“بریکینگ بد” سریالی آمریکایی است که از سال 2008 تا 2013 از شبکۀ AMC پخش می‌شد. “وینس گلیگان” کارگردان این سریال بود و “برایان کرانستون” نقش اصلی این سریال را ایفا می‌کرد. این سریال نقدهای بسیار خوبی دریافت کرد و در حال حاضر بسیاری آن را یکی از بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون می‌دانند.

هایزنبرگ واقعی است
نام مستعار “هایزنبرگ” که والتر وایت برای خود انتخاب می‌کند، به وارنر هایزنبرگ یکی از مهمترین فیزیکدانان قرن بیستم باز می‌گردد. او به خاطر نقشش در پیشبرد نظریۀ مکانیک کوانتوم، برندۀ نوبل فیزیک شد.

آنچه دربارۀ بریکینگ بد نمی‌دانستید!
هایزنبرگ واقعی!

بسیاری از بازیگران سریال کمدین هستند

وینس گیلیگان، کارگردان بریکینگ بد، به تازگی در مورد رویکردش در رابطه با انتخاب بازیگر گفته است که “اگر بتوانید کمدی را بازی کنید، مطمئناً توانایی اجرای درام را هم خواهید داشت. اما برعکسش لزوماً صادق نیست.” در نتیجه، بریکینگ بد پر است از مردان بامزه. از جملۀ کمدین‌های حاضر در فیلم می‌توان به به باب اودنکرک (ساول)، بیل بور (کوبی)، لاول کراوفورد (هیول)، استیون مایکل کوئزادا (گومی)، خاویر گرایدا (رییس گاس فرینج) اشاره کرد.

آنچه دربارۀ بریکینگ بد نمی‌دانستید!

شمارۀ لاتاری والتر وایت خیلی هم سرکاری نیست

مختصات جغرافیایی‌ای که والتر وایت در یک بلیط لاتاری پنهان کرده و متاسفانه برای هانک مرگ آفرین شد، شاید شما را به 80 میلیون دلار پول نقد نرساند، اما در عوض، شما را به استودیوی کیو در آلباکرکی، یعنی جایی که بریکینگ بد در آن ضبط شده، راهنمایی می‌کند.

آنچه دربارۀ بریکینگ بد نمی‌دانستید!
بلیط لاتاری والتر

کریستال آبی در واقعیت هم گرانتر است

از زمان پخش اولین فصل از بریکینگ بد در سال 2008، تولیدکنندگان این مادۀ مخدر تلاش کردند تا با اضافه کردن رنگ آبی خوراکی به محصولشان، در مشتریانشان این تصور را ایجاد کنند که جنسشان، همچون تولیدات هایزنبرگ، قوی تر است. به همین خاطر گزارش شده است که کریستال آبی نسبت به کریستال بی‌رنگ قیمت بالاتری دارد.

وندی بسیار سالمتر از آن چیزی است که در سریال دیدید

وندی که نقش او را جولیا مینسی بازی می‌کرد، نمونه‌ای از یک معتاد به شیشۀ درب و داغان بود. اما در واقعیت او شش بار در مسابقات بدنسازی هاوایی و یک بار در مسابقات آلمان شرکت کرده است، و همچنین بارها در مسابقات دوی ماراتن حضور داشته است.

آنچه دربارۀ بریکینگ بد نمی‌دانستید!

پسرعموهای سالامانکا در واقعیت هم موجودات ترسناکی هستند

پسرعموهایی که چیزی نمانده بود هانک را بکشند یادتان هست؟ دانیل و لوییس مونکادو، برادر هستند. هر دوی آنها در گروه‌های خلافکار عضویت داشته‌اند و مدتی را در زندان گذرانده‌اند. لوییس حتی روی پلک خود نیز خالکوبی دارد.

آنچه دربارۀ بریکینگ بد نمی‌دانستید!

دوآتیشه‌ترین هوادار بریکینگ بد

سال گذشته، والدین پسری 16 ساله به نام کوین کوداسکو با وینس گلیگان تماس گرفتند. کوین به نوعی کشنده از سرطان مبتلا بود و سریال بریکینگ بد را بیش از هر چیز دیگری دوست می‌داشت. پدرش در این رابطه اینگونه توضیح می‌دهد: “چیزی در شخصیت والتر وایت وجود دارد. شیوه‌ای که بیماریش، و زندگیش را تحت اختیار خود گرفت، کوین را بسیار تحت تاثیر قرار می‌داد.” گلیگان و بازیگران سریال از کوین در بیمارستان و خانه‌اش عیادت کردند. در یکی از این ملاقات‌ها نظرش را دربارۀ چیزی که بریکینگ بد کم داشت را گفت. گلیگان در این مورد گفته است: “او گفت: “میدونی چیه؟ من می‌خوام بیشتر راجع به گرچن و الیوت بدانم. میخوام ماجراهای اونها را با والتر توی گذشته بدونم.”” بدین ترتیب شرکای پیشین والتر وایت در شرکت “گری متر” در فصل پایانی سریال نقشی اساسی یافتند. گلیگان حتی به کوین پیشنها داد که پایان سریال را به او بگوید. اما کوین حاضر به این کار نشد و گفت که می‌خواهد همراه با سایر مردم پایان را ببیند. کوین کورداسکو چندی بعد درگذشت. نهمین قسمت از فصل پنجم سریال به او تقدیم شده است.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید