزی بسیار ترش و نوشیدن آن برای سلامتی است.در حال حاضر، همه ما با فواید مصرف سرکه سیب آشنا هستیم. سرکه سیب سرشار از ویتامین های گروه B و پروبیوتیک ها، افزودنی مفید به رژیم غذایی شما است. سرکه را می توان از اکثر منابع کربوهیدرات های قابل تخمیر تهیه کرد. سرکه سیب با آب سیب به عنوان پایه شروع می شود و سپس دو بار با مخمر تخمیر می شود. ماده اصلی آن اسید استیک است که به آن طعم ترش می دهد.از سوی دیگر، عسل یک ماده شیرین و چسبناک است که توسط زنبورهای عسل تولید می شود.برخی افراد سرکه سیب و عسل را برای فواید سلامتی آن مخلوط می کنند.اسید استیک ممکن است باعث کاهش وزن شوداسید استیک موجود در سرکه سیب به عنوان یک کمک کننده کاهش وزن شناخته شده است. با این حال، زمانی که عسل و سرکه را با هم ترکیب می کنید، به خاطر داشته باشید که عسل کالری و قند بالایی دارد و باید در حد اعتدال مصرف شود.

همچنین بخوانید: رژیم فستینگ یا روزه داری متناوب ۱۶/۸ و ۵/۲ چیست و چه عوارضی دارد؟

لاغری با سرکه سیب

لاغری با سرکه سیب و خاکشیر

خاکشیر یک گیاه است.مردم خاکشیر را در ترکیب با سایر مواد برای تورم (التهاب) حفره بینی و سینوس ها (رینوسینوزیت) و برای تورم (التهاب) راه های هوایی اصلی در ریه (برونشیت) مصرف می کنند. اما شواهد علمی خوبی برای حمایت از این کاربردها وجود ندارد. همچنین طرفداران سرکه سیب ادعا می کنند که فواید سلامتی بی شماری دارد و نوشیدن مقدار کمی یا مصرف مکمل قبل از غذا به کاهش اشتها و سوزاندن چربی کمک می کند.بنابراین می توان از ترکیب سرکه سیب و خاکشیر استفاده کرد تا متابولیسم بدن را افزایش داد. نوشیدن روزانه سرکه سیب و خاکشیر می تواند سبب چربی سوزی و کاهش وزن شود. بنابراین افرادی که با چاقی و یا اضافه وزن شدید مواجه هستند توصیه می شود این نوشیدنی را از دست ندهند البته توجه داشته باشید که سرکه سیب بسیار اسیدی است. اگر آن را اغلب یا به مقدار زیاد بنوشید، ممکن است گلوی شما را تحریک کند.سرکه سیب ممکن است با برخی مکمل ها یا داروها از جمله دیورتیک ها و انسولین تداخل داشته باشد. این ممکن است به سطوح پایین پتاسیم کمک کند.

لاغری با سرکه سیب و دارچین

نصف قاشق چای خوری پودر دارچین را به یک لیوان آب گرم مخلوط با سرکه سیب ارگانیک اضافه کنید، زیرا به کنترل سطح قند خون و همچنین کاهش اشتها کمک می کند.بنابراین می توان گفت ترکیب دارچین و سرکه سیب می تواند سبب کاهش اشتها و در نهایت کاهش وزن شود. سرکه سیب به تنهایی خاصیت چربی سوزی و افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن را دارد. بنابراین می توان سرکه سیب رقیق شده را به تنهایی مصرف کرد. اما توجه داشته باشید که ترکیب سرکه سیب و دارچین می تواند بسیار موثر تر واقع شود. در واقع ترکیب سرکه سیب و دارچین می تواند سبب کاهش اشتها و کوچکتر شدن معده شود.

همچنین بخوانید: خواص شکر قهوه ای برای دیابت، لاغری، پوست و در بارداری چیست؟

لاغری با سرکه سیب و دارچین

لاغری با سرکه سیب و آبلیمو

برای کاهش وزن این نوشیدنی بسیار مورد استفاده است و در ترکیب با بسیاری از مواد سالم دیگر مانند زنجبیل، عسل، لیمو، دارچین استفاده می شود که همگی به عنوان سم زدایی عمل می کنند و به کاهش وزن کمک می کنند.اگر با معده خالی به طور منظم یا دو یا سه بار در هفته مصرف شود به کاهش وزن کمک می کند و همچنین سعی می کند چربی های ناسالم را از بدن کاهش دهد.این یکی از نوشیدنی‌هایی است که می‌توانید قبل از غذا یا در هنگام خواب مصرف کنید.رایج ترین مزایای استفاده از سرکه سیب کنترل سطح قند خون و کاهش آن است. اگر کسی مشکل قند خون دارد، رقیق کردن سرکه سیب در یک لیوان آب و مصرف هر چند وقت یکبار می تواند سطح قند را کنترل کند.

همچنین بخوانید: عوارض انواع قرص های لاغری موجود در بازار و خطرات آنها چیست؟

لاغری با سرکه سیب و آبلیمو

لاغری با سرکه سیب ناشتا

نوشیدن دو قاشق چایخوری سرکه سیب ارگانیک با معده خالی در صبح به شما کمک می کند مدت طولانی تری سیر بمانید و همچنین از احتباس آب جلوگیری کنید. با خوردن یک قاشق چایخوری شروع کنید و بعد از یک هفته آن را به دو قاشق چایخوری افزایش دهید.اگر از سوء هاضمه رنج می برید، می توانید صبح ها سرکه سیب بخورید. گفته می شود مصرف آن در صبح می تواند به شما در مبارزه با تاخیر و گاز معده کمک کند. اما بوی سرکه سیب می تواند باعث ایجاد حالت تهوع در فرد شود اگر اول صبح آن را بنوشند.
برای شروع، می توانید یک لیوان آب بخورید و بیش از یک قاشق غذاخوری سرکه سیب به آن اضافه نکنید و ببینید بعد از خوردن آن چه احساسی دارید.اگر احساس سبکی و بهتری می کنید، می توانید آن را ادامه دهید.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای لاغری

باز هم بحث های مختلفی در مورد نوشیدن سرکه سیب قبل از خواب وجود دارد. برخی از کارشناسان معتقدند که مصرف آن در شب می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند، در حالی که برخی ادعا می کنند اگر آن را با آب گرم و عسل مصرف کنید، خواب شما را بهبود می بخشد.همچنین گفته می شود که مصرف سرکه سیب  در شب به تسکین هر گونه درد در گلو کمک می کند زیرا ماهیت ضد باکتریایی دارد. بنابراین، اگر مستعد ابتلا به ورم لوزه هستید، ممکن است بهترین داروی خود را پیدا کرده باشید.نوشیدن سرکه سیب قبل از خواب نیز از داشتن نفس بدبوی صبحگاهی جلوگیری می کند.

سرکه سیب برای لاغری قبل از غذا یا بعد از غذا

بهتر است سرکه سیب قبل از غذا مصرف شود تا به کاهش اشتها کمک کند. نوشیدن 15 میلی لیتر یا یک قاشق غذاخوری سرکه سیب برای فرد برای به دست آوردن فواید بالقوه سلامتی کافی است.با این حال، مقدار دقیق آن بستگی به شرایطی دارد که کسی سعی دارد با نوشیدنی بهبود یابد. یک فرد باید قبل از اینکه سرکه سیب  را بخشی از رژیم غذایی معمول خود قرار دهد با پزشک خود صحبت کند زیرا ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد.


نظر خود را بیان کنید