تعبیر خواب وضو گرفتن

دیدن وضو گرفتن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن وضو گرفتن در خواب چیست؟

وضو ablution

وضو گرفتن در خواب بسیار نیکو است به خصوص اگر در عالم خواب نیت اقامه نماز داشته باشید. معبران کهن نوشته اند اگر کسی در خواب ببیند که در آب صاف و زلال وضو می سازد از غم و رنج رهایی می یابد.

ابن سیرین از ابراهیم اشعث نقل می کند که اگر بیماری در خواب ببیند وضو به نیت نماز می گیرد، از بیماری شفا می یابد و اگر وامداری ببیند از زیر بار دین بیرون می آید اگر در خواب ببینید که وضو می گیرید اما آب کدر و تاریک و گل آلود است خوب نیست چرا که خواب شما می گوید مشکلاتی برای شما پیش می آید و درمانده می شوید.

به طور کلی دیدن وضو ساختن در خواب نیکو است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب عبادتگاه

☺ تعبیر خواب «وضو گرفتن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «وضو گرفتن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

27 دیدگاه

 1. مهدیس

  خواب دیدم که همسایه مسجدشدم که درآن خانه درخت سرسبزی بود.(ومقداری میوه خشک هم آنجاخشک کرده بودند.)ولی آب خانه ماوضوخانه مسجدهم بود .که مردم برای وضو میآمدندواجازه میگرفتند که وضو بگیرند.ودرخانه ام بسیارمهمان آمده بود.

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر خواب وضو و آب وضو می تواند به این صورت باشد که برای شما بسیار خیر است ونشان از ان دارد که مالی به شما رسد که بسیار حلال و پاک است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. مریم

  سلام
  در حال وضو گرفتن ،مسح پا ،به سختی دو قطره آب وضو در بقیه جاهای خیس وضو برداشتم و مسح کردم ،تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است به این تعبیر باشد که بر اساس تعبیر خواب وضو نشان از ان است که شما را در موقعیتی تنگی پیش اید که باید در مقابل آن بایستید و از این رو برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. فاطمه

  سلام. مادرم که زن بسیار باایمانی بود و به رحمت خدا رفته وضو میگرفت و بقیه اب شستن صورتش را به نیت آرام کردن من در خواب به ارامی به صورتم پاشید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای ایشان در تعابیر خواب وضو گرفتن آمده است که در هر صورت خیر است و می تواند نشانه ای از آرامش باشد و از این رو نسبت به این موضوع نگران نباشید.
   سربلندو پیروز باشید

 4. عسل

  سلام خواب دیدم تشهد نماز صبح را خواندم و بعد از سلام نماز حس کردم یه بادی ازم خارج شد سلام نماز را تمام کردم و سریع رفتم دوباره وضو گرفتم و با خودم گفتم هم نماز صبحم را مجددا بخوانم و هم وضو داشته باشم. من در حال حاضر باردار هستم و در خواب هم باردار بودم. ممنون میشم خوابم را تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب ممکن است به این معنا باشد که شما دراینده انشالله از مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد رها خواهید شد و این موضوع برای شما بسیار خیر است و نشان دهنده ی وسواس شما در رسیدن به خیر هم می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. زهرا

  با سلام من خواب دیدم ک با اب شخص مرده وضو گرفتم تعبیرش چی میشع؟؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   باید بسیار اگاه باشید که برای شما خیر نیست و ممکن است به معنای درگیری با مشکلات باشد. حتما صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. نادیا

  سلام وقت بخیر من خواب دیدم کسی که دوستش دارم وضو میگیره و منم بهش نگاه میکردم وقتی وضو گرفتنش تموم شد منم رفتم وضو بگیرم میشه بگین تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند در ذهن شما رخ داده باشد و به معنای ان باشد که ایشان در ذهن شما همیشه پاک است و از طرفی هم می تواند به این معنا باشد که بسیار خیر است ونشان از خیر برای ایشان و شما دارد.
   سربلند و پیروز باشد.

 7. حمید

  سلام خواب دیدم رفته بودیم با مادر و یکی دوتا فامیل نزدیک یه شهری مثل اصفهان فکر کنم یه تو مسیر رسیدیم به یه مسجد نیمه ساز که نماز بخونیم رفتبم وضو بگیریم یه شیر اب رو باز کردم هرچی اب میریختم رو دستم وضو بگیرم اول زلال بود بعد مثه لجن رو دستم میموند

  تا اینکه یوی از دوستان یه بطری اب داد که با اون وضو بگیرم وضو گرفتم ولی همینکه اومدم مسح بکشم کاملا خشک بود و نتونستم وقت تنگ بود گفتم بعد نماز میخونم اشکال نداره رفتیم تو مسجد که یهو یه انفجار بیرون مسجد اتفاق افتاد و یه دیوار مسجد خراب شد ریخت تو جمعیت دویدم به سمت مادرم که خدارو شکر سالم بودن و از مجسد اومدیم بیرون .

  تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشان از ان باشد که در زندگی شما ممکن است اشکالاتی در ایمانتان به وجود بیاید که باید بسیار از ان اگاه باشید و بدانید که دقت خود را حفظ کنید که اگر این کار را انجام ندهید سبب پشیمانی برای شما خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. مرزبان

  سلام خواب دیدم دارم وضو میگیرم هی اشتباه میکنم میگم اشتباه شد دوباره از اول میگیرم بعد پنج یا شیش بار درست وضو گرفتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به این تعبیر می تواند باشد که شما در اینده برای رسیدن به چیزی بارها تلاش می کنید و در نهایت به ان خواهید رسید و برای شما خیر خواهد داشت اما باید بدانید که دست از تلاش خود نکشید.
   سربنلد و پیرو زباشید

 9. atena

  من خواب دیدم روب رو ی عشقم وضو گرفتم این یعنی چی؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و نباید از بابت آن نگران باشید و بدانید که می تواند نشان از خیری برای شما و ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. عسل

  با سلام و احترام خواب دیدم در گوشه ای متن سوره واقعه را که سالها پیش نوشته بودم پیدا کردم و تا کردم و داخل کیف چرمی که همیشه به گردن دارم انداختم بعد رفتم از روشویی وضو بگیرم ولی هر قسمت را که میشستم سریع خشک میشد وقتی نوبت به مسح پا رسید چون جورابهام نازک بودن درشون نیاوردم ولی احساس کردم دستم کاملا خشکه و با خودم گفتم اشکال نداره میرم خونه دوباره وضو میگیرم و نمازمو میخونم. ممنون میشم خواب مرا تعبیر کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر کلی این خواب برای شما خیر است اما برای ان باید در نظر گرفته باشید که ممکن است به این صورت باشد که شما از گذشته ای که در ان اعتقادات بسیار عمیق تری داشته اید دور شده اید و این خود دلیل آن شده است که برای شما به این صورت باشد که اگر به ان شیوه ی اعتقادی قبلی بازگردید برای شما به این صورت تعبیر خواهد داشت که از غم و رنجی که دارید رهایی کامل خواهید یافت.
   سربلند و پیروز باشید

 11. صبا

  سلام من خواب دیدم میخواستم وضو بگیرم برای نماز مغرب ولی همون موقع یه تعداد گوسفند و سگ گله اومدن برای اب خوردن من رفتم کنار اونا اب بخورن نتونستم وضو بگیرم نتونستم نماز بخونم ولی دیدم یکی از نزدیکام رفت نماز خوند اما پشت به قبله میخوند فکر کنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر تواب شما نشان بر این است که به شما در آینده خیری خواهد رسید که بسیار نیک است و حلال و از موجب آن شما مقداری در شکرگذاری کاهلی و سستی خواهید کرد که ا ی ن خیر نیسا پس آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. زینب

  سلام
  خواب دیدم حین وضو گرفتن آب وضو روی دستم خشک میشد و آب وضو کافی نبود، حتی میخواستم کف دستم را با آب دست یا صورتم خیس کنم برای مسح، آبی نداشت و خشک شده بود.. تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر وضو ساختن در خواب بسیار نیکو است و نشان از روا شدن حاجات دارد کامل شدن ایمان دارد. و اینکه شما وضو نیمه و ناقص گرفته اید احتمالا بر این است که شما حاجتی و یا خواسته ای دارید که برای ان بسیار تلاش نکرده اید و به سختی ان را به دست می اورید
   سربلند و پیروز باشید

 13. فیروزه

  با دخترم تو حرم امام رضا دنبال وضوخانه بودیم

  • یاسین صداقت

   با سلام خواب شما خیر است و نشان از پیدا کردن راه سعادت دارد
   سربلند و پیروز باشید

 14. مهدي

  با سلام در خواب ديدم يكي ازهمكاران درباغچه خانه يكي از دوستانم به وصيت خودش دفن شده به تازگي

  آن طرف با يادآوري شوهر خاله ام از شير حيات وضو گرفتم بعد يكدفعه خرگوش رنگ روشني را ديدم كه به قنداق بچه شبيه اسباب بارزي داره مي ره و هي مي خواد يه چيزي بجوه يهو صداي گريه اومد خرگوشو فراري دادم باز كردم ديدم يه نوزاد ه كه گردنش جوييد و تقريبا جدا ولي زنده هست و انگا ر گرسنه بود ومي خنديد

نظر خود را بیان کنید