آیا می خواهید در استرالیا زندگی کنید؟ از میان روش های مهاجرتی مختلف به فکر اخذ ویزای کاری استرالیا هستید؟ اگر اینطور است، باید بگوییم که یکی از بهترین مقاصد و روش مهاجرتی را انتخاب کرده اید. استرالیا کشوریست در اقیانوسیه، کوچکترین قاره جهان که از همه طرف با دریاها و اقیانوس ها احاطه شده است. سرزمینی که شاید تعریف آن را زیاد شنیده اید.

کار در استرالیا مزایای بسیاری دارد و  به طور کلی این کشور جزو برترین انتخاب ها برای یک فرد مهاجر است. دلیل این امر می تواند ثروتمند بودن استرالیا به لحاظ اقتصادی، پیشرفت، فناوری، سرمایه و … باشد. پس اگر به دنبال یافتن اطلاعاتی در مورد چگونگی پیدا کردن کار در استرالیا، درخواست ویزای کاری و  شرایط مهاجرت به استرالیا هستید، توصیه می کنیم که خواندن این مطلب را از دست ندهید.

مهاجرت کاری به استرالیا

برای کار در استرالیا چه کنیم؟

قبل از انتقال و مهاجرت به استرالیا، باید مطمئن شوید که شغل مناسبی در انتظار شماست. اگر می خواهید در این کشور کار کنید، باید ویزای مناسب داشته باشید و شرایط لازم برای استخدام و پذیرش شغلی را محیا کنید. جالب است بدانید که بیش از 30 نوع ویزا برای کار در استرالیا وجود دارد.

البته باید حتما قبل از هر چیز گزینه های شغلی را مورد بررسی قرار دهید، با یک وکیل یا کارشناس مهاجرتی درباره نوع ویزای کار استرالیا و نحوه دریافت آن مشورت کنید. سپس درخواست ویزا بدهید و هزینه ها را پرداخت نمایید. در نهایت هم برای مهاجرت کاری به استرالیا آماده شوید و مهاجرت کنید. برخی از انواع ویزای کار استرالیا به شرح زیر هستند:

  • ویزای کارگر ماهر
  • ویزای کاری فعالیت های خاص
  • ویزای کاری تعطیلات
  • ویزای کارگر کاملاً متخصص
  • ویزای کارآموزی کوتاه مدت
  • ویزای کار ویژه افراد موفق تجاری
  • ویزای کار با سرمایه گذاری
  • ویزای کار در صنعت نفت و گاز
  • ویزای کار در صنعت دریایی استرالیا

اگر شما از حمایت مالی برخوردار باشید و برای مهاجرت کاری خود به استرالیا، اسپانسر داشته باشید، ممکن است شانس شما برای گرفتن ویزا بیشتر شود.

البته به طور کلی یافتن شغل مناسب مدت ها طول می کشد و نمی توان تضمینی برای یافتن سریع شغل مورد نظرتان در استرالیا ارائه داد. اما این را بدانید که اگر موفق به کار در استرالیا شوید از حقوق و مزایای بسیار بالایی برخوردار می شوید. کشور استرالیا برای کارگران بیشترین میزان حقوق را نسبت به سایر کشورها در نظر می گیرد و در صورت اخذ حق اقامت و شهروندی این کشور می توانید از خدمات بیمه و بهداشت و درمان برخوردار شوید.

مهاجرت کاری به استرالیا

شرایط مهاجران در مهاجرت کاری به استرالیا

ممکن است در امر مهاجرت کاری به استرالیا، سوالات زیادی ذهن شما را مشغول کند. مثلا شاید از خودتان بپرسید، حق و حقوق من در استرالیا بابت کار کردن در این کشور چگونه است؟ یا اینکه ویزای کاری استرالیا چه مدت برای من اعتبار دارد؟ چه مشاغلی در این کشور محبوب ترند و شانس من برای پذیرش به عنوان یک مهاجر خارجی چقدر است.

در پاسخ به همه این سوالات می توانیم بگوییم که شما با ورود به استرالیا در واقع به کشوری مهاجر پذیر قدم گذاشته اید. بنابراین این کشور حمایت لازم را از شما به عنوان یک مهاجر به عمل می آورد. همچنین نرخ دستمزد در این کشور با استانداردهای مشخصی تعیین شده و شما نباید نگرانی از این بابت داشته باشید. مدت زمان اعتبار ویزای شما نیز به نوع آن بستگی دارد که اصلا دائم باشد یا موقت یا برای بازه زمانی مشخصی صادر شده باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، مهم نیست از کدام کشور به استرالیا وارد می شوید، همه افراد شاغل در استرالیا از حمایت های یکسان دولت و حقوق یکسان در محل کار خود برخوردارند. کارفرمایان استرالیایی باید مطابق با قوانین تعیین شده، حقوق شما را رعایت کنند و این شامل پرداخت نرخ مناسب به شما برای تمام ساعات کاری تان می باشد. بنابراین دیگر نیازی به نگرانی های بی مورد در رابطه با کار در استرالیا و نگاه به چشم یک فرد بیگانه برای شما وجود ندارد.

مهمترین چیزی كه درباره كارگران بین المللی در خاک استرالیا وجود دارد، این است كه به طور معمول، آن ها نیز از حقوق شغلی مشابه با سایر شهروندان استرالیا برخوردار می شوند. این موارد شامل حق دریافت حداقل دستمزد، آزادی از تبعیض در محل کار، محافظت در برابر اخراج ناعادلانه و بسیاری موارد دیگر هستند.

مهاجرت کاری به استرالیا

پیش به سوی استرالیا با اخذ ویزای کاری تضمینی

کارگران بین المللی و همه کسانی که قصد کار در استرالیا را دارند، می توانند از وزارت امور داخلی، کمیسیون کار عادلانه یا دادگستر کار عادلانه و یا موسسات مهاجرتی برجسته، مشاوره و کمک بگیرند. اگر به دنبال مشاوره رایگان برای دریافت ویزای کار استرالیا هستید و برای مهاجرت یاری می خواهید، می توانید از کمک وکلای حرفه ای موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان  استفاده کنید.

مهاجرت به یک کشور دیگر، قدم بزرگی است که ممکن است در زندگی تان بردارید. خوشبختانه در این راه تنها نیستید. موسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان از صفر تا صد امور مهاجرتی شما را برای استرالیا یا هر کشور دیگری که بخواهید، با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت انجام می دهد.

همانطور که گفتیم استرالیا به علت اقتصاد قوی، کیفیت بالای زندگی، رفاه اجتماعی، جامعه چند فرهنگی و صدها دلیل دیگر، در حال حاضر به محلی برای زندگی هزاران مهاجر از سراسر جهان تبدیل شده است. بنابراین اگر به استرالیا به چشم یک گزینه محبوب برای مهاجرت نگاه می کنید و به فکر جابجایی هستید، می توانید مشاوره مهاجرتی تخصصی در رابطه با انتقال، اخذ اقامت دائم در استرالیا و … را تنها با یک تماس بدست بیاورید.