تعبیر خواب یخ

دیدن یخ در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن یخ در خواب چیست؟

تعبیر خواب یخ

تعبیر خواب یخ

دیدن خواب و رویا از تجربه‌ های هیجان‌ انگیز و جذاب برای همه افراد است. البته ناگفته نماند اکثر رویاهایی که در خواب با آن روبرو می شویم، دلایل روانشناختی داشته و به طور گسترده‌ به جریان هایی که در زندگی با آن مواجه هستیم بستگی دارد. از دیدگاه معبرین بزرگ جهان خواب یخ تعابیر مختلفی دارد. از دیدگاه جابر مراکشی اگر فردی در خواب ببیند که در فصل تابستان یخ جمع می کند، از غم و اندوه رهایی خواهد یافت و به تعبیر ابن سیرین دیدن یخ در خواب به ویژه در فصول سرد سال نشانگر غم و اندوه است و چنانچه فردی خود را در شهری پر از یخ بیابد نعمت آن شهر افزایش خواهد یافت.

به طور کلی معبران بزرگ  تعبیر خواب یخ را اینگونه تعبیر کرده اند که دیدن یخ در فصول گرم سال نیکو و در فصول سرد سال غم و اندوه است و همچنین دیدن یخ را نماد بی هدفی و بی انگیزه بودن در زندگی دانسته و معتقدند بیننده خواب در زندگی با موانع بزرگی مواجه خواهد شد. تیم تعبیر خواب سایت آلامتو به همراهی و همدلی شما سروران گرامی بسیار مفتخر است. در این مقاله هم با ما همراه باشید تا به تعبیر خواب یخ با جزئیات بیشتر به نقل از معبرین معتبر دنیا بپردازیم.

 

تعبیر خواب کامل


تعبیر خواب یخ زدن یا یخ زدگی

تعبیر خواب یخ زدن به نقل از لیلا برایت: اگر فردی در خواب ببینید که یخ زده است، نشانگر این است که باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشد و از دید معبران دیگر اگر در خواب ببینید که در حال یخ زدن هستید به این معنا است که غم و غصه ای به شما رسیده بطوریکه زندگی شما با کشمکش همراه خواهد شد؛ یا به تعبیری پیرامون زندگی شما اتفاقی رخ می دهد که شما را سخت متاثر خواهد کرد.


تعبیر خواب یخ زدن زمین

تعبیر خواب یخ بستن زمین و سر خوردن روی آن به نقل از لوک اویتنهاو بیانگر تصادف می باشد و از دیدگاه هانس کورت راه رفتن بر روی زمین یخ بسته در خواب، نشانه دردسر و گرفتاری در زندگی است. چنانچه زمین یخ زده باشد و بیننده خواب روی یخ اسکی کند نشان دهنده اعتماد به نفس و شجاعت بیننده است و اگر تسلیم شرایط موجود شده باشد اتفاقات ناگوار زندگی او را تحت الشعاع قرار خواهد داد اگر دختری در خواب دید روی یخ قدم می زند، بیانگر آن است که تنها یک راه برای او باقی مانده است که خود را از شرمساری برهاند و اگر در خواب روی یخ راه برود، نشانه آن است که برای نحصیل آسودگی، زندگی خود را به خطر خواهد انداخت.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب جوی آب زلال، کثیف و گل آلود

تعبیر خواب یخ


تعبیر خواب یخ زدن رودخانه

رودخانه نماد جریان، تازگی و نو شدن است و دیدن رودخانه‌ یخ زده در خواب، نشانه تمایل نداشتن به یافتن فرصتهای جدید در زندگی خواهد بود. در واقع بیننده خواب از جریان بازمانده و خود را از اجتماع دور نگه داشته است و به صورت مجزا و تک نفره عمل می کند. ولیکن دیدن دریای یخ زده در عالم خواب می تواند به شغل و کسب و کار مرتبط بوده و به این معنا باشد که با توجه به میزان تلاش زیادی که می کنید موفقیت خاصی حاصل نخواهد شد.


تعبیر خواب یخ خوردن

تعبیر خواب یخ خوردن از دیدگاه معبرین معتبر دنیا معنای تقریبا یکسانی دارد. به نقل از لیلا برایت تعبیر خوردن یخ در خواب، آن است که سلامتی فرد بیننده خواب در خطر است و آنلی بیتون می‌ گوید اگر خواب ببیند یخ می خورد، بیمار خواهد شد و نوشیدن آب بسیار یخ در خواب، بیانگر دچار شدن به ضعف جسمانی شدید در اثر عیاشی خواهد بود. به طور کلی خوردن یخ یک هشدار برای بیننده خواب محسوب می شود که بیشتر به فکر سلامت روح و جسم خود بوده و از استراحت و آرامش بیشتری بهره ببرد.


تعبیر خواب یخ در یخچال

اگر فردی در خواب ببیند که در یخچال یخ می گذارد به این معنا است که برای رسیدن به موفقیت و پیروزی تلاش می کند. به طور کلی در خواب و رویا، گذاشتن هر چیزی در یخچال معنای رسیدن به موفقیت با تلاش فراوان دارد. به تعبیر آنلي بيتون چنانچه در خواب آب درون يخچال بگذاريد به قصد این که یخ ببندد، بیانگر آن است كه به خاطر غرور بی جا و خودخواهي در زندگي با شكست روبرو می شوید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب جوان شدن و زیبا شدن زن و مرد مرده یا زنده

تعبیر خواب یخ


تعبیر خواب یخ در حال آب شدن

به طور کلی تعبیر خواب آب شدن یخ بشارت رسیدن روزهای خوب و مساعد خواهد بود. اگر در عالم خواب ببینید پس از یخبندان طولانی یخها در حال آب شدن هستند، بیانگر آن است که در شرایط زندگی و پیرامون شما تغییرات مثبتی دیده خواهد شد. اگر قردی در خواب ببیند که یخی در حال ذوب شدن است؛ چنین خوابی می تواند نشانه زنده شدن احساسات فراموش شده در دراز مدت باشد.

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید آب شدن یخ در خواب به معنای حل شدن مشکلات و سپری شدن روزهای سختی است و یخ در حال آب شدن در خواب از دیدگاه آنلی بیتون گذراندن روزهای سخت است که به زودی به پایان رسیده و زندگی روی خوش خود را نمایان خواهد کرد.


تعبیر خواب یخ خواستن مرده

بسته به این که شخص متوفی چه چیزی از بیننده خواب طلب کند تعبیر متفاوتی خواهد داشت. دیدن خوابی که مرده چیزی طلب کند می‌تواند نمایانگر شادی، غم، قراق یا وصلت نیکو باشد. لکن چنانچه مرده در خواب طلب یخ کند آن خواب با معنای خوبی همراه نخواهد بود و بهتر است برای شخص متوفی خیرات داده شود.


تعبیر خواب یخ شکستن

برای شکستن یخ در خواب تعابیر متفاوتی مطرح شده است؛ به نقل از برخی معبرین شکستن یخ در خواب نمایانگر پیروزی بیننده خواب و چیره شدن بر دشمنان است و همچنین می تواند نشانه مرتفع شدن مشکلات زناشویی باشد که زندگی مشترک صاحب رویا را تحت تاثیر قرار داده است. لیکن از دیدگاه لوک اویتنهاو یخ نماد ناراحتی و شکستن یخ نماد ترس بی‌مورد در انجام امور توسط بیننده خواب است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب مار در خانه خود یا دیگران

تعبیر خواب یخبندان

به نقل از محمد ابن سیرین بصری اگر شخصی در خواب ببیند هوا سخت سرد است و یخبندان همه جا را فرا گرفته است ولی مردم دچار مشکل نشده باشند بیانگر آن است که  از جانب پادشاه به اهالی آن منطقه خیر و منفعتی خواهد رسید و چنانچه در فصول سرد سال رویای یخبندان دیده شود به مراتب بهتر است تا فصول گرم. اما اگر هوای سرد زمستان و یخبندان برای مردم دردسر ساز شده و خسارتی به آنان وارد آمد معنای خواب به کلی تغییر خواهد کرد به ظوری که نشانه آن است که یکی از دشمنان بیننده خواب از بین رفته و خواهد مرد.

☺ تعبیر خواب «یخ» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «یخ» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


نظر خود را بیان کنید