اسپند برای لاغری خوبه

اسپند برای لاغری

اسپند یکی از کهن ترین مواد میان ایرانیان است. از گذشته دور در فرهنگ ایرانی دود کردن اسفند به معنای آن است که می تواند چشم بد را دور کند. اما نکته مهم این است اسپند خواص دیگری نیز دارد. یکی از خواص مهم اسپند برای لاغری است. در ادامه این مقاله به مسئله اسپند برای لاغری خواهیم پرداخت.

زمان مصرف اسپند برای لاغری

برای آنکه بهتر بدانیم هر ماده خوراکی را بهتر است چه زمانی بخوریم لازم است با همه خواص آن آشنا شویم. برای مثال قبل از خوردن اسپند برای لاغر شدن باید با تاثیر آن بر متابولیسم بدن آشنا شویم. معمولا چاقی افراد به دلیل طبع سرد معده آنها است. اما اسپند طبع گرم و خشکی دارد و می تواند معده را گرم نگه دارد. در نهایت اسپند می تواند سبب لاغری شود.

خواص اسپند در لاغری

یکی از روش های اثبات شده برای کسانی که قصد لاغری و کاهش وزن دارند استفاده از اسپند است. ممکن است تا کنون فکر کرده باشید که خاصیت اسپند فقط رفع چشم بد است اما یکی از مهمترین خواص اسپند در لاغری است. چاقی و اضافه وزن معمولا در اثر سردی معده و بغلم ایجاد می شود. اسپند طبیعتی گرم و خشک دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است.می توان از اسپند برای کاهش سردی معده و بغلم استفاده کرد. کاهش سردی معده باعث می شود که دور شکم و وزن کاهش یابد. به همین دلیل می توان گفت اسپند در لاغری موثر است.

همچنین بخوانید: لاغری با سرکه سیب و عسل، خاکشیر، دارچین و آبلیمو به صورت ناشتا

اسپند برای لاغری شکم

اسپند برای لاغری شکم

خوردن اسپند باعث احساس سیری در معده می شود. مصرف اسپند به طور منظم می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد. استرس و نگرانی دو عاملی هستند که می توانند باعث شوند تا شما احساس نیاز بیشتری به غذا بکنید.در صورتی که استرس و اضطراب شما زیاد باشد میل به غذا در شما افزایش می یابد و باعث می شود مقدار زیادی از غذا را میل کنید. اما پس از آن ممکن است دچار عذاب وجدان و سرزنش خود برای زیاد خوردن غذاشوید. مصرف غذا به میزان اضافی که بدن شما به آن نیاز ندارد باعث می شود دچار چاقی شکم و پهلو شوید. اسپند می تواند استرس و نگرانی شما را ازبین ببرد و همچنین در کاهش میل به غذا نقش مهمی دارد.

زردچوبه و اسپند برای لاغری

شنیده شده است که ترکیب زردچوبه و اسپند ممکن است سبب لاغری شکم و پهلو شود. البته باید گفت اسپند طبیعت گرم و خشکی دارد و می تواند بلغم و میل به غذ را کاهش دهد. اما طبق گفته دکتر تغذیه در صورتی که استفاده از اسپند و زردچوبه برای لاغری موثرباشد کشور های خارجی برای درمان افراد مبتلا به بیماری چاقی از آن استفاده میکردند. اما هنوز مدارک و آزمایشات معتبری درباره اینکه ترکیب زردچوبه و اسپند می تواند چاقی را درمان کند موجود نیست.

همچنین بخوانید: عوارض انواع قرص های لاغری موجود در بازار و خطرات آنها چیست؟

 زردچوبه و اسپند برای لاغری

نحوه مصرف اسپند برای لاغری

برای آنکه از اسپند در لاغری استفاده کنید باید نحوه مصرف آن را بدانید. روزانه پس از آنکه از خواب بیدار شدید به صورت ناشتا 3 دانه از اسپند را همانند خوردن یک قرص همرا با آب میل کنید. در ورتی که این کار را به طور منظم انجام دهید می توانید چاقی شکم و پهلو های خود را ازبین ببرید زیرا اسپند طبع گرم و خشکی دارد و می تواند سردی معده را درمان کند.

کپسول اسپند برای لاغری

اسپند خوراکی  به شکل دانه های 50 عددی درون یک کپسول قرار دارند. امروزه در بیشتر کشور ها از جمله ایران و آمریکا و کشور های اروپایی توانایی کاشت و برداشت کپسول اسپند وجود دارد. البته توجه داشته باشید که این گیاه در مناطق گرم و خشک رشد می کند.

همچنین بخوانید: کم کاری تیروئید و چاقی | کم کاری تیروئید باعث چاقی یا لاغری می شود؟

عوارض خوردن اسپند برای لاغری

مانند هر ماده خوراکی که مصرف زیاد از حد آن ممکن است عوارض به شدت جدی ای را به دنبال داشته باشد،مصرف اسپند به مقدار زیاد نیز می تواند عوارضی مانند تهوع،معده درد و یبوست را به دنبال داشته باشد. بنابراین در مصرف اسپند اعتدال را رعایت کنید . همچنین اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید برای استفاده از اسپند با پزشک خود مشورت نمایید.


نظر خود را بیان کنید