خواص سیر سیاه برای معده

خواص سیر سیاه

سیر سیاه همان سیر فراوری شده ای است که بر اثر تخمیر در رطوبت 80 تا 90 درصد و دمای 50 تا 90 درصد بدست آمده و مزه و رنگ آن تغییر کرده است و دیگر از بوی بد آن خبری نخواهد بود. اگر به دنبال بهره بردن از خواص سیر هستید و تنها به دلیل بوی بد آن از این گیاه پرخاصیت استفاده نمی کنید بهتر است مصرف مداوم سیر سیاه را در برنامه غذایی خود قرار دهید. سیر سیاه اولین بار توسط کره ای ها و جهت مصارف دارویی تولید شده و به بازارهای جهانی راه یافته است.

سیر سیاه دارای خواص فوق العاده ا از جمله ویتامین C، ویتامین های B1، B2، B3، B6، کلسیم، فولات، منیزیم، منگنز، فسفر، روی و آهن است که تاثیرات شگفت انگیز آن برای لاغری، کبد چرب، پوست، دیابت و بسیاری از بیماری های دیگر به اثبات رسیده است. امروز در این مطلب از سایت آلامتو به خواص سیر سیاه برای بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها پرداخته ایم. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: خواص خاکشیر ناشتا با آب گرم برای لاغری

خواص سیر سیاه برای لاغری

خواص سیر سیاه برای لاغری از آنجا آغاز می شود که به مبارزه با چربی های اضافه بدن پرداخته و موجب لاغری و کاهش وزن می گردد. سیر سیاه چربی های مضر بدن را کاهش داده و چربی های خوب را در بدن افزایش خواهد داد. محققان به دنبال تحقیقی روی موش های آزمایشگاهی دریافتند که مصرف سیر سیاه باعث تنظیم جربی و کلسترول خون می گردد. در نتیجه سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون کاهش یافته و موجبات لاغری و کاهش وزن در افرادی که سیر سیاه را در برنامه غذایی خود قرار داده اند؛ می گردد.

خواص سیر سیاه برای لاغری

خواص سیر سیاه برای معده

خواص سیر سیاه برای معده نیز به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آن بسیار مفید می باشد. برای بهره بردن از خواص شگفت انگیز سیر سیاه برای معده توصیه می شود سیر را زمانی که ناشتا هستید رنده نموده و با یک لیوان آب ترکیب نمایید. نوشیدن آب و سیر سیاه در هنگام صبح معده را پاکسازی نموده و خاصیت آنتی اکسیدانی آن هر عفونتی را در بدن از بین برده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

خواص سیر سیاه برای زود انزالی و نعوظ

خواص سیر سیاه برای زود انزالی به دلیل ماده ای به نام لینولئیک موجود در سیر سیاه است که یکی از موثرترین داروهای گیاهی برای درمان زود انزالی محسوب می شود. سیر سیاه فعالیت جنسی را در افراد افزایش داده و موجب نعوظ بهتر می گردد. همچنین سیر سیاه با افزایش حرارت بدن از سردی روابط جنسی نیز جلوگیری می نماید.

همچنین بخوانید: جوانه گندم برای چاقی صورت

خواص سیر سیاه برای زود انزالی

خواص سیر سیاه برای ریه

یکی از مهم ترین خواص سیر سیاه تاثیر آن برای ریه و عملکرد بهتر آن است. سیر سیاه دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی کنندگی است که از بروز بیماری های مرتبط با ریه از جمله احتقان ریوی، گرفتگی ریه ها، برونشیت مزمن، التهاب ریه، سرفه های خشک و آسم پیشگیری نموده و در بهبود و درمان آنها نیز بسیار موثر واقع شده است.

خواص سیر سیاه برای دیابت

سیر سیاه برای دیابت با افزایش انسولین در بدن و یا با کاهش مقاومت به انسولین صورت می پذیرد. بدن از طریق هموستاز قند خون را تنظیم می نماید ولیکن زمانی که عمل هموستاز در بدن به درستی انجام نشود سطح قند خون افزایش یافته و اصطلاحا می گویند فرد مبتلا به دیابت شده است. سیر سیاه موجب کنترل و بهبود عملکرد هموستاز در بدن شده و از ابتلا به دیابت جلوگیری می نماید.

همچنین بخوانید: خواص چای به برای دیابت

خواص سیر سیاه برای دیابت

خواص سیر سیاه برای پوست

خواص سیر سیاه برای پوست به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در آن است که به مقابله با رادیکال‌ های آزاد شده در بدن پرداخته و از آثار مخرب آن جلوگیری می نماید. از دیگر خواص سیر سیاه برای پوست می توان به از بین بردن آکنه و جوش های فعال اشاره داشت؛ چرا که جوش و آکنه به نوعی بیماری باکتریایی هستند که آنتی اکسیدان های موجود در سیر سیاه از رشد و تکثیر باکتری ها جلوگیری نموده و در رفع آکنه و جوش بسیار موثر واقع می شود.

خواص سیر سیاه برای کبد چرب

مصرف سیر سیاه برای درمان کبد چرب توسط بسیاری از متخصصین طب سنتی توصیه می گردد. همانطور که می دانید کبد چرب به عنوان یک بیماری خاموش بسیار خطرناک بوده و سبب مرگ بسیاری از افراد می گردد. سیر سیاه حاوی ترکیباتی نظیر گلوتاتیون است که کبد را پاکسازی نموده و موجب دفع سموم از آن می شود. یشنهاد می شود مصرف مداوم سیر سیاه را فراموش نکرده و آن را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید چرا که آنزیم های بدن را تنظیم نموده و از ابتلا به کبد چرب پیشگیری می نماید.

همچنین بخوانید: خواص آب زرشک برای کبد چرب

خواص سیر سیاه

خواص سیر سیاه برای زنان

یکی دیگر از خواص سیر سیاه برای زنان است که به خاطر خاصیت ضد باکتریایی آن از ابتلا مکرر به عفونت رحم جلوگیری کرده و علاوه بر پاکسازی ریه و کبد و دیگر اعضای بدن به ضدعفونی نمودن رحم نیز می پردازد. سیر سیاه همچنین قادر به افزایش میل جنسی در زنان شده و از سردی و کاهش تمایل جنسی جلوگیری می نماید.

خواص سیر سیاه برای مردان

خواص سیر سیاه در بدن مردان نیز تاثیرات فراوانی داشته و همانطور که در بالا ذکر شد؛ زود انزالی را درمان و در نعوظ بهتر در مردان نقش موثری را ایفا می کند. سیر سیاه در بدن مردان نیز موجب افزایش میل جنسی شده و از سرد شدن در فعالیت های زناشویی جلوگیری می نماید.


نظر خود را بیان کنید