بسیاری از هنرمندان برای خلق آثار هنری خود از دستگاه جوش استفاده می‌کنند؛ اما هیچکدام تا به حال از خود جوش کاری هنری ابداع نکرده‌اند!

کاردستی با جوشکاری پیچ و مهره

هرکسی هنری دارد و گاه در زمینه‌ای استاد است! خب، یک جوشکار حرفه‌ای چه گونه می‌تواند از این کار سخت، زمخت و طاقت فرسا، هنر خود را نشان دهد؟ شغلی که در آن فقط آهن و استیل و جوشکاری است و باقی مانده آن، کمی آهن قراضه.

شاید پیش بیاید که یک جوشکار حرفه‌ای، برای مدتی بیکار شود، پس می‌تواند از این زمان استفاده مفیدی کرده و نتیجه خوبی بگیرد. گاهی همین آهن قراضه‌ها می‌تواند یک زندگی را بچرخاند. آقای استیو اپل، در زمان‌هایی که بیکار می‌شد، با آهن‌های کنار دستش، آدم آهنی‌های کوچکی می‌ساخت، وقتی وی در سال 1989 از کار تمام وقت خود در نیروی دریایی کنار گذاشته شد، تصمیم گرفت تا این حرفه را جدی پیگیری کند.

به گزارش آی تی رسان؛ او در ابتدا از مهارت‌های یکی از همکاران خود نیز برای ساخت این عروسک‌های فلزی بهره گرفت، حال وی یک حرفه‌ای تمام عیار در این حوزه به شمار می‌رود. او 25 سال است که مشغول ساخت این آدمک‌های فلزی است.

در کار دستی‌های آقای اپل همه چیز یافت می‌شود و هر آدمکی را که فکر کنید او ساخته است. از آدمکی که در حال ترومپت زدن است تا فردی که پشت کامپیوتر نشسته و در حال تایپ است. شاید او بتواند آدمک مورد علاقه شما را به راحتی و با چند پیچ و مهره و سیم مسی برای شما بسازد!

– آدمکی فلزی در حال نواختن ترومپت

کاردستی با جوشکاری

– آدمکی فلزی در حال کار با کامپیوتر

کاردستی با جوشکاری

– آدمکی فلزی در حال نقاشی بر روی بوم

خلاقیت با جوشکاری

همچنین بخوانید: کاردستی با سیدی

هنر جوشکاری اسکات راب

مجله مهر: «اسکات راب» جوشکار صنعتی تگزاسی است که به کار خود مانند یک هنر نگاه می‌کند. او معتقد است: «من در کار خودم خیلی متخصص نیستم؛ اما باورم این است که جوش‌هایی که به آهن می‌زنم باید زیبا باشد!» حساسیت و وسواس اسکات در حین کار و قطعات زیبایی که از جوش دادن دو آهن به یکدیگر تولید می‌کند، شما را وادار می‌کند که تا آخر کار او را دنبال کنید.

اسکات بعد از فارغ‌التحصیلی از کالج با یک مدرک جوشکاری صنعتی مشغول به کار شد. او ابتدا جوشکار قطعات کوچک سفارشی بود و تا الان که جوشکار لوله‌های آهنی شده، 7 سال از آن موقع می‌گذرد. اگرچه او به غیر از جوشکاری به کارهای هنری دیگری هم می‌پردازد، این جوشکاری‌ها هم بخشی از هنرهای روزانه او به حساب می‌آیند. اسکات موفق شده به لوله‌ها جوش‌های رنگین‌کمانی بزند! تغییر رنگی که در اثر اکسید لایه‌های آهن اتفاق می‌افتد و حتی نشان از کیفیت بالای کار جوشکاری او هم هستند.

تصاویر زیر هنر و مهارت این مرد آمریکایی را در جوشکاری نشان می‌دهد.

Scott-Raade-welding - هنرنمایی جوشکاری

Scott-Raade-welding - هنرنمایی جوشکاری

Scott-Raade-welding - هنرنمایی جوشکاری

Scott-Raade-welding - هنرنمایی جوشکاری

Scott-Raade-welding - هنرنمایی جوشکاری


نظر خود را بیان کنید