تعبیر خواب ترشی

دیدن ترشی در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ترشی در خواب چیست؟

تعبیر خواب خوردن ترشی

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: دیدن ترشی ها در خواب خوب نیست به هر شکل و به هر نوع که باشند.

ترشی در خواب غم و اندوه و تلخ کامی است و این غم و رنج خانگی است ترشی در خواب غمی است که هم ممکن است کهنه و ریشه دار باشد و هم کهنه می شود و باقی می ماند بی آن که بتوانیم در رفع آن بکوشیم ترشی سیر بدنامی و رسوایی است.


تعبیرخواب خوردن ترشی سیر

شخصی به خانم آتیانوس گفت: در خواب دیدم شخصی یک شیشه ترشی سیر هفت ساله برای من آورد من شیشه سیر ترشی را در آشپزخانه گذاشتم ولی بوی آن همه جای خانه را پر کرده بود.

خانم آیتانوس به او گفت: رشوه گرفته ای و با آن پول حرام اسباب و لوازم خانه خریده ای و عمل تو طوری است که هر کس وارد خانه‌ات می‌شود در اولین نظر می‌فهمد تو پول مفت و باد آورده به دست آورده ای.


تعبیرخواب ترشی به روایت آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌گوید:

 1. دیدن ظرف ترشی در خواب، نشانه آن است که اگر عقیده محکمی در زندگی پیدا نکنید به کارهایی بیهوده دست خواهید زد.
 2. اگر دختری خواب ببیند ترشی می‌خورد، علامت آن است که به شغلی دشوار اشتغال خواهد یافت.
 3. دیدن ترشی‌های مختلف در خواب، نشانه آن است که در امور عاطفی به مشکلی دچار خواهید شد، اما سرانجام مشکل شما حل خواهد شد.
 4. دیدن ترشی در خواب، بیانگر آن است که سرانجام سختی‌ها را پشت سر خواهید گذاشت. خوردن ترشی در خواب، بیانگر انجام کارهای مشکل است.

تعبیر خواب مزه ترش و ترشی ابن سیرین

محمدبن سیرین گوید: ترشی‌ها خوردن در خواب، اندیشه و غم است. خاصه میوه‌های ترش.

اگر بیند کسی چیزی ترش به وی داد، که از او به وی رنج و غم و اندوه رسد، اگر بیند او چیزی ترش به کسی داد، دلیل که به سبب او به کسی غم و اندوه رسد، فی الجمله درخوردنی ترش هیچ خیر نباشد.


تعابیر مرتبط:


طرز تهیه انواع ترشی


☺ تعبیر خواب «ترشی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ترشی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


27 دیدگاه

 1. زینب

  سلام خواب دیدم برادرشوهرم اومده بود خونه ما میخواست یه جایی بره میخواستم ترشیش بدم یادم رفت صداش زدم دم درنگهش داشتم اومدم ازیه شیشه کوچیک ترشی ظرف کردم دیدم کمه بهش دادگفتمش بده پدرزنت اینو دوباره برگشتم ترشی رو ظرف کنم بابام گفت من ترشی نخوردم یکم ترشی رو مزه کرد و گفت مث سیر هفت سالس وقتی ترشیرو رفتم ظرف کنم دیدم اندازه یه پیاله کوچیک شد دادم برادرشوهرم گفتمش ببخشید نمیدونستم خیلی ترشی کم شده

 2. سحر

  سلام
  من خواب دیدم دارم با خالم ترشی درست میکنم بعد ترشی خراب میشه و یه شکل زشتی پیدا میکنه و دیگ قابل خوردن نیست بعد بلند میشیم میایم طبقه بالا و میبینم ک خالم داره بادوم میخوره و یه عالمم هست منم میشینم پیششو بادوم میخورم میشه لطفا تعبیرشو بگید ممنونم

 3. مرجان

  خواب دیدم در بازاری هوس ترشی کردم هر مغازه ای میرم میپرسم ترشی دارین و ترشی هاشون و مزه میکنم

 4. ناهید لهراسبی

  سلام
  خواب دیدم یکی از اقوامم تو ظرف های زیادی ترشی گذاشته ؛یکی از ظرفها مال من بود و خیلی ناراحت شد .بهش گفتم کاری نداره یه ظرف خالی بیارین سریع براتون‌جابجاش می کنم ظرف رو آورد و من‌ترشی ها رو تو ظرفش ریختم و ظرفم رو گرفتم .

 5. کتی دهمجنون

  سلام دختر دایی ام خواب دیده که مادرش حدود یک ساله فوت کرده برا من یک شیشه ترشی بسیار زیبا وبرای ومیوه های تو ترشی میوه جدید وناشناس بوده گرفته وگفته بده به من لطفا تعبیرش وبگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب به خیر نیامده است و در تبعیر ترشی به خیر نیامده است اما در تعبیر چیزی از مرده گرفتن نشان از خیر بوده است و بهتر است که برای ایشان خیراتی دهید و توکل به خدا کنید.
   سربلند و پیروزباشید

 6. م خدایاری

  خواب دیدم با خواهرم
  مادرم که فوت شده و زن برادرم
  وکسی که دوسش دارم(البته الان ازدواج کردم باهاش)داریم سیب زمینی و هویج خرد می کنیم براش ترشی انداختن که برادرم (باهاش قهریم الان)اومد و مثل همیشه گیر دادصب با این خواب بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیرخواب ترشی گرفتن امده است که نشان از غمی است که بر ایشان وارد شود و از این رو باید بسیار اگاه باشید و حتما صدقه ای دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مریم

  سلام
  نزدیکیهای صبح امروز خواب دیدم من و چند نفر از اقوام مواد اولیه ترشی رو آماده کرده بودیم و منتظر بودیم تا یکی دیگر از اقوام بهمون طرز تهیه ترشی رو یاد بده؛ مواد اولیه رو هم دقیق ندیدم چه چیزهایی بودن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب خوابی خیر نیست و می تواند نشان ازان باشد که شما در اینده نه چندان دور ممکن است به همراه ایشان غمی را تجربه کنید. ازاین رو حتما صدقه بدهید.
   سربلندو پیروز باشید

 8. مریم

  سلام
  خواب دیدم دارم برای همکارانم ترشی درست میکنم و ی خورده ترشی هم خودم تو یخچال داشتم آوردم بیرون تا اونم قاطی کنم وبی خودم چیزی نخوردم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب ترشی دادن به دیگران ممکن است نشان از ان باشد که از شما به ایشان خبر بدی رسد و از این رو این خواب نمی تواند برای ایشان خیلی خوب باشد. صدقه ای بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. .

  سلام من خواب دیدم مامانم برام کلی سبزیجات خریده و اصرار دارع براش ترشی درست کنم
  منم شروع کردم خورد کردن بادمجون،خیار،گوجه
  همینطوریم ک درست میکردم تو خونه همسایه ی زن و شوهرو دیدم ک با لباس عروس دومادی داشتن میرقصیدن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که می تواند نشان از شروع ودست زدن خودتان برای مشکلاتی است که باید جلوی آن را بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. آیدا

  خواب دیدم ب خونه‌ی کسی رفتم خانمه ترشی داد با خودم ببرم خونمون ولی من قبول نکردم نبردم.به‌جاش ی گلدون خالی داد اونو قبول کردم.تعبیرش چی میشه☹️

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ترشی به خیر نیامده است و از طرفی می تواند نشان از خوبی نباشد اما اینکه در خواب شما قبول نکرده اید می تواندد خیر باشد و تبعیر خواب گلدان هم خیر است و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. نازگل

  سلام
  پسرم دیشب خواب دیده توی یک دانشگاه غیر از دانشگاه خودشون رفتن تو بوفه دانشگاه و اونجا غذا حلیم بادمجان بوده غذا را نخورده و گفتن به جای دادن پول ترشی بردارید که پسر من یک تکه از ترشی خیار را خورده لطفا تعبیر این خواب را بگید چون.در حال اقدام برای گرفتن میهمانی از دانشگاه خودش به یک دانشگاه دیگه هستیم. با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب دیدن خواب ترشی خیر نیست و نشان از رسیدن موضوعی ناصواب به شما دارد و باید بدانید که این خواب برای ایشان خیر نیست و نشان از رسیدن چیزی بد در ازای خیر به ایشان است.
   حتما صدقه دهید و در انتخاب های خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. ضحی موسوی

  سلام من خاب دیدم در مکان عمومی هوس ترشی کردم واز ترشی که خالم درست کرده بود مزه کردم دیدم همه هوس کردن ی مقدار در قاشق توزیع کردم همه روزه بودن وبااون طرشی افطار کردن ممنون میشم جواب بدین /من دختر ۲۵ ساله ومجرد هستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به این تعبیر می تواند باشد که کاری در اینده انجام خواهید داد که سبب خواهید شد تعدادی از اطرافیانتان به کاری مشغول شوند که بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. راضيه اصلاني

  من خواب ديدم دارم ترشي زيادي درست ميكنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در بالا هم خوانده اید این خواب برای شما خیر است و نشان از رسیدن به مقصودی دارد که مدت ها است در انتظار آن هستید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. محمد

  سلا م خواب ببینی مرغ وبوقله درخانه داری چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن مرغ در خواب خیر است و نشان از روزی برای شما دارد که از زنی ممکن است برسد.
   سربلند و پیروز باشید

 15. بهزاد

  سلام بهزاد هستم در خواب خواهرم که به من بسیار نزدیک است خواب میبیند که یکی از پیران طایفه (مادربزرگ پدرم)برای من ترشی به خاستگاری میبرد وزمانی که خواهرم میپرسه شیرینی میبرن در پاسخ میگه من دستم خوبه وبرادرت خوش بخت میشه وازدواج میکنه .
  ممنون وسپاسگذار میشم تعبیره خواب من رو بدید مرصی…..

 16. امیرحسین

  من خواب دیدم یکی از بستگانمان که خانم بود که ترشی می فروخت..

 17. امیرحسین

  من خواب دیدم یکی از بستگانمان که خانم بود که ترشی می فروخت.

نظر خود را بیان کنید