چگونه به اهدافم برسم؟

5 گام رسیدن به اهداف زندگی

آغاز یک پروژه جدید می تواند هیجان انگیز باشد. چه بخواهید برای رسیدن به یک سطح مالی جدید کار کنید یا اینکه سرگرمی جدیدی ایجاد نمایید، رابطه جدیدی را شکل دهید یا یک کلاس درسی جدید برای خود انتخاب کنید، آغاز یک موضوع جدید همیشه هیجان انگیز و جذاب خواهد بود.

به گزارش آلامتو به نقل از greatist؛ اما بعد از اینکه وارد پروژه شدید و کارها و وظایف واقعی خود را مشاهده کردید ممکن است حرکت در مسیر برایتان دشوار باشد. در این شرایط قبل از اینکه به اهداف واقعی خود دست پیدا کنید متوقف می شوید.

رسیدن به اهداف زندگی

اگر به دنبال بهانه هایی همچون وقت ندارم، کارهای زیادی باید انجام دهم یا خسته شده ام، هستید بهتر است زیاد نگران نباشید.

در این مقاله سعی می کنیم 5 ترفند مفید برای رسیدن به اهداف نهایی را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.

  1. از خواب بیدار شوید و کارهای خود را طبق برنامه انجام دهید:

اگر به دنبال بهانه هایی همچون وقت ندارم هستید بهتر است همین امروز با خود فکر کنید. اگر جزو این دسته افراد هستید که همیشه نبودن وقت و زمان کافی را بهانه قرار می دهند، ساعات اولیه روز از خواب بیدار شوید و کارهای خود را طبق برنامه ریزی به جلو ببرید.  در این ساعات از روز بدن برای رسیدن به فرصت های بزرگ تر آماده است.  زمانی که صبح زود بر روی اهداف خود تمرکز می کنید باقی روز هم انرژی زیادی برای انجام کارهای خود خواهید داشت.

ساعتی از صبح را برای خود تعیین کنید و تصمیم بگیرید در همین بازه زمانی از خواب بیدار شوید. در این بازه زمانی و برای 60 دقیقه اول ایمیل یا سایر رسانه های اجتماعی خود را چک نکنید. این موضوع بدین معنی است که نباید احساس و انرژی صبح زود را صرف این موارد کنید.

قبل از هر کاری رویاهایی که در ذهن دارید را به خاطر بیاورید و برای رسیدن به هر کدام یک اولویت قرار دهید.به جای اینکه صبح زود به سراغ اکانت فیس بوک یا سایر رسانه های اجتماعی خود بروید، یک کاغذ بردارید و موارد زیر را در آن یادداشت کنید:

  • پروژه ای که امروز می خواهید روی آن کار کنید
  • فردی که می خواهید با او ملاقات داشته باشید
  • کاری که می خواهید برای رسیدن به رویاهای خود انجام دهید.

اینکار را هر روز قبل از بررسی ایمیل هایتان انجام دهید.

  1. بزرگ فکر کنید:

زمانی که بر روی وظایف فوری که باید در هر روز انجام دهید تمرکز می کنید ممکن است احساس خوبی نداشته باشید. برخی از روزها انجام تمرینات ورزشی، آماده کردن اسموتی یا  تکمیل پروژه برایتان سخت خواهد بود. در چنین شرایطی بر روی تصاویر بزرگ تری از رویاهای خود تمرکز کنید.

به خودتان یادآوری کنید که برای رسیدن به چه اهدافی تلاش می کنید، هدف نهایی تان چه چیزی است و   اگر به این موقعیت و هدف مدنظر خود دست پیدا کنید چه حسی خواهید داشت.

زمانی که تمرکز خود را بر روی تصاویر بزرگ تر قرار دادید، می توانید انگیزه بیشتری برای ادامه کار داشته باشید و به راحتی بر روی پروژه های خود کار کنید.

  1.  آهسته اما پیوسته حرکت کنید:

حتما شما هم این ضرب المثل مشهور را شنیده اید  که می گوید رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

برخی از اوقات ما تمامی انرژی درونی خود را برای انجام یک پروژه صرف می کنیم.  چنین طرز فکر و استراتژی در برخی از شرایط ممکن است جوابگو باشد. مثلا زمانی که تصمیم گرفته اید رژیم غذایی سرخپوشان را امتحان کنید این روش می تواند مفید باشد اما زمانی که آن را با روزه داری متناوب، تمرینات ورزشی با شدت بالا و سایر تمرینات ورزشی ترکیب می کنید ممکن است دیگر انرژی کافی برای ادامه مسیر نداشته باشید.

زمانی که به یکباره تغییرات زیادی در زندگی خود انجام می دهیم خودمان را خسته می کنیم. این موضوع می تواند ما را از ادامه مسیر باز دارد. پس سعی کنید آهسته و پیوسته حرکت کنید.

به جای اینکه همه قسمت های پروژه را به یکباره اجرا کنید، چندین تغییر را مدنظر بگیرید، آن ها را انجام دهید و سپس به مراحل بعدی بروید.

  1. به خودتان فضای کافی بدهید:

سعی کنید در میان پروژه های خود استراحت را نیز مدنظر داشته باشید. زمانی را برای شناسایی پیشرفت ها کنار بگذارید و سعی کنید کارها و مهارت های جدیدی را بیاموزید. گاهی از اوقات رسیدن به ایده های ناب به زمان و تفکر نیاز دارند.

  زمانی که می گوییم استراحت کنید منظورمان این نیست که به گوشی یا رایانه خود خیره شوید. منظورمان این است که همه این دستگاه ها را کنار بگذارید و به طبیعت بروید. قرار گرفتن در طبیعت می تواند رضایت مندی، حس خوب بودن و آرامش را برایتان به ارمغان آورد.

  1. تجسم کنید به اهداف خود دست یافته اید:

اگر هنوز با رسیدن به اهداف خود مشکل دارید زیاد نگران نباشید. بخش هیجان انگیز ماجرا هنوز باقی مانده است.

هر صبح یا بعد از ظهر با خودتان در مورد رویاهایی که دارید فکر کنید. تجسم کنید پروژه های خود را به اتمام رسانده اید و به چیزی که می خواستید رسیده اید، ببینید چه احساسی دارید. تجسم کردن شما را وارد جریان می کند و می تواند به نتایج بسیار شگفت انگیز و البته جادویی منجر شود.

زمانی که می خواهید هدف خود را متوقف کنید همین کار را بکنید. تجسم کنید پروژه خود را کامل کرده اید. در این شرایط حس بسیار عالی خواهید داشت.


نظر خود را بیان کنید