لیست بهترین غذاهای سیرکننده و کم کالری

با ۲۰ ماده غذایی سیر کننده آشنا شوید؛

natural-appetite-suppressants-keep-you-feeling-full

اگر میخواهید با سالم خوردن به نتایج دلخواه خود در تناسب اندام برسید باید با غذاهایی سیرکننده سالم آشنا شوید در این مقاله ما یک لیست 20 تا از بهترین خوراکی های سیر کننده را آماده کرده ایم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ وعده ها و میان وعده های متعادل، هر دو برای حفظ یک سبک زندگی سالم، ضروری هستند. اما خواه دلیلش این باشد که شما بدون فکر، تنقلات می خورید یا به این دلیل که وعده های غذایی تان آنقدر که می خواهید شما را سیر نگه نمی دارند، گاهی اوقات به چیزی نیاز دارید که جلوی شما را بگیرد تا کابینت های آشپزخانه را به دنبال غذا، زیر و رو نکنید.

در اینجا ۲۰ ماده غذایی سرکوب کننده اشتها معرفی می کنیم که شما را سیر نگه می دارند!

مقاله مرتبط: غذاهای کم کربوهیدرات سیر کننده

 1. آجیل

آجیل ها نه تنها حاوی چربی های سالم هستند که به پایین نگه داشتن کلسترول شما کمک می کنند ، بلکه منابع خوبی از فیبر (از بین برنده اشتها که به آرامی هضم می شود و بنابراین بسیار طولانی تر از سایر کربوهیدرات ها در معده شما می ماند) نیز می باشند. به عنوان مثال ۱/۴ فنجان بادام حاوی ۴ گرم فیبر است.


 1. بلغور جو دوسر

با یک کاسه بلغور جو دوسر، به مدت طولانی تری سیر بمانید. نصف فنجان جوی پرک حاوی ۵ گرم فیبر است. علاوه بر این، بلغور جو دو سر می تواند به افزایش سطوح هورمون تنظیم کننده اشتهای بدن شما (کوله سیستوکینین) که ممکن است به کنترل گرسنگی در برخی افراد یاری برساند کمک کند.


 1. سیب

یک سیب، یک میان وعده عالی برای صبح یا بعدازظهر است. این میوه، یک منبع عالی از فیبر برای سیر نگه داشتن شما می باشد و محتوای آب بالای آن، به پر کردن شکم شما نیز کمک می کند. سیب ها همچنین حاوی پکتین هستند که می تواند به جلوگیری از افزایش ناگهانی قند خون که باعث تحریک گرسنگی می شود، کمک کند.


 1. ادویه ها

مطالعات نشان داده اند که غذاهای تند می توانند به سیر نگه داشتن شما به مدت طولانی تر و همچنین افزایش سوخت و ساز بدنتان کمک کنند.

به عنوان مثال: یک مطالعه جدید دریافت هنگامی که فلفل هندی به سوپ گوجه فرنگی افراد اضافه شد، آنها در مقایسه با کسانی که سوپ بدون ادویه خورده بودند، ۶۰ کالری کمتر مصرف کردند و حدود ۱۰ کالری بیشتر سوزاندند.


 1. نعناع

بوی نعناع نه تنها آرامش بخش است بلکه یک مهارکننده اشتهای موثر نیز می باشد. اگر سعی دارید خوردن تنقلات را کاهش دهید، یک شمع با عطر نعناع بسوزانید یا چای نعناع بنوشید.


 1. آووکادو

آووکادو، سرشار از چربی های اشباع نشده سالم است که به سیر نگه داشتن شما کمک می کنند. به عنوان یک صبحانه که شما را تا ناهار سیر نگه دارد، نصف یک آووکادو را به یک برش نان تست اضافه کنید.


 1. ادامام

نصف فنجان ادامام فقط ۹۵ کالری دارد اما حاوی بیش از ۸ گرم پروتئین می باشد و در نتیجه، این لوبیاهای سویای کوچک را به یک گزینه عالی برای میان وعده تبدیل می کند.


 1. سبزیجات برگ دار

محتوای آب بالا و فیبر موجود در سبزیجات برگ دار کمک می کند که آنها شکمتان را پر کنند. برای ناهار بعدی تان، این سالاد کلم خرد شده و جوانه های بروکسل را امتحان کنید.


 1. دانه کتان

یک منبع عالی دیگر از امگا ۳ های سرکوب کننده اشتها! یک قاشق چایخوری دانه کتان، ۲٫ ۳ گرم امگا ۳ و همچنین ۳ گرم فیبر شکم پر کن دارد. دانه های کتان همچنین یک منبع خوب از اسیدهای چرب امگا ۶ هستند که ممکن است سطوح هورمون سرکوب کننده اشتها (کوله سیستوکینین) را افزایش دهند.


 1. دانه چیا

دانه های چیا، یک منبع عالی از امگا ۳ ها، پروتئین و فیبر هستند که همه آنها می توانند به سرکوب گرسنگی کمک کنند. از آنجا که این دانه ها به وسیله آب باد کرده و شکم را پر می کنند، برخی از افراد در مورد موثر بودن دانه های چیا به عنوان یک ابزار رژیم غذایی قسم می خورند. اما این نظریه، عمدتا تایید نشده است.


 1. تخم مرغ

یکی دیگر از مواد غذایی حاوی پروتئین، تخم مرغ است که مطالعات نشان داده اند می تواند به شما کمک کند اشتهایتان را تا ۳۶ ساعت کنترل کنید.


 1. ماست

یک منبع پروتئین عالی دیگر است که به خاطر پتانسیل چربی سوزی اش، دارای یک مزیت اضافه نیز هست. برای پتانسیل پروتئین بیشتر، ماست یونانی کم چرب یا بدون چربی را انتخاب کنید.


 1. قهوه

برخی از مطالعات نشان داده اند که کافئین ممکن است اشتهای شما را برای یک مدت کوتاه، سرکوب کند، هر چند این اثرات با مصرف طولانی مدت نشان داده نشده اند.


 1. لیموترش

خوردن یک چیز ترش می تواند به کاهش هوس های شیرین کمک کند و باعث شود که بعد از یک وعده غذایی، احساس رضایت کنید.

آب لیمو همچنین حاوی پکتین است (یک نوع فیبر محلول که می تواند به کند کردن روند هضم کمک کرده و منجر به کاهش وزن شود. ) برای کنترل پرخوری، در سالاد بعدی تان از این دستور سس سرکه لیمو و دانه های چیا استفاده کنید.


 1. سرکه

مطالعات نشان داده اند که سرکه ممکن است با کند کردن تخلیه معده، مانع احساس گرسنگی شما شود. همچنین شاخص قند خون غذاهای پرکربوهیدرات مانند پاستا را کاهش می دهد. این یعنی سرکه می تواند با کند کردن ترشح گلوکز به داخل جریان خون، به شما کمک کند که به مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

برخی از افراد در مورد تاثیر نوشیدن سرکه سیب در هر روز، قسم می خورند زیرا سرکه سیب در میان بسیاری از کاربردهای دیگر، غنی از ویتامین نیز هست و می تواند به هضم کمک کند. اما حتی اضافه کردن سرکه سیب به یک وعده غذایی (مانند سس سرکه برای سالادتان) می تواند به بهره مندی از مزایای آن کمک کند.


 1. سوپ

مطالعات نشان داده اند افرادی که سوپ را به عنوان یک میان وعده خوردند، در نهایت در طول وعده غذایی شان، غذای کمتری مصرف کردند. فقط مطمئن شوید که به جای یک سوپ خامه ای پرچرب، یک سوپ که با آبگوشت یا آب سبزیجات درست شده را انتخاب می کنید.


 1. آب

گاهی اوقات یک هوس غذایی می تواند فقط با نوشیدن یک لیوان آب فرونشانده شود. همچنین آب می تواند شما را هیدراته نگه دارد. در واقع نوشیدن آب قبل از غذا خوردن، یک عادت خوب است زیرا گاهی اوقات افراد، کم آبی را با گرسنگی اشتباه می گیرند.

اگر یک لیوان آب، هوس تان را فرو ننشاند، خوردن یک میان وعده شامل میوه ها و سبزیجاتی که محتوای آب زیادی دارند، مانند سیب ها (که منابع خوبی از فیبر نیزهستند)، هندوانه یا خیار می تواند همان اثر را داشته باشد.

مقاله مرتبط: خوراکی های سرکوب کننده اشتها

 1. لوبیا

لوبیاها، یک منبع کم کالری از فیبر و پروتئین هستند بنابراین اگر می خواهید سیر بمانید، یک انتخاب خوب خواهند بود. برای کمک به کنترل گرسنگی در بین وعده های غذایی، به اسموتی ها، برگرها و چیزهای دیگر، مقداری لوبیا اضافه کنید.


 1. چای سبز

نوشیدن آب گرم می تواند به سیر نگه داشتن شما کمک کند و به علاوه، چای سبز نیز ممکن است به افزایش سطوح هورمون تنظیم کننده اشتها (سیستوکینین) نیز کمک کند.


 1. سالمون

سالمون (و سایر انواع غذاهای دریایی)، علاوه بر اینکه منبع خوبی از پروتئین بدون چربی است، یک منبع خوب از امگا ۳ها نیز می باشد.

مطالعات نشان داده اند که امگا ۳ ها می توانند به افزایش حس سیری کمک کنند و تحقیقات دیگر نشان می دهند که خوردن امگا۳ ها ممکن است به کاهش نشانه های پاداش غذا کمک کند.


نظر خود را بیان کنید