تعبیر خواب قبله

دیدن قبله در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن قبله در خواب چیست؟

دیدن قبله در خواب

اگر ببینی به طرف مشرق نماز می‌خوانی، یعنی به حج می‌روی، ‌‌‌‌‌ ولی ابن سیرین می‌گوید: تعبیرش این است که تمایلی به دین اسلام نخواهی داشت.

اگر ببینی به طرف مغرب نماز می‌خوانی، یعنی به یهودیان تمایل و علاقه خواهی داشت.

اگر ببینی به سمت شمال نماز می‌خوانی، به طوری که پشت به قبله هستی، یعنی به اسلام پشت می‌کنی و آن را کنار می‌گذاری.


نماز بدون قبله

تعبیرگری می‌گوید: اگر ببینی بدون توجه به سمت و جهتی خاص نماز می‌خوانی، یعنی به مسیحیان تمایل و علاقه داری.

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر ببینی بدون قبله در مسجدی نماز می‌خوانی، تعبیرش بی‌دینی می‌باشد .

ابن سیرین می‌گوید: اگر در خواب نمی‌دانی چه دینی داری، یا به کدام قبله باید نماز بخوانی، یعنی متحیر و سرگردان می‌شوی.

اگر ببینی وارد کلیسا شده‌ای و به طرف قبلۀ مسلمانان نماز می‌خوانی، یعنی توبه می‌کنی و دین و ایمان تو قوی می‌شود (زیرا کلیسا محل عبادت می‌باشد).


اگر مشرکی به طرف قبله نماز خوانده یا شکر خداوند را به جا آورده است، یعنی مسلمان می‌شود و نعمتش افزایش می‌یابد، همانطور که در قرآن کریم آمده: اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْاَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ… _ خدا نور آسمان‌ها و زمین است، نور او همچون محفظه‌ای است که در آن چراغی باشد… (نور-35).

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی به هوا پریدی و به سمت قبله شدی و بعد از آن خودت را در مکه یا مدینه دیده‌ای، یعنی حج را به جا می‌آوری. اگر ببینی از طرف قبله پرواز کردی و دوباره به جای خودت برگشتی، یعنی به مسافرت می‌روی و به زودی با سود و منفعت زیادی بازمی‌گردی، خصوصاً اگر ببینی پر داشته‌ای.

☺ تعبیر خواب «قبله» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «قبله» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


77 دیدگاه

 1. Shiva

  سلام
  خواهرم خواب دیده که با من توی یک مصلی می‌خوایم نماز بخونیم بعد یک خانمی اومد بین جانماز من و خواهرم جانمازشو پهن کرد و روبه ما میخواست نمازشو بخونه انگار که ما برای اون خانم در حکم قبله بودیم، بعد ما خجالت کشیدیم بهش گفتیم این کار رو نکنه و … خواهرم هم خم شد و دست اون خانم رو بوسید ، تعبیرش چی می‌تونه باشه؟

 2. مبینا

  سلام من تو خواب داشتم نماز میخوندم بعد وسطش متوجه شدم قبله اشتباهه قط کردم نمازمو ودرسش کردم ولی دوباره به حالت اول برگشتم و دوباره چند بار این اتفاق افتاد ولی همش قبله اشتباه میشد و تو جای درستش نبودم و تو نماز خوندنم هم اشتباه میکردم چون تمرکزم رو قبله بود اشتباه میخوندم وتمرکز نداشتم

 3. بیتا

  درود. من خوابمو گفتم. ولی جواب نیومده. یا ارسال نشده. لازمه دوباره ارسال کنم. ؟

 4. بیتا

  درود.
  خواب دیدم یکی از من جهت قبله پرسید. داشتم براش توضیح میدادم که جهت جغرافی چطوره. یهو دیدم دارم کوهای همدانو میبینم. ‌دوباره براش توضیح دادم که جهت قبله کدوم طرفه.

 5. فاطمه

  خواب دیدم در خانه مادربزرگم خوابم برده وقتی بیدار شدم دیدم یک نفر از اقوام داره به سمت من نماز میخونه انگار قبله اش طرف من بود و اینکه قبله اش هم درست بود تعبیرش جی میتونه باشع ؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که می تواند به این معنا باشد که مسیری را که در پیش گرفته اید خیر است ومی تواند به چیزی خوب برای شما در اینده رسد که نشانی از خیر باشد و دیگران شما را الگو قرار دهند.
   سربلند و پیروز باشید

 6. سلام
  خواب دیدم که مسجد هستیم و کلی آدم اونجا هست و خانواده من که هیچوقت به مسجد نمی‌روند آن شب در مسجد بودند
  جالب اینجاست که تمام خانواده من اونجا بودند
  و کسانی بودند که با مسجد ما قبلا کمی مشکل داشتند و بخاطر یه سری دلایل از یکی از گروه هایی که ما فعالیت داشتیم حذف شدند
  و اون شخصی که حذف شده بود با خانواده اش به مسجد آمده اند و جالب این است که همه خانم و آقایون هم در قسمت خانم ها بودند و فقط کسانی که قبلا همیشه به مسجد می آمدند در قسمت آقایون بوده و خانم ها پذیرایی نمیدادند و همون شخصی که قبلا حذف شده بود پذیرایی میکرده و همه کسانی که اونشب در مجلس حضور داشتند پشت به قبله نشته بودند
  و فقط کسانی که قبلا مرتب به مسجد می آمدند رو به قبله نشسته بودند
  و من خودم اصلا حتی رو زمین ننشستم و همش در حال کار کردن و راه رفتن بودم.
  خیلی کنجکاوم تعییر این خواب رو بدونم اگر که میشه لطفا تعبیرش را بگویید‌.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب دقیقا می تواند مطابق با تعبیر خواب بالا باشد و نشان از خطارفتن کسانی باشد که مخالف قبله بوده اند و نشانی از ان می تواند باشد که شما مسیری درست را انتخاب کرده اید و از این رو برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مصطفی محمدی

  خوابم دیدم در حیاط خانه ام که برادر بزرگم و دوتا سید که پسر همسایه ام است در حیاط خانه ما آمد بعد برادر بزرگم شروع به روضه خوانی شروع کرد اما یادم نمانده که در چی نسبتی بود. در انتها برادر بزرگم میخواست دعا کند که زبان اش بند میشد و من چند بار رهنمود کردم که اینجوری دعا کن، بازم زبان اش بند آمد. البته من در جمع اونا نبودم بعد من جلوی اونها دستها به آسمان رو به قبله ایستادم و این دعا را خواندم..
  یَا حَمِیدُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ یَا عَالِی بِحَقِّ عَلِیٍّ یَا فَاطِرُ بِحَقِّ فَاطِمَةَ یَا مُحْسِنُ بِحَقِّ الْحَسَنِ یا قدیم الاحسان بحق الحسین، اولاد الحسین و اصحاب حسین. به ذکر امام حسین که رسیدم گریه برای همه رخ داد و با ذکر آیه سیعلمو الذین ضلمو ختم کردم

 8. راضیه

  سلام من خواب دیدن که دارم توی یک محیط سرسبز نمازمیخونم اما مدام قبله رو تغییر میدم به سمت شرق و درستش یعنی جنوب اما نهایتا برمیگردم و به سمت درستش نماز رو تموم میکنم و در اخر احساس خوبی داشتم که بالاخره سمت درست قبله رو پیدا کردم

 9. شهره

  با سلام و درود من خواب دیدم تو مکانی مثل شاهچراغ یا مسجد هستم و دائم به فکر خوندن نمازم بودم قبله رو پرسیدم اما وسط نماز متوجه شدم ۴۵ درجه با قبله تفاوت دارم که وسط نماز بدون قطع کردن نماز همکارم منو چرخوند و بقیه نمازم رو به قبله بود همون لحظه بقیه داشتند یک رکعت نماز به نیت امام رضا(ع)می خوندن و من فقط فکر تمام کردن نمازم بودم و اون یک رکعت رو نخوندم اما وقتی سلام به امام رضا (ع) می دادند رسیدم به سلام دادن ممکن هست تعبیر بفرمایید ممنون

 10. شهره

  سلام و درود من خواب دیدم شاهچراغ یا جایی شبیه اونجا هستم گاهی احساس می کردم مسجد هست تو خواب دائم نگران بودم نمازم رو نخوندم وقتی خواستم نماز بخونم قبله رو پرسیدم ولی وسط نماز متوجه شدم که ۴۵ درجه با قبله تفاوت دارم که همکارم منو چرخوند به سمت قبله و ادمه نمازم رو به قبله بود . همون لحظه بقیه داشتند یک رکعت نماز برا امام رضا (ع)می خوندن که من فقط به فکر تمام کردن نماز واجبم بودم و اون یک رکعت رو نخوندم اما به سلام دادن به امام رضا(ع)رسیدم ممکن هست تعبیر بفرمایید

 11. من

  سلام خواب دیدم که در یک مکان مذهبی هستم وافراد حاضر در سر قبله ی درست بحث داشتند و هر گروهی از اونا روبروی قبله ی متفاوتی نمازمیخوندن و منم باتعجب نگاه میکردم وازبینشون رد میشدم تعبیر این خواب چیه؟؟

 12. ساره

  با سلام خواب دیدم دیروقت شب ازیه کوچه عبورمیکردم یکباره پشت به قبله نمازخوندم یوهومتوجه شدم دارم پشت به قبله نمازمیخونم نمازم رونشکستم وتغییرجهت دادم وروبه مشرق نمازخوندم وبعدگفتم خدایا من بازم قبلم اشتباه بودنمازم هم دورکعتی بوددرکل همبشه نمازمیخونم تعبیراین خواب چیه ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که می تواندبرای شما خیر نباشد و نشان از ان باشد که در اینده کاری مخالف ان چه که صحیح و درست است را انجام دهید و از این رو باید بسیار در انتخاب هایتان آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. رهگذر

  سلام. وقتتون به خیر پس چرا خوب مرا تعبیر نکردید؟!

 14. رهگذر

  سلام. وقتتون به خیر
  خواب دیدم مغازه ای دارم. و وقتی رفتم از مغازه کناری چیزی بردارم دیدم مغازه پدرمه و اونم اونجاست. پدرم سالهاست ما رو ول کرده رفته دنبال زندگی خودش. منم سرمو انداختم پایین که باهاش چشم تو چشم نشم چون ازش بدم می آد. بعد برگشتم طرف مغازه خودم. دور و بر مغازه ها همه ریگ و سنگریزه پهن کرده بودن مثل تو پارکها و من می خواستم نماز بخونم. دنبال جهت قبله بودم. یه آقایی گفت من خیلی وقته نماز نمی خونم ولی قیله از اینطرفه. وقتی وایسادم به نماز دیدم سکوهایی هست برای نشستن و استراحت و نماز خوندن و… که از سطح زمین بالاترن اما من روی زمین و روی همون سنگریزه نمازم رو شروع کردم. ممنون می شم تعبیر کنید.

 15. هانیه

  با سلام
  من‌چند شبه خواب میبینم رو قبله میشم که بمیرم یهو بیدار میشم

 16. نگار

  سلام علیکم
  خواب دیدم در مکانی هستیم مثل موکب ها که هر کس به کاری مشغول بود، در خواب نماز می خواندم، اشاره می کردند قبله را اشتباه وایسادی با کلی وسواس و دقت در اینکه گذشته به کدام سمت نماز می خواندم مطمئن شدم بار دیدم دخترم به سمت دیگری نماز می خواند یک عده به سمت دیگر و همه با قبله ای که یادم بود قبلاً نماز خوانده بودم فرق داشت
  در آخر هم هنوز دنبال قبله می گشتم که بیدار شدم
  سپاس از پاسخگویی تلن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند نشانی از ان باشد که شما در شرایطی که فکر می کنید و فقط به علت حضور کسانی در اطرافتان به چیزی که باید نخواهد رسید و این می تواند تلنگری به شما باشد که مسیر خود را هرچه سریعتر بیابید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. فاطمه

  سلام
  من خواب دیدم که چن نفری هستیم که میخواییم نماز بخونیم دقیق یادم نیس ولی اون چیزی که یادم میاد این بود که من داشتم جهت قبله رو مشخص میکردم که اخر سر هم من جهت قبله رو مشخص کردم ممکن هست تعبیرخوابم را بفرمایید .ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب قبله می تواند برای شما خوابی خیر باشد و نشان از ان باشد که شما در اینده راهنمایی خیر برای دیگران خواهید داشت که بسیار خوب است و خیر.
   سربلند و پیروز باشید

 18. هستی

  با سلام
  خواب دیدم در اتاقی چند نفر هستند و به سمت های متفاوت نماز میخونند و خودم هم هستم و تعجب می‌کنم و میخندم. تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اینکه در خواب خوددیده اید که کسانی به سمت های متفاوت نماز خوانند می تواند نشانی از ان باشد که در اینده شما دچار سردرگمی شوید و یا اینککه اطرافیان شما به این موضوع دچار شوند که برای شما خیر نیست و از این رو باید بسیار در دین خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. سعید

  سلام آیا جهت قبله در خواب تعبیر دارد ؟
  یعنی در خواب برای انجام یک کار روز مره مثل صحبت کردن،یا خوردن و هرکاری در اتاقی که زندگی میکنیم پشت و یا رو به قبله انجام بدیم.
  مثلا رو به قبله با شخصی دعوا یا صحبت میکردم،ویا بر عکس.
  باتشکر

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است نشانی از ان باشد که کاری را انجام دهید که خلاف ایمان شماست که خوب نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 20. زهرا

  سلام من خواب دیدم که میخوام نماز بخونم اما اول برخلاف قبله شروع به نماز خوندن میکنم بعد وسط نماز متوجه میشم قبله اشتباست،نمازمو قطع میکنم و جهت قبله رو عوض میکنم به طرف درستش اما دیگران بهم میگن که دیر شده ک باید بریم برای همین نمازو ول میکنم و با کلی غر غر و ناراحتی با بقیه میرم
  تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   تعبیر این خواب می تواند به این صورت باشد که شما در مسیر درستی قرار ندارید و باید از این جهت بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده سبب نشود مشکلی برای شما پیش بیاید. از این رو بدانید که همیشه خداوند پذیرای بندگان خود است.
   سربلند و پیروز باشید

 21. ….

  با عرض سلام
  من خواب دیدم درحال نماز خوندن سمت راست بودم قبلمون روبه شمال بوددر واقعیت اما من سمت شرق خوندم و در همین حال یه مرد بزرگ و پیر که میشناسم با یه دختر که تا به الان ندیدمش اما انگار دخترش بود اومد ن خونمون انگار منو عقد کرده بود یا انگار تازه زنش شدم و دخترش هی میومد روی جا نمازیم و بهم میگفت تو میخوای برام خواهر بدنیا بیاری من اذیت شدم ازاین وضع اما نمازمو قطع نکردم میشه بگید تعبیرش چیه؟

 22. علی ش

  سلام….ببخشید من در خواب دیدم که درمسجدی بزرگ هستم انگار مسجدمدینه بود دیدم نماز جماعت میخونن خواستم بهشون ملحق بشم دیدم اون طرفم یه گروه هستن که به سمته برعکسه اینا نماز جماعت میخونن منم سردرگم شدم که کدوم طرف طرفه قبلست…ولی یادمه دورکعتو خودم تنهایی به صورت کامل خوندم تموم کردم دیگه یادم نیست به کدوم طرف خوندم قبله بود یانبود نمیدونم

 23. سارا

  سلام خواب دیدم تو ی امامزاده بزرگ هستم و میخوام نماز بخونم متوجه شدم تو هر قسمت قسمت از صحن ها مردم به یک سمت نماز میخوندن و همه رو ب قبله نبودن منم گیج شدم و دنبال قبله بودم تا نماز بخونم

 24. ستاره

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم که مادرم رو به قبله روی زمین نشسته و پاهاش رو جفت کرده و کشیده و یک ظرف غذا در دستش بود و غذا می خورد و تقریبا غذای داخل ظرف تمام شده بود
  ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید
  چون پاهاش رو رو به قبله دراز کرده بود، دیدن این خواب نگرانم کرده

 25. فهیمه

  سلام من خواب دیدم تو باغی هستیم که نمیدونم باغ کی بود موقع نماز شد جایگاهی برا نماز خوندن با سیمان درست کرده بودند از مادرم جهت قبله رو پرسیدم گفتن کمی متمایل به راست، گفتم خب جایگاه مستقیم هست ولی آیه های قرانی که روی جایگاه حک شده خلاف جهت قبله هست، ممنون میشم تعبیرش رو بفرمایید

 26. زهرا

  سلام
  خوابي ديدم كه فرزندم رو درآغوش گرفته ام و درمحيطي مانند حياط صحن حرم امامان درحال دويدن بودم،با راهنمايي همسرم به اتاقي رفتم كه گفتن چهار درب دارد و ميتوان دراين مكان به سمت چهار درب هم نماز خواند ولي بعداز ورودم ديدم كه درب ها سه عدد هستن و يكي هم پنجره ي بزرگ و بلندي بود وگوشه ي فرش سمت شمال شرق رو كه نزديك پنجره بود تا كرده بودن كه براي نماز اماده باشد ،دراين حين پرنده ي كوچيكي رو كنارم ديدم كه وقتي باهاش صحبت كردم فقط با تكان دادن سرش بامن صحبت ميكرد ازش سلامتي فرزندم رو خواستم ودراين حين از خواب پريدم

 27. کیوان

  من خواب دیدم که یکی از اولیا الله دارند به سمت مشرق نماز میخوانند و پس از نماز این جمله را گفتند مگر من مسخره دست شما هستم!

 28. ش.ک

  سلام من خواب دیدم در جایی ناآشنا در دل کوه هستم که در حال جاده سازی بودن پرسیدم این مسیر جدید به طرف کجاست؟گفتن این مسیر قبله ی جدیده حتی اسم قبله رو هم گفتن ولی یادم نمیاد تعبیرش چی میشه؟

 29. ش.ک

  سلام من خواب دیدم در جایی ناآشنا هستم در دل کوه ماشین و ابزار در حال ساخت یک‌مسیر بودن ازشون پرسیدم این مسیر کجاست؟گفتن این قبله ی جدیده حتی قبله هم اسم داشت اما یادم نمیاد چی بود تعبیرش چی میشه؟

 30. مهسا

  با سلام من چندوقتی هستش که زندگی پراز تنش و استرسی دارم و از همان موقع نمازم رو شروع کردم و حال روحیم خیلی بهتره. حالا دیشب خواب دیدم که یه جایی هستم که میخام نماز بخونم اما قبله رو نمیدونم از ی نفر میپرسم ایشون ب من نشون میده اما من دیدم قبله ای ک نشون دادن رو به دستشوویی هستش و گفتم نه این اشتباهه رفتم از یه خانم دیگه پرسیدم و ایشون قبله درست رو نشون دادن و من شروع به نماز خواندن کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

 31. arshan

  سلام خسته نباشید خواب دیدم پدرم زنده شده و برگشته خانه قدیمیمون بعد با من صحبت میکنه و میگه اطرافیانم دارن پشت سرم دشمنی میکنن بعد دو تا خواهرم تو اتاق به سمت پشت به قبله نماز می خونن و پدرم بهشون کم محلی میکنه و ازشون ناراحته و دست منو میگیره میاره بیرون از اتاق ممنون میشم تعبیرش و بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برخلاف قبله نماز خواندن ممکن است به این معنا باشد که در ایمان ایشان مشکلی پیش امده است و از این رو ناراحتی ایشان را در خواب هم می تواند به این صورت تعبیرکرد.
   سربلند و پیروز باشید

 32. Masih

  سلام خواب دیده بودم وارد کعبه شدم با دوتا پسرام گفتم ووای چقدر کعبه قشنگه و رنگ سیاهش خیلی زیبا بعد به پسرام داشتم میگفتم که این قبله هست و هر طرف بایستید رو به کعبه نماز بخونی قبله هست بعد گفتم به پسر بزرگم که بیا تا عکس بگیرم ازت یهو گوشی از دستم افتاد تو یه گودال بعد گفتم بریم به یکی بگیم گوشی بده عکس بگیریم بعد عکسارو بفرستم برا اون گوشی که خونه ست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس انچه که در خواب دیده اید و تعابیر خواب ممکن است این خواب بر این معنا باشد که شما از ایمان ایشان ترس دارید و از این رو در خواب این گونه دیده اید که دارای تعبیر عینی نیست و از این رو نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 33. دریا

  سلام
  من خواب دیدم که مادر شوهرم یک تکه گوشت چرخ شده شبیه کباب تابه ای اندازه پیش دستی .پخته وخوشمزست.من بیشترش رو میخورم وبقیه از این قضیه ناراحتن و به هرکدام به اندازه فندق خودم گوشت با یه قاشق دهنشون میزارم که از اندازه گوشت که کمه ودهنی بودن قاشق اعتراض میکنن. بعدش میزنم در همان خانه عمه ام که جوان بود ومومن…وچندسالیست فوت شده…در اتاقی شلوغ از اثاثیه نماز میخواند اما پشت به قبله و من چادر سفیدی سر کردم و گفتم چرا عمه برعکس. نماز خواند …و خودم روبه قبله نماز خوندم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب غذا خوردن و به دیگران ندادن ممکن است نشان از ان باشد که در ناخوداگاه شما به این موضوع فکر می کنید که شما به دیگران برتری دارید و از این رو ممکن است دارای تعبیر عینی نباشد و از طرف دیگر دیدن برخلاف قبله نماز خواندن در خواب ممکن است به معنایی خیر نباشد و باید برای ایشان خیراتی دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 34. فاطمه

  سلام من در خواب دیدم دومادم داره با یک کوله پشتی بزرگ رو به قبله تند راه میرود تعبیرش چیست ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب رفتن به سمت قبله باید بدانید که ممکن است بسیار خیر باشد و نشان از مسیر خیر ایشان باشد و از این رو از بابت این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 35. معصومه

  سلام من تو خواب دیدم که تو خونه ی خودمون یه خانمی فامیلمون هستش دوتا سجاده پهن بود دوب قبله نبودن و من گفتم قبله اینطوریه خانم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نشان دادن قبله به دیگران بسیار خیر است و به این معنا آمده است که ممکن است به این معنا باشد که شما به دیگران مسیری صحیح را نشان خواهید داد.
   سربلند و پیروز باشید

 36. امیر حسین

  با سلام ،من در خواب دیدم در نماز جماعت هستم و انگار ماه رمضان هست..امام جماعت مردی سید بودن،و بعد از اقامه نماز همه به پشت قبله نماز میخواندیم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برعکس قبله ایستادن همانگونه که خوانده اید خیر نیست و نشانه ی خوبی نیست و از طرفی هم ممکن است به این معنا باشد که که شما به دیگران مسیری صحیح نشان خواهید داد و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 37. شعله

  نمیدونم این مطلب را چند نفر خواهند خواند ای مردم همه از دین خدا روی گردان شده ایم من بیشتر اوقات خواب میبینم که همه ی جماعت داخل مسجد پشت به قبله نماز میخوانند و عده ای هم رو به سمت مشرق
  بیایید هم خودمان و هم فرزندانمان را به سمت نماز و خدا و پیامبر بکشانیم
  بیایید و نماز هایمان را سبک نگیریم این همه بلایی که سر مان می آید بیماری و گرانی و..به خاطر این هست که در امور دنیوی غرق شده ایم خدا را فراموش کرده ایم

 38. محمد

  سلام من در خواب دیدم قبله نما دارم و سمت قبله را به دیگران نشان می دهم . ممنون میشم خوبم رو تعبیر کنید موید باشید . . .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که بسیار خیر است و می تواندنشان از ان باشد که برای دیگران راهنما خواهید شد و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 39. کیارش

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم که دارم نماز میخونم و وسط نماز خواهرم گفت قبله از اینطرفه به سمت قبله ی اشتباه نماز میخونی و من نمازم رو شکستم و به سمت درست خوندم میشه بگید تعبیرش چیه متشکرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عوض کردن قبله ممکن است خیر باشد و به این معنا باشد که در خواب شما به شما اشاره شده است که مسیری را اشتباه انتخاب کرده اید که باید ان را تصحیح کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 40. امیرمحمدمحمدی

  سلام خسته نباشید خواب دیدم با یک نفر تو ی خونه هستم وقت نماز بود اومدم سجاده پهن کردم نماز بخونم فک کردم اون فرد هم نماز میخونه کنارم شروع کردم دو رکعت رو خوندم تموم که شد برگشتم دیدم اون فرد دقیقا پشت به سمت قبله من نماز میخونه منم سریعا رفتم سمت قبلمو عوض کردم به سمت قبله اون انگار دونفر بودن لطفا راهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است به این معنا باشد که متوجه شوید که کسی از اطرافیانتان مسیری را بر خلاف خواست خداوند انتخاب کرده است و بااید ایشان را راهنمایی کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 41. سادات

  سلام.خواب دیدم کسی در منزلم به من قبله را نشان میدهد.مقصود چیست؟ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب اشاره کردن به قبله از طرف دیگران ممکن است نشان از ان باشد که راهی درست را انتخاب نکرده اید و باید برگردید و از این رو خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 42. امین

  من خواب دیدم که به سمت قبله کشیده میشم در نماز جماعت بودیم . مدام خواستم نماز بخونم ولی جاذبه قبله اجازه نمیداد !
  خواهش میکنم تعبیرش رو بگین .
  با سپاس .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که نماز خواندن برای رفتن به سمت خداوند است و از این رو این خواب ممکن است نشان از ان باشد که شما به مراتب بالایی ممکن است برسید که برای شما خیر است و از این رو نگران نباشید و بدانید که انشالله خیراست.
   سربلند و پیروز باشید.

 43. مهدیه

  خواب دیدم در دهاتی هستم و میخواستم نماز بخوانم و دنبال قبله بودم در اون دِه‌اشخاص زیادی نبودن و اگر بودن قابل سوال پرسیدن نبودن چون خیییلی پیر بودن.رفته رفته رسیدم به مادربزرگ خدابیامرزم که یه گوشه نشسته بود.از او پرسیدم سلام مادربزرگ خوبی؟قبله کدوم طرفه میخوام نماز بخونم،قبله رو نشونم داد.بعد که نشونم داد یادم افتاد که مادربزرگم فوت کرده،باهاش صحبت کردم و ابراز دلتنگی کردم و گریه کردم، و ازش خواستم برام دعا کنه و گفت که دعات میکنم و توخواب تو دلم گفتم دعا کن به عشقم برسم. بعد که باهاش صحبتم تمکم شد خودم رو کنار سنگ قبرش دیدم که دراز کشیدم واز جام بلند شدم سوار ماشین شدم برگشتم خونه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای ایشان خیراتی دهید و بدانید که ممکن است به این معنا باشد که مسیری که ایشان در ان بوده اند خیر است و باید بدانید که ایراد کار شما چیست که این گونه خوابی دیده اید که در ان اشاره به بازگشت شده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 44. مهدی

  سلام ، من نماز نمیخوانم ولی خواب دیدم که بدون توجه به قبله نماز خوندم ولی یه نفر بهم گفت چرا رو به قبله نمیخونی ، انگار میدونستم قبله کدوم طرفه و وسط نماز به طرف قبله چرخیدم ، اون سمتی از اتاق که به طرفش چرخیدم یه پنجره داشت که نور ازش میومد تو اتاق ، نمیدونم تعبیرش چیه . کمک بفرمایید . باتشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که مشخص است خوابی که دیده اید بسیار خیر است و باید بدانید که برای شما می تواند اشاره ای به اینده ای باشد که در انتظار آن باید باشید که برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 45. روح الله حسینی

  با سلام
  من در خواب دیدم ک رفتم دستشویی بعد یه لحظه متوجه شدم‌دستشویی رو ب قبله هست و برا همین در خواب سعی کردم خودم رو کج کنم ک رو به قبله نباشم
  لطفا تعبیر اینو بهم‌بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می توان گفت که به این معنا باشد که شما در اینده در موقعیتی قرار می گیرید که ممکن است کاری ناصواب انجام دهید اما به هر شکلی که شده باید بر آن چیره شوید و از آن خودداری کنید که انشالله برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 46. علیرضا نجارپور

  با سلام. اگه در خواب ببینی نماز جماعت است و تو درست رو به صف جماعت که باید از نظر جغرافیایی جنوب باشد نماز فرادا بخوانی چه تغییری دارد.با تشکر.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا می تواند باشد که ممکن است در اینده برای شما سردرگمی پیش بیاید و از این رو باید بسیار آگاه باشید و نباید هر چیزی را امتحان کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 47. طاهره

  با سلام و خسته نباشید
  من در خواب دیدم که در خانه مان هستم و دنبال قبله میگردم و با کمک خانومی که اورا در خواب نشناختم کی بود قبله را پیدا کردم و بعد از ان همان سمتی که قبله بود راه قبله را با خوراکی های مثل نان وبادام و نباد وچندین چیزی دیگر که ان هارا در ظرف های جدا گانه ریخته بودم ودر همان مسیر قبله کذاشته بودم به منضور نظر
  لطفا خواب مرا تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب بسیار خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما به کمک کسی و شخصی در زندگیتان کار خیری خواهید کرد که پاسخ آن را دریافت خواهید کرد.
   بسیار در کارهای خود دقیق باشید
   سربلند و پیروز باشید

 48. ابراهیم

  سلام
  ببخشید من خواب دیدم داخل دستشویی مدفوع می کردم یهو دیدم برعکس نشستم احساس کردم رو به قبله مدفوع کردم تا خواستم روبراه بشم از بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ای نه چندان دور ممکن است خیری به دست آورید اما باید تمام جوانب شرعی آن را در نظر بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 49. مهدی حسینی

  خواب دیدم قبله از همون مدل فلشی ها بود و مشخص بود سمتش ولی من میخولستم رو به سمت راست ولی نه راست کامل. میشه گفت 30 درجه پایین تر از سمت شرق بود اومدم اینجوری نماز بخونم که مامانم گفت چرا روبه قبله نمیخونی؟ گفتم اینجوری روبه قبلن (مال خودم) ولی در آخر اومدن همون سمت درتش که تابلو فلشی قبل و دیدم شروع به نماز خوندن کردم. درضمن ما تو هتل بودیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این صورت است که در آینده و یا شاید حال حاضر از دین مقداری رو گردان شده اید و اینکه به زودی به دین خود و خدای خود دوباره باز گردانده خواهید شد و به گفته معبران حج نصیبتان خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 50. من

  سلام من خوابی دیدم و نمیدونم تو چه قسمتی باید بزارم اینجا گذاشتم و خواهش میکنم تعبیرش کنید ممنون

  خواب دیدم تو خونم زیارت عاشورا گرفتم دو بار ، ( یعنی دو روز پشت سرهم مراسم زیارت عاشورا تو خونم برگزار کردم)

  بار دوم همه میگفتند از شیر آب ما آب خونی بیرون میاد برای همین باید رو قبله متمایل به کج بایستیم
  ولی من میگفتم اتفاقا از شیر آب خونه ما آب زلال میاد بیرون و من همیشه رو قبله صاف می ایستم.
  میگفتند تو به خاطر این شیلنگی که سر شیر آبتونه و خیلی باریکه آب شفاف بیرون میاد
  بلند شدم رفتم ی لیوان شیشه ای برداشتم شیلنگ را دراوردم و لیوان را از سر شیر مستقیما پر آب کردم بازم آب شفاف و تمییز بود
  در این بین یکی از همسایه هامون گفت من که تانکر بالای پشت باممون دارم و آبو تمییز میده بیرون بازم قبلم کجه تو که دیگه ….
  {یعنی منظورش این بود که ما که وضعمون خوبه و تانکر داریم <> به صورت کج می ایستیم شما که دیگه همینم نداری و صاف می ایستی . یعنی کارت اشتباهه . (اینو تو خواب از حرفش برداشت کردم ) }
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این است که احتمالا نذری بر عهده دارید که زمان آن فرا رسیده است که آن را ادا کنید و اینکه خوابتان این را بازگو می‌کند که دیگران و یا اطرافیانتان به شما نیت بد دارند و بر مال شما احساس حرام بودن دارند و در صورتی که اینگونه نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید