تعبیر خواب اعتیاد

دیدن اعتیاد در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن اعتیاد در خواب چیست؟

اعتیاد Addiction

اعتیاد به مواد مخدر میتواند همانند تعبیر خواب مریضی فرض شود اما تعبیر زیر نیز برای اعتیاد صادق است:

اگر در خواب‌ ببینید که‌ خودتان‌ معتاد شده‌اید، به‌ این‌ معنا است‌ که‌ دیگر تحت‌ کنترل‌ یک‌ موقعیت‌نیستید. یعنی‌، تسلیم‌ شده‌اید، قدرتتان‌ را واگذار کرده‌اید و حاضر نیستید مسؤولیت‌ اعمال‌ و رفتارتان‌ رابه‌ عهده‌ بگیرید.

همچنین‌، این‌ خواب‌ نمایانگر احساس‌ عدم‌ امنیت‌، نگرانی‌، تزلزل‌، بی‌ ثباتی‌، بی‌اعتمادی‌ به‌ نفس‌ و داشتن‌ مشکل‌ در ارتباط با عزت‌ نفس‌ پایین‌ است‌.

اگر در خواب‌ با فرد معتادی‌مواجه‌ شوید، به‌ این‌ معنا است‌ که‌ احساس‌ می‌کنید شخص‌ دیگری‌ تمام‌ توجهات‌ را به‌ خودش‌ جلب‌کرده‌ یا در موقعیتی‌، کنترل‌ حقیقی‌ واقعی‌ را در دست‌ گرفته‌ است‌.

تعبیر مشابه: تعبیر خواب سیگار | تعبیر خواب تریاک | تعبیر ماری جوانا

☺ تعبیر خواب «اعتیاد» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «اعتیاد» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


41 دیدگاه

 1. حسنا

  سلام مادرشوهرم خاب دیده که من میرم ازماش اعتیادمیدم و مثبت میشه میشه بگین تعبیرش چی میشه؟؟

 2. مریم

  سلام مادرشوهرم خاب دیده که نمیدونم به چه دلیلی من میرم ازمایش اعتیاد میدم و مثبت میشه این چه تعبیری دارع؟

 3. سعید

  سلام من خواب دیدم که با یک فردی که نمیشناسم دوست هستم و او معتاد شیشه است و ما داشتیم به سمت خانه اش میرفتیم او می‌گفت می‌خواهد ترک کند اما پشیمان شد و رفت تا از خانه اش طبقه بالا مواد بردارد و در همین زمان من یک پیر مرد را دیدم که می‌گفت با این مرد نگرد معتاد میشوی و من میگفتم که چون حواسم هست معتاد نمی‌شوم وقتی آن دوست معتاد من آمد آن پیرمرد با تندی باهاش صحبت کرد که با من نگرده و کلا از ماها فاصله بگیره اون مرد معتاد با روشن کردم مواد و فرستادن دود به آن پیرمرد باعث شد که پیرمرد خوشش بیاید و یک کام بگیرد من در آن زمان درحالی که فاصله ام را حفظ کرده بودم داد میزدم که حاج آقا فاصله بگیر هوا نگیر اما دیرشده بودو پیر مرد یک کام از مواد دوست معتاد من گرفت و معتاد شد و من درحالی که خیلی ناراحت بودم از اونجا فرار کردم.

 4. الناز

  سلام من ساعت ۷ بعداظهر خواب دیدم ۳نفر معتاد داخل خانه واتاق مون هستند. داخل اتاق مواد مصرف میکنند ‌ یکی از ان ها اشنابود یکی دیگر قافیه خیلی زشت وترسناک داشت. بعد میخواستم به خووهر تجاوز کنند من هم فقط دویدم بیرون که مردم صدا بزنم به هیچ وج صدام در نمی امد بعد با سرد درد بد بیدار شدم.

 5. محمد

  من خوابی دیدم که در خانه مان عده زیادی از معتادان بودند که بعدها متوجه شدم یکی از آنها همسایه مان است . در همان لحظاتی که آنها در خانه بودند من وسایلم را جمع کردم و به سرعت به بیرون رفتم . در کوچه فردی را که لباس کودکانه به دست داشت دیدم که در آخر با او خداحافظی هم کردم ولی قبل از خداحافظی با او همسایه معتادان را دیدم که دنبال من به بیرون آمد و من به سمت فروشگاهی که در خیابان بالایی بود فرار کردم .

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما ممکن است به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور ممکن است ایشان را به کاری که عبث است بینید و حس کنید که ایشان از این موقعیت به تباهی می روند و از این رو برای شما نگرانی ندارد و برای ایشان می تواند تعبیر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 6. N.A

  سلام،خواب دیدم :مادرم،پدرم و خواهر و بردارم به هروئين معتاد شده اند و من هر چه التماس میکردم میخندیدم.فقط برادرم تا حدی تحت تاثیر قرار گرفت ولی بازم مطمئن به ترک نبود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر آن دارد که خانواده شما به دلیل رفتار نادرست به خودشان آسیب خواهند رساند که می‌تواند غمی هم به همراه داشته باشد. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. شقایق

  سلام من خواب دیدم در یک راه رو خیلی دراز هستم و و این راهرو پر از معتاد زن و مرد دارد من فکر کردم که میخواهند من را بگیرند وقتی از کنارشان رد میشودم اما وقتی که از کنارشان رد شدم کاری نداشتن و من سریع فرار کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ا ی ن است که شما باید مراقب باشید که ضرری به خود نرسانید و اینکه فرار کردن برایتان بهتر است و تعبیر به نیک است.

 8. مهدی

  سلام وخسته نباشید خدمت ادمین عزیز. من دیشب دوتا خواب پشت سر هم درمورد کسی ک دوستش دارم دیدم اولیش این بود که دیدم چادر مشکی سرش کرده ونشسته و خوشحال است ودر خواب دیدم ک اون با رضایت خودش چادر سرش کرده و کسی اونو مجبور نکرده برای همینم خوشحال بود. و خواب دوم هم این بود نشسته و داره مواد مصرف میکنه احتمالا تریاک بود و من توی خواب داشتم حرص میخوردم توی دلم ک چرا داره این کار رو انجام میده میخواستم بدونم تعبیرش چیه؟ ممنون و تشکر از سایت خوبتون..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب های شما هر دو یک تعبیر می‌تواند مشابه هم داشته باشد که این فرد به وسیله اعمال خود به شخصیت خودش آسیب می‌رساند و نیک نیست و اینکه با دس خودش به جسم و روح خوش ضرر می رساند و اینکه عاقبت خود را خراب می‌کند.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. امیر علی سلطانی

  سلام. یکی از اشنا های ما زنی دارد و جدیدا یک بچه ی دیگر هم اورده اند. عصر بود و خواب دیدم که ما درحال مسافرت هستیم و او درحال خواندن نماز در مسحد بود ولی همسر او مواد مصرف میکرد و وقتی به شوهرش گفتیم انکار و دعوای فراوانی کرد ولی زنش همه میدانستند مواد مصرف میکند و وذخوابم هم گیج بود اما شوهرش انکار کرد و باور نکرد و انها به ادامه ی سفر رفتند. تعبیرش چیست؟ ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب اعتیاد آمده است که نشان بر ضرر جانی و مالی دارد که آن شخص به خود و خانواده می‌رساند و اینکه تعبیر خواب شما هم به این صورت است که این خانواده به علت ضرری که به خودشان با اعمال نادرست می‌رسانند تغیرر و تحولی در زندگی‌شان به شکل منفی رخ خواهد داد.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. رضا

  سلام
  من خواب دیدم در باغ خودم هستم با یکی از دوستانم که یک دفعه یک ماشین وارد باغ ما شد که یک پسر جوان با یک دختر جوان و یک کودک و یک پسر بزرگ که دوستش بود از ماشین پیاده شدند و من هر کاری کردم از باغ خارج نشدند گفتند ما اینجا میمانیم اتفاقات زیادی افتاد و من دوست اورا که بدون احازه قوطی رنگ فیروزه ای مرا استفاده کرده بود درگیر شدم و او همه چیز را با مسخره بازی جواب میداد بلند شد رفت دم پنجره و من حولش دادم پایین و او افتاد درون د ره ای که کیلومترها عمق داشت و پایین دره جنگل بسیار سرسبزی بود و من مرگش را ندیدم فقط رو به جنگل دست و پا میزد در عین حال یک کارگر داشت درختان را حرص میکرد و شخم میزد در یک ان دیدم که باغ پر از معتاد شده گویی که پهن هایی که کارگر در باغ میریخت مواد مخدر قاطیش بوده و معتادها برای بوی او ریخته اند در باغ در ضمن دوست دختره پسره از من خوشش اومده بود و مایل به برقراری اتباط با من بود یک جا هم سینه هایش را نشان داد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر آشفتگی فکری دارد و این که دارای پیچیدگی است و اما خواب شما المان‌های جداگانه ای را که داردرا قابل تعبیر می‌کند و اول آنکه شما در آینده احتمالا با افرادی غریبه طرح دوستی میریزید که شاید برایتان سود آور نباشد و اینکه در این مسیر آینده زندگیتان می‌تواند نشان بر خوبی و خیر و برکت و سر سبزی باشد و اینکه شما احساسی در درون خود دارید که آن را خفه کرده اید که باید پاسخگو احساسات خود باشید و احتمالا با فردی هم از دوستانتان قطع رابطه خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. سهیلا

  سلام من مجردم و خواب دیدم با یه نفر ازدواج کردم که بعد ازدواجم فهمیدم هم زن داره و هم معتاده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما می‌تواند بر این دلیل باشد که شما به آینده به صورت منفی بیشتر نگاه می‌کنید تا مثبت و اینکه باید دیدتان را تغییر دهید و تعبیر تان به این صورت است که تغییری در آینده در زندگیتان مشاهده خواهید کرد که قبل از انتخاب تغییر مسیر زندگیتان دقت کنید که گرفتاری برایتان پیش نیاید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. محمدراستی

  سلام.خواب دیدم در زمین کشاورزی رفتم خیلی بسته شیره تریاک پیدا میکنم وان ها روتوی جیبم میزارم یکی ازدوستان امد وگفتش این ها مال فلانی هست جمع کن بهش بدیم و چندتاییش براخودم قایم کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما نشان از ان دارد که به واسطه ی موضوعی که به شما مربوط نیست و به کسی دیگر تعلق دارد شما در زمینه ی کاری که باید در آن تلاش کنید تعلل می ورزید وباید از بابت این خواب بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده به واقعیت نپیوندد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. علی

  سلام خواب دیدم در مسافرتیم و نامزدم در ماشین یکی از آشنا هاس و اونجا داره مواد مصرف میکنه .
  بعد رنگ موهاش ام بر خلاف نظر من رنگ کرده بود.
  بعد از توقف من گرفتمش و نصیحتش کردم ک ترک کنه و اون میگفت نمیتونم
  تعبیر همچین خوابی چی میشه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دوست عزیز این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و اشاره ای به این موضوع خواهد بود که ممکن است در ذهن شما ترس و تردیدی وجود داشته باشد که به این معنا است که شما در ذهن خود نسبت به ایشان قضاوت هایی کرده اید و می کنید و ترسی که از این انتخاب دارید سبب شده است که این گونه خوابی را ببینید و دارای تعبیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 14. شیما

  سلام پسرم خواب دیده که شوهر خاله اش معتاد شده واز لحاظ ظاهری بسیار زشت و لاغر و خونه مادرم با لحن معتادی گفته خانواده من پاشند بایستند خواهرم وپسرش می ایستند پسر من هم همراه اونا پا میشه می ایسته بعد با خودش میگه من که عضو خانواده اینا نیستم زمانی هم که اونا می نشینند پسر من هم به اونا نگاه میکنه و میشینه. (البته شوهر خواهرم در عالم واقعیت حتی سیگار هم نمی کشه واصلا اهل دود نیست)تشکر بابت تعبیرتون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در خواب‌ با فرد معتادی‌مواجه‌ شوید، به‌ این‌ معنا است‌ که‌ احساس‌ می‌کنید شخص‌ دیگری‌ تمام‌ توجهات‌ را به‌ خودش‌ جلب‌کرده‌ یا در موقعیتی‌، کنترل‌ حقیقی‌ واقعی‌ را در دست‌ گرفته‌ است‌.و نشان از اعتماد به نفس پایین دارد برای پسر شما .
   سربلند و پیروز باشید .

 15. مریم

  سلام ببخشید من خواب دیدم پصر عموم کح یکی از اقوام نزدیک من است معتاد شده است و خیلی زیاد هم مصرف میگند بعدا توی همون شب و همون خواب،خواب دیدم کح پسر خالم زنگ در و زد و پصر عموم در و باز کرد پصر خالم اومد با او هم نشین شد
  ببخشید تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب اشاره ای به ایشان است که در کارهایشان ناموفق خواهند شد و چنان تعلل ورزند که برای ایشان هیچ موقعیت خیری در آینده نباید متصور بود و از این رو برای شما نگرانی نداردو اشاره ای به آن اشخاص دیگر است.
   سربلند و پیروز باشید

 16. دریا

  سلام من خواب دیدم که پدرم میخواد تریاک مصرف کنه و من اونو میبینم ولی اون منو نمیبینه و به یه نفر که نمیدونم کی بود گفت خیلی وقته مصرف نکردم یادم رفته و من هر چقدر تلاش کردم مانع بشم و از دستش بگیرم نشد و توی همون خواب دیدم که یکی میگفت که دوماهه مصرف میکنه و این درحالل هستش که پدرم قبلا اعتیاد داشت و ما الان با توجه به ضاحرش بهش شک داریم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دوست عزیز ممنون بابت اطلاعات تکمیلی مکه فرمایش کردید که سبب بهترشدن دید بنده خواهد شد و بدایند که از بابت این خواب نگرانی وجود ندارد و به این معنا خواهد بود که شما به این دلیل که این شک را از ایشان دارید احساسی مبنی بر دیدن این خواب داشته اید که به علت افکاری است که شما از ان ترس دارید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. رضا

  شخصی خواب دیده که مسئولی از جیب من تریاک در اورده تعببیرش چیه؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب تریاک امده است که اگر در خواب تریاک داشته باشید و نه بکشید و نه بخورید به این معنا خواهد بود که از غمی رهایی خواهید یافت و از این رو بدانید که این ممکن است به واسطه ی ان شخص باشد و برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 18. ليلا بهاري

  سلام و خسته نباشيد
  من خواب ديدم كه فرزند دختري به دنيا اوردم كه اعتياد داشت ميتونم تعبيرش رو بدونم ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از این دارد که شما مسولیتی به عهده خواهید گرفت که برایتان از اهمیت بالای برخورد دار است ام اعتماد به نفس پاینتان اجازه نمیدهد که ان را پیش ببرید و احساس این‌ خواب‌ نمایانگر احساس‌ عدم‌ امنیت‌ و نگرانی‌ شما از اینده است و داشتن‌ مشکل‌ در ارتباط با عزت‌ نفس‌ پایین‌ است‌ که باتید این موضوع را حل کنید تا بتوانید در مسیرتان پیشرفت کنید .
   سربلند و پیروز باشید .

 19. هرمز

  سلام من خواب دیدم که یکی از دوستای قدیمی ام که الان چندسال هست درگیر اعتیاد هست وهرویین مصرف میکنه ومنم چندین سال است باهاش قطع رابطه کردم اومده پیشم بایه حال خراب وژولیده روبه روم نشسته بود میگفت من فلان جا زن عقد کردم وازاین حرفا البته منم زیاد حالم خوب نبود انگار زیر یه پتو خواب بودم تعبیرش چی میشه لطفا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما و دیدن فرد معتاد در خواب نشان از دست دادن اعتماد به نفس تعبیر شده است و اینکه شما در خانواده و یا محل کارتان میخواهید در نظر همه خوب باشین و همه از شما تعریف کنند. و جلو چشمه همه باشین این حس اگر بر شما غلبه کرده است باید به همت خودتان آن را رفع کنید. تعبیر خواب شما بد نیست
   سربلند و پیروز باشید

 20. Mehdi

  سلام من دیدم معتادم و همه اعضای خونواده داداشم و مادرو زنداداشم و خواهرم شک کردن و فهمیدن و من فرار میکردم اینا دنبالم بودن منم سعی میکردم سیگار و موادو مخفی کنم تعبیرش چیه؟

 21. نایا

  واقعا خواب جالبی بود از بیننیده خواب می خواهم بگوید ایا خوابش تعبیر شده؟

  • غزاله

   من خواب دیدم همه بمن پیشنهاد میدن همسرمو ببرم ترک بدم خودمم احساس میکنم احتیاج به ترک داره الان چهار روزه پشت سر هم داعم این خوابو میبینم

 22. هتان

  واقعا خواب جالبی بود از بیننیده خواب می خواهم بگوید ایا خوابش تعبیر شده؟

 23. هتان

  Good

 24. هتان

  عالی

 25. هادی زارع

  خواب دیدم که عموم همراه با پسر عموم منو با آمپول پی در پی معتاد کرده و بعد منو رها کردن..تعبیرش چیه….ممنونم

نظر خود را بیان کنید