تعبیر خواب دوش گرفتن

دیدن دوش گرفتن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن دوش گرفتن در خواب چیست؟

تعبیر خواب دوش گرفتن

تعبیر خواب دوش گرفتن

از دیدگاه فروید، شخصیت انسان همانند کوهی یخی است که بخش خودآگاه آن، تنها نوک کوه بوده و بقیه اش مربوط به ناخودآگاه انسان است. به این ترتیب بخش عمده ای از ناخودآگاه، در خواب هوشیار گشته و به همین خاطر است که اغلب روانشناسان برای حل مشکلات روحی و روانی به بررسی و تجزیه و تحلیل خواب‌ ها می‌ پردازند. حمام کردن و دوش گرفتن یکی از خواب های رایجی است که در خواب عده کثیری از انسانها دیده شده و مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب فرهنگ تفسیر رویا در مورد تعبیر خواب دوش گرفتن بیان می‌ دارد که حمام نماد کسب آرامش و آسایش، پاک شدن و همچنین آرزوی تطهیر از گناه است. این شستشو می تواند بیانگر تغییرات درونی شخص یا بخشش دیگران و رهایی از کینه توزی را به تصویر بکشد. گاهی اوقات خواب استحمام به مثابه آماده شدن فرد برای رویدادی مثبت، مثلا تحولی بنیادین خواهد بود. برخی دیگر دوش گرفتن در حمام را پاک شدن از آلودگی‌ و  تطهیر از گناهان دانسته اند و به عقیده علامه مجلسی حمام کردن و دوش گرفتن نشانه مشرق به زیارت امامان است. در این مقاله از سایت آلامتو نیز با ما همراه باشید؛ امید است مورد توجه و نظر شما عزیزان قرار گرفته و موثر واقع گردد.

 

تعبیر خواب آنلاین رایگان


تعبیر خواب دوش گرفتن ابن سیرین

ابن سیرین تعبیر خواب حمام کردن را آرامش و زیبایی مرد دانسته و بیان می دارد؛ مگر آنکه دوش حمام شکسته و ضعیف باشد که در آن هنگام تعبیر چنین خوابی خلاف این خواهد بود.


تعبیر خواب دوش گرفتن حضرت یوسف

تعبیر خواب حمام رفتن از دیدگاه حضرت یوسف تعبیر خوبی نداشته و به تحصیل رنج تعبیر شده است. حضرت یوسف دوش گرفتن را غم و اندوه دانسته و برای گرمابه تعبیر مثبتی ارائه نداده است.


تعبیر خواب دوش گرفتن دختر مجرد

اگر دختر مجردی در خواب ببیند که به حمام وارد شده و دوش می گیرد بیانگر نزدیک شدن مردی جوان با نیات بد به وی خواهد بود که این خواب می تواند هشداری برای مراقبت بیشتر از خود در روابط عاشقانه باشد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب زنده شدن مرده

تعبیر خواب دوش گرفتن با همسر

تعبیر خواب دوش گرفتن شوهر با همسر خود، بیانگر خوشبختی و بهروزی و رهایی از نگرانی ها و مشکلات است و دیدن دوش گرفتن دختری که مجرد است با نامزد و معشوق خود بینگر خوشبختی خواهد بود که در آینده ای نه چندان دور حاصل می گردد و همچنین دیدن دوش گرفتن با فردی عاشق در خواب، نشانگر پاکی عشق و روح است.


تعبیر خواب دوش گرفتن با نامحرم

تعبیر خواب دوش گرفتن با نامحرم تعبیر خوبی نداشته و بهتر است مراقبت بیشتری از خود نمایید. خواب دوش گرفتن با نامحرم بیانگر این است که بیننده خواب در آینده امور خلاف شرع و پلیدی دست زده و این عمل شنیع موجب می گردد تا ارزش و منزلت خویش را زیر سوال ببرد.

تعبیر خواب دوش گرفتن


تعبیر خواب دوش گرفتن بدون لباس

تعبیر خواب حمام کردن بدون لباس می تواند هشداری باشد که مراقب یک آبرو ریزی و رسوایی باشید. همچنین گروهی معتقدند که چنین خوابی تنها یک نشانه برای وسواس فکری بیننده خواب است. ولیکن این خواب برای زنان معنای خوبی نداشته و ممکن است از رابطه ای نا مشروع و زنا خبر دهد؛ بنابراین بهتر است بیننده خواب مراقبت بیشتری از خود نموده تا بهای سنگین چنین خطایی را متحمل نگردد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دختر دار شدن

تعبیر خواب دوش گرفتن با لباس

تعبیر خواب حمام کردن با لباس می تواند این باشد که بابت انجام کاری در گذشته بسیار شرمسار و خجالت زده و موجب ناامیدی نزدیکان نسبت به خودتان گشته اید. ولیکن معبرین دیگر تعبیر خواب دوش گرفتن با لباس را رویدادهایی که هر چند وقت یک مرتبه برای شما رخ می دهد دانسته اند، که می تواند زمینه سوء استفاده و خیانت اطرافیان را فراهم آورد؛ بنابراین بهتر است بیش از پیش مراقب بوده و این اجازه را به آنها ندهید. شایان ذکر است؛ در کتاب سرزمین رویاها آمده است که چنانچه در خواب ببینید با لباس حمام می کنید، تعبیر آن مشاجرات عاطفی و عشقانه خواهد بود.

☺ تعبیر خواب «دوش گرفتن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «دوش گرفتن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


3 دیدگاه

  1. الی

    من یه خانم متاهلم، یه دوست خانوادگی داریم در رفت آمدیم و من احساس میکنم شوهرم ب دوستم علاقه داره و همینطور دوستم ینی از رفتارشون این و برداشت کردم، امروز خواب دیدم دوستم و شوهرم دوتایی باهم حموم هستن تعبیرش چیه؟

  2. زهرا

    سلام من دختری مجرد هستم خواب دیدم تو حموم بیمارستان دوش می گیرم و موهام بلند بود داشتم زیر دوش شونه می کردم موهامو و موهام خیلی صاف و قشنگ بود خواستم ببینم تعبیرش چیه

  3. طیب

    سلام من دختری مجرد هستم در خواب دیدم که همراه مادرم به مشهد به قصد زیارت رفته بودیم، اما نه حذم را دیدیم و نه زیارت کردیم، داخل یک هتلی بودیم که قصد داشتیم ابتدا به حمام بریم و غسل کنیم و بعد به زیارت برویم، در خواب این گونه بود که در حرم امام رضا یک حمام عمومی مخصوص زائرا بود که قصد داشتیم به حمام عمومی امام رضا بریم و بعد از حمام به زیارت برویم برای همین در حال آماده کردن وسایل حمام مثل حوله و … بودیم که یکهو مامانم لباس زیر خودش را از داخل ساک بیرون کشید و به من گفت اینا چرا گذاشتی خادم ها می بینند( منظورش این بود که زشته) در حین صحبت های مامانم من یک حمام عمومی را تصور میکردم که فقط سالن اون را میدیدم که حوض بزرگی داخل آن بود و یک خادم خانم در آنجا قدم میزد و به ذهنم آمد که خادم ها که خانمند چه عیبی داره که لباس را ببیند، تعبیرش چیه؟

نظر خود را بیان کنید