تعبیر خواب قبله

دیدن قبله در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن قبله در خواب چیست؟

دیدن قبله در خواب

اگر ببینی به طرف مشرق نماز می‌خوانی، یعنی به حج می‌روی، ‌‌‌‌‌ ولی ابن سیرین می‌گوید: تعبیرش این است که تمایلی به دین اسلام نخواهی داشت.

اگر ببینی به طرف مغرب نماز می‌خوانی، یعنی به یهودیان تمایل و علاقه خواهی داشت.

اگر ببینی به سمت شمال نماز می‌خوانی، به طوری که پشت به قبله هستی، یعنی به اسلام پشت می‌کنی و آن را کنار می‌گذاری.


نماز بدون قبله

تعبیرگری می‌گوید: اگر ببینی بدون توجه به سمت و جهتی خاص نماز می‌خوانی، یعنی به مسیحیان تمایل و علاقه داری.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی بدون قبله در مسجدی نماز می‌خوانی، تعبیرش بی‌دینی می‌باشد .

ابن سیرین می‌گوید: اگر در خواب نمی‌دانی چه دینی داری، یا به کدام قبله باید نماز بخوانی، یعنی متحیر و سرگردان می‌شوی.

اگر ببینی وارد کلیسا شده‌ای و به طرف قبلۀ مسلمانان نماز می‌خوانی، یعنی توبه می‌کنی و دین و ایمان تو قوی می‌شود (زیرا کلیسا محل عبادت می‌باشد).


اگر مشرکی به طرف قبله نماز خوانده یا شکر خداوند را به جا آورده است، یعنی مسلمان می‌شود و نعمتش افزایش می‌یابد، همانطور که در قرآن کریم آمده: اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْاَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ… _ خدا نور آسمان‌ها و زمین است، نور او همچون محفظه‌ای است که در آن چراغی باشد… (نور-35).

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی به هوا پریدی و به سمت قبله شدی و بعد از آن خودت را در مکه یا مدینه دیده‌ای، یعنی حج را به جا می‌آوری. اگر ببینی از طرف قبله پرواز کردی و دوباره به جای خودت برگشتی، یعنی به مسافرت می‌روی و به زودی با سود و منفعت زیادی بازمی‌گردی، خصوصاً اگر ببینی پر داشته‌ای.

☺ تعبیر خواب «قبله» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «قبله» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

12 دیدگاه

 1. روح الله حسینی

  با سلام
  من در خواب دیدم ک رفتم دستشویی بعد یه لحظه متوجه شدم‌دستشویی رو ب قبله هست و برا همین در خواب سعی کردم خودم رو کج کنم ک رو به قبله نباشم
  لطفا تعبیر اینو بهم‌بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می توان گفت که به این معنا باشد که شما در اینده در موقعیتی قرار می گیرید که ممکن است کاری ناصواب انجام دهید اما به هر شکلی که شده باید بر آن چیره شوید و از آن خودداری کنید که انشالله برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. علیرضا نجارپور

  با سلام. اگه در خواب ببینی نماز جماعت است و تو درست رو به صف جماعت که باید از نظر جغرافیایی جنوب باشد نماز فرادا بخوانی چه تغییری دارد.با تشکر.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا می تواند باشد که ممکن است در اینده برای شما سردرگمی پیش بیاید و از این رو باید بسیار آگاه باشید و نباید هر چیزی را امتحان کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. طاهره

  با سلام و خسته نباشید
  من در خواب دیدم که در خانه مان هستم و دنبال قبله میگردم و با کمک خانومی که اورا در خواب نشناختم کی بود قبله را پیدا کردم و بعد از ان همان سمتی که قبله بود راه قبله را با خوراکی های مثل نان وبادام و نباد وچندین چیزی دیگر که ان هارا در ظرف های جدا گانه ریخته بودم ودر همان مسیر قبله کذاشته بودم به منضور نظر
  لطفا خواب مرا تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب بسیار خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما به کمک کسی و شخصی در زندگیتان کار خیری خواهید کرد که پاسخ آن را دریافت خواهید کرد.
   بسیار در کارهای خود دقیق باشید
   سربلند و پیروز باشید

 4. ابراهیم

  سلام
  ببخشید من خواب دیدم داخل دستشویی مدفوع می کردم یهو دیدم برعکس نشستم احساس کردم رو به قبله مدفوع کردم تا خواستم روبراه بشم از بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ای نه چندان دور ممکن است خیری به دست آورید اما باید تمام جوانب شرعی آن را در نظر بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مهدی حسینی

  خواب دیدم قبله از همون مدل فلشی ها بود و مشخص بود سمتش ولی من میخولستم رو به سمت راست ولی نه راست کامل. میشه گفت 30 درجه پایین تر از سمت شرق بود اومدم اینجوری نماز بخونم که مامانم گفت چرا روبه قبله نمیخونی؟ گفتم اینجوری روبه قبلن (مال خودم) ولی در آخر اومدن همون سمت درتش که تابلو فلشی قبل و دیدم شروع به نماز خوندن کردم. درضمن ما تو هتل بودیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این صورت است که در آینده و یا شاید حال حاضر از دین مقداری رو گردان شده اید و اینکه به زودی به دین خود و خدای خود دوباره باز گردانده خواهید شد و به گفته معبران حج نصیبتان خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. من

  سلام من خوابی دیدم و نمیدونم تو چه قسمتی باید بزارم اینجا گذاشتم و خواهش میکنم تعبیرش کنید ممنون

  خواب دیدم تو خونم زیارت عاشورا گرفتم دو بار ، ( یعنی دو روز پشت سرهم مراسم زیارت عاشورا تو خونم برگزار کردم)

  بار دوم همه میگفتند از شیر آب ما آب خونی بیرون میاد برای همین باید رو قبله متمایل به کج بایستیم
  ولی من میگفتم اتفاقا از شیر آب خونه ما آب زلال میاد بیرون و من همیشه رو قبله صاف می ایستم.
  میگفتند تو به خاطر این شیلنگی که سر شیر آبتونه و خیلی باریکه آب شفاف بیرون میاد
  بلند شدم رفتم ی لیوان شیشه ای برداشتم شیلنگ را دراوردم و لیوان را از سر شیر مستقیما پر آب کردم بازم آب شفاف و تمییز بود
  در این بین یکی از همسایه هامون گفت من که تانکر بالای پشت باممون دارم و آبو تمییز میده بیرون بازم قبلم کجه تو که دیگه ….
  {یعنی منظورش این بود که ما که وضعمون خوبه و تانکر داریم <> به صورت کج می ایستیم شما که دیگه همینم نداری و صاف می ایستی . یعنی کارت اشتباهه . (اینو تو خواب از حرفش برداشت کردم ) }
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که احتمالا نذری بر عهده دارید که زمان آن فرا رسیده است که آن را ادا کنید و اینکه خوابتان این را بازگو می‌کند که دیگران و یا اطرافیانتان به شما نیت بد دارند و بر مال شما احساس حرام بودن دارند و در صورتی که اینگونه نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید