سخنان بزرگان

در این صفحه مجموعه ای از بهترین نقل قول ها از بزرگان دنیا را برای شما عزیزان گردآوری میکنیم.

در این بخش از آلامتو می‌توانید جملات کوتاه و سخنان زیبا از هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران، نویسندگان و بسیاری حرفه‌های دیگر بخوانید.


101 کلمه قدرتمند

کلمات در درست کردن ، یا خراب کردن قدرت زیادی دارند. زمانی که ما از کلمات استفاده می کنیم،‌به سادگی می توانیم به وسیله ی انتخاب کلمات حساسات را تغییر دهیم.

در زندگی ارتباط با دیگران یکی از هدف ها و خواسته های بزرگ ما است. به وسیله ی کلمات مثبت و قدرتمند می توانید در ارتباط با یگران مفید واقع شوید.

من تکنیک هایی را در این جا توضیح می دهم که در آن با استفاده از کلمات قدرتمند و خنده دار تاثیر ارتباط خود را با دیگران افزایش دهید.

چند بار در روز از شما سؤال ” آن چگونه پیشرفت؟” پرسیده می شود، و در پاسخ چند بار می گویید “خوب”. یک راه آسان در این تبادل نظرات، استفاده از کلمات ساده است.

استفاده از کلمات ساده در این وضعیت به تجربه نیاز دارد.بنابراین زمانی که یک شخص از شما می پرسید ” آن چگونه پیشرفت؟ ” شما باید به او چه بگویید؟ شما می خواهید که از پیش یک فکری برای آن آماده کنید تا در برخورد با آن نمایش خوبی داشته باشید.

اگر جوابتان قوی باشد احساس عجیبی به شما می دهد. شما واقعا می خواهید جوابتان شبیه یک چیستان باشد، چون آن ها هرگز این نوع جواب را نشنیده اند، این اتفاق بسیار جالب است.

برای مثال من یک لیست از ۱۰۱ کلمه قدرتمند درست کرده ام که در پاسخ سؤال ” چه کار می کنید؟ ” به کار می رود. این لیست یک لیست کامل که شامل تمام جزئیات باشد نیست اما برای شروع خوب است

. کلمات را قبل از گفتن از این لیست انتخاب کنید. من احساس خود را بیان می کنم (یا انجام می دهم ) … ( و یک کلمه از آن لیست انتخاب می کنم). شما زمانی که مطمئن هستید با شور و ذوق صحبت می کنید. برای مثال زمانی که شما بیان می کنید احساس عجیبی دارید. این عبارت را با صدای بلند بیان کنید و تاثیر آن را بر احساسات خود ببینید.

شما در پاسخ هایتان می توانید از کلمات یا ترکیبی از کلمات استفاده کنید. برای مثال کلمه ی “مخصوص” را بیشتر مردم ( وخودتان) در پاسخ ها ممکن است مفهوم آن را به اشتباه برداشت کنید.

با این حال اگر شما از ترکیبی از این کلمات قدرتمندانه استفاده می کنید باید از انواع ساده ی آن استفاده کید تا منظورتان را به خوبی به طرف مقابل برسانید. برای مثال کلمه ی “خارق العاده ” درپاسخ کلمه ای واضح است. اگر شما می گویید ” من احساس خارق العاده ای دارم ” منظورتان کاملا واضح است.

در بین کلمات زیر جستجو کنید و آن ها را برای هر موقعیت بسنجید.

۱۰۱ کلمه ی قدرتمند

۱- خارق العاده

۲- شگفت انگیز

۳- افسانه ای

۴- با شکوه

۵- خوب

۶- بزرگ

۷- بهترین

۸- بهتر نسبت به همیشه

۹- باور نکردنی

۱۰- غیر قابل قبول

۱۱- ترسناک

۱۲- جالب

۱۳- شگفت آور

۱۴- حیرت آور

۱۵- درخشان

۱۶- عالی

۱۷- هول ناک

۱۸- ممتاز

۱۹- قابل توجه

۲۰- استثنایی

۲۱- محسوس

۲۲- غیر عادی

۲۳- متحیر کننده

۲۴- ترس آور

۲۵- بسیار بزرگ

۲۶- تابان

۲۷- گیج کننده

۲۸- بیرون از این دنیا

۲۹- هنگفت

۳۰- با جلال

۳۱- مجلل

۳۲- درجه عالی

۳۳- جدی

۳۴- بی همتا

۳۵- غیر قابل لمس

۳۶- شکست ناپذیر

۳۷- بهترین نسبت به همیشه

۳۸- عقب افتاده

۳۹- بزرگ ترین

۴۰- درجه یک

۴۱- نخستین درجه

۴۲- شاد

۴۳- لذت بخش

۴۴- سر سپرده

۴۵- گیرا

۴۶- بی کران

۴۷- نا مشخص

۴۸- بسیار

۴۹- رو بالا ترین نقطه ی جهان

۵۰- حیرت انگیز

۵۱- با فکر پوف کرده

۵۲- با فکر وحشت زده

۵۳- مهیج

۵۴- ترس امید بخش

۵۵- تماشایی

۵۶- درخشنده

۵۷- بی نهایت

۵۸- مخصوصا

۵۹- خاص

۶۰- متناوب

۶۱- با وقار

۶۲- بی مانند

۶۳- بی نظیر

۶۴- اعلی

۶۵- بی شکست

۶۶- تسلط نا پذیر

۶۷- مستبدانه

۶۸- سعادتمند

۶۹- سربلند

۷۰- جذبه ای

۷۱- فرخنده

۷۲- خوشحال

۷۳- سیر در عرش

۷۴- محفوظ

۷۵- الهام شده

۷۶- گرانبها

۷۷- آن طرف ایمان

۷۸- غیر قابل ادراک

۷۹- بهت زده

۸۰- غیر قابل تعمق

۸۱- سر در گم

۸۲- افروزنده

۸۳- متحیر

۸۴- طاقت فرسا

۸۵- ولخرج

۸۶- بشاش

۸۷- پر تلالو

۸۸- مشتاقانه

۸۹- بنیانی

۹۰- سخت باور کردنی

۹۱- آن طرف برابر کردن

۹۲- بی مانند

۹۳- تمام و کمال

۹۴- تکمیل

۹۵- ایده آل

۹۶- بی عیب

۹۷- کامل

۹۸- نهایی

۹۹- فنا پذیر

۱۰۰- مصمم

۱۰۱- علاقه مند

در حالی که در جستجو بین این ۱۰۱ کلمه هستید بعضی از آن ها عجیب به نظر می رسند ؛ شاید این کلمات به تنهایی قدرتمند نباشند. اما ترکیب آن ها با کلمات دیگر بسیار جالب می شود و در آن خلاقیت به کار رفته است. هر روزی را که شروع می کنید به وسیله ی آن ها دیگران را از چگونگی وضع خود آگاه کنید.

اگر شما بتوانید لبخند بزنید و آن ها را بروز دهید مسیر درست را رفته اید. به زودی شما احساس خواهید کرد خیلی ساده و قدرتمند به راه خود ادامه می دهید.

به یاد داشته باشید که کلمات قدرتمند تر از آن اند که مردم فکر می کنند. استفاده از کلمات قدرتمند شما را نسبت به دیگران برتر می کند چون بیشتر مردم خود را به تعداد کمی از واژگان محدود می کنند. اگر برای این تکنیک تلاش کنید برای شما فضای جدیدی در زندگی ایجاد می شود.

از حالا استفاده از کلمات قدرتمندانه را شروع کنید.

گزیده جملات ناب بزرگان