چگونه صبح را با انرژی شروع کنیم؟

افزایش بازدهی ذهن و بدن در 5 مرحله صبحگاهی

چگونه صبح را با انرژی شروع کنیم

بیشتر ما ساعات بسیاری را مشغول کار هستیم: 40، 50 یا حتی 60 ساعت در هفته. اما احتمالا، با حواس‌پرتی‌هایی مثل تفریحات اینترنتی، خوردن در محل کار و برنامه ریزی بد زمانی، ما تنها در مدت کوتاهی از روز خود بازده و کیفیت کاری بالایی را ارائه می‌دهیم.

به گزارش آلامتو به نقل از Businessinsider؛ در اینجا پنج عادت کاربردی را برای اضافه کردن به صبحگاه ارائه می‌دهیم که کمک می‌کنند در دفتر کار بیشترین بازده را داشته باشید و تمام روز بتوانید کار کنید.


  1. 7 دقیقه ورزش.

آره، نه 10 دقیقه – تنها 7 دقیقه. چرا؟ این زمان آنقدر کوتاه است که روی دیگر قسمت‌های صبحگاه شما تاثیر نگذارد و آنقدر هم طولانی هست که هر خستگی باقی مانده از شب قبل را از شما بزداید.

همچنین بخوانید: چگونه صبح با نشاطی داشته باشیم

  1. روز خود را سبز شروع کنید.

البته، به همه ما گفته‌اند که صبحانه مهمترین وعدۀ روزانه است و واقعا راحت است که شکم خود را با شیرینی، کاسۀ غلات، ساندویچ تخم‌مرغ و … پر کنید تا متابولیسم بدن شما بالاتر رود.

درست است که همۀ این انتخاب‌ها می‌توانند خوب باشند، اما متعجب خواهید شد اگر بدانید که با یک کوکتل سبز چقدر می‌توانید سر حال شوید. و البته خوردن یک آبمیوه سالم به زمان کمتری تا پختن شیرینی هم نیاز دارد.

من یک فرمول سریع و راحت را استفاده می‌کنم: یک سیب، یک موز، یک پرتقال، یک مشت اسفناج، نصف یک خیار، هر آبمیوۀ موجود یا آب نارگیل، چند قطعه یخ و مقداری تخم کتان را برای یک دقیقه در مخلوط کن با هم ترکیب کنید.

البته نویسنده این مقاله به احتمال زیاد اوضاع مالی متفاوتی نسبت به اکثریت جامعه دارد.


  1. سه کار پیروزمندانۀ روز خود را انتخاب کنید.

در زمانی که منتظر آماده شدن ترکیب سلامتی خود هستید، به روز خود فکر کنید و تصمیم بگیرید که برای احساس پیروزی در انتهای روز کدام 3 کار را باید انجام دهید. درست است، هر روز شما در نهایت پیروزمندانه نخواهد بود، اما اینگونه برنامه‌ریزی کردن به شما کمک می‌کند که زندگی را به جریان بیاندازید.


  1. تقویم را با برنامه‌های خود پر کنید.

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که مردم در سر کار می‌کنند این است که لیست کارهایی که باید انجام دهند را تبدیل به لیستی از پروژه‌های موثر و با محدودیت زمانی نمی‌کنند. من متوجه شدم که آدم‌هایی که اینکار را انجام می‌دهند اکثرا کارهای خود را در زمان مورد نظر تحویل می‌دهند.

کار راحتی است: برای هر کار بزرگی که در لیست شما وجود دارد، آن زمانی را که فکر می‌کنید نیاز است را روی تقویم خود پر کنید – و سپس 33% زمان بیشتر هم اضافه کنید تا مطمئن باشید که آن کار به درستی انجام می‌شود.

اگر که پروژه شما چند روزه است یا اینکه نمی‌توان مستقل آن را انجام دهید، زمان مورد نظر برای آن را به قسمت‌های قابل هضم تبدیل کنید. یک زمان برای این بگذارید که نقشۀ کاری خود را بکشید و بعد هم زمانی را در نظر بگیرید تا در طی آن کار را انجام دهید.

این روش ساده به شما کمک می‌کند که مسئولیت خود را قبول کرده و به شما این فرصت را می‌دهد که وقتی حواستان پرت شد، درجا تمرکز شما بروی کارتان باز گردد. اغلب، ما می‌گذاریم که حواس‌پرتی تمام صبح ما را از بین ببرد – شما نباید بگذارید که یک ایمیل، یا چک کردن سایت‌های مختلف و … شما را از برنامۀ روزانۀ خود دور کند.


  1. قدرت خود را بعد از ناهار دوباره کسب کنید.

15 دقیقۀ بعد از نهار را وقت بگذارید تا دوباره روی زندگی تمرکز کنید – این یک جور مدیتیشن حرفه‌ای به حساب می‌آید. از کامپیوتر خود دور شوید، آن را خاموش کنید، به یک اتاق ساکت بروید و مشخص کنید که برای باقی روز چه کارهایی باید انجام دهید.

به این فکر کنید که لیستی که صبح برای خود مشخص کردید را تا کجا پیش برده‌اید. آیا از برنامۀ خود جلوتر هستید؟ یا عقب‌تر؟ شما کم کم می‌بینید که این 15 دقیقه‌ها به شما کمک می‌کند ببینید که چطور از مسیر خود منحرف شدید، چه چیزی برای شما حواس‌پرتی ایجاد می‌کند و به شما کمک می‌کند ریتمی را برای خود پیدا کنید تا تمام روز را بازده داشته باشید.

این فرمول ساده را برای یک هفته امتحان کنید و مطمئن هستم که از نتایج آن راضی خواهید بود.


1 دیدگاه

  1. Mahsa.S

    مفید بود. البته فکر نمی کنم اون فرمول سریع و راحت برای شروع کردن صبح با سبزیجات چیزه خوشمزه ای برای صبحانه از آب درآد.
    به هر حال ممنون 🙂

نظر خود را بیان کنید