دیدنی های کیوتو ژاپن

10 مورد از جاذبه‌های توریستی در کیوتو؛

بیشتر از هزاران سال است که کیوتو به عنوان پایتخت ژاپن شناخته شده است. اگرچه این شهر بزرگترین شهر این کشور نیست اما یکی از تاریخی ترین مقاصد آن محسوب می‌شود.

اگرچه معماری مدرن را می‌توان در شهر کیوتو مشاهده کرد اما تنها یک گشت و گذار کوچک می‌تواند نشانه‌ها و معابد قدیمی و باستانی را نمایان کند.

زمانی که می‌خواهید به کیوتو سفر کنید سعی کنید از مقاصدی که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد دیدن نمایید. همراه ما باشید تا این جاذبه های توریستی را با هم مرور کنیم.

  1. قلعه نیجو (Nijo):

دیدنی های کیوتو ژاپن,قلعه نیجو-nijo_castle

زمانی که بیشتر افراد قلعه را در ذهن خود تصور می‌کنند، آن ها کاخ‌های سنگی گوتیک را در ذهن متصور می‌شوند که در اروپا یافت می‌شود. با اینحال در کیوتو قلعه شگفت انگیزی به نام قلعه نیجو وجود دارد که از چوب ساخته شده است.

طراحی این قلعه بسیار غیر معمول و غیر عادی است که از دو حلقه متحد المرکز با یک حیاط دایره ای میان این دو ساخته شده است. قلعه نیجو در قرن هفدهم ساخته شده است و تمامی اربابان فئودال در غرب ژاپن به بودجه ساخت و ساز آن کمک کرده بودند.

خود کاخ از سرو ساخته شده است و برگ‌های طلایی برای دکوراسیون آن به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. زمانی که زیبایی این قلعه را تحسین می‌کنید، بررسی سایر جوانب آن را فراموش نکنید زیرا سقف آن از موزاییک‌های طلایی پر شده است.

  1. معبد Ryoanji:

دیدنی های کیوتو ژاپن,معبد Ryoanji

این معبد یک معبد زن(zen) در شمال کیوتو است. معبد Ryoanji یکی از معدود نمونه‌هایی است که هنوز باقی مانده یک فرم هنری به نام چشم انداز خشک یا همان kare-sansui است.

این هنر نوعی باغ زن است که ویژگی‌های بستری از سنگریزه نرم و کوچک را دارد. قدمت خود معبد به قرن یازدهم برمی‌گردد و به عنوان مقبره ای برای امپراطورهای متعدد ژاپنی به کار می رفت.

اگرچه می‌توان این معبد را مورد بازدید قرار داد اما باغ سنگی بزرگ آن توجه بیشتری را از طرف بازدید کنندگان به خود جلب می‌نماید.

  1. جنگل بامبوی Arashiyama:

دیدنی های کیوتو ژاپن,جنگل بامبوی Arashiyama

Arashiyama منطقه ای در حومه غربی این شهر است و جایی است که می‌توان ارایه ای از معابد و مناظر را در آن پیدا کرد. یکی از جاذبه‌های محبوب این ناحیه بدون شک در جنگل‌های بامبو پنهان شده است.

اینکه بتوانید کنار هزاران و شاید میلیون‌ها درخت بامبو بایستید یک حس سورئال و شگفت انگیز به شما می‌بخشد. این درختان سر به اسمان کشیده اند و جلوه زیبایی به این ناحیه می‌بخشند.

جنگل درختان بامبو Arashiyama میزبان میمون‌هایی است که رفتار دوستانه ای با انسان‌ها دارند. زمانی که در میان این درختان به گشت و گذار می‌پردازید می توانید با این میمون‌ها نیز احوالپرسی کنید.

  1. معبد Sanjusangendo:

دیدنی های کیوتو ژاپن,معبد Sanjusangendo

این معبد نقطه عطف بودایی باور نکردنی در کیوتو است. معبد Sanjusangendo در قرن دوازدهم ساخته شده و در ابتدا میزبان مسابقات تیراندازی با کمان و دوئل بوده است.

زمانی که به معبد نزدیک می‌شوید 28 مجمسه خدایان را در آن مشاهده خواهید کرد که ریشه در ایین هندو دارد.

این موضوع نشان دهنده تاثیر مذهبی سایر کشورها بر این ناحیه است. خود معبد در کل میزبان بیش از 1000 مجسمه مختلف است که برخی از آن‌ها در ارتفاع بیش از 3 متری ایستاده اند.

  1. محل پیاده روی فیلسوفان:

دیدنی های کیوتو ژاپن,محل پیاده روی فیلسوفان-philosophers_walk

محل پیاده روی فیلسوفان یک مکان پیاده روی ساده است که در کنار کانالی در کیوتو واقع شده است. در هر دو طرف پیاده روی درختان گیلاس قرار دارد و منظره زیبا و باورنکردنی به آن می‌بخشد. این محل کمتر از دو مایل است اما در مسیر آن معابد و زیارتگاه‌های متعددی واقع شده است.

یکی از فیلسوفان مشهور کیوتو به نام Nishida Kitaro هر روز از این مسیر برای انجام تمرینات مدیتیشن خود استفاده می‌کرد به همین خاطر این محل را محل پیاده روی فیلسوفان می‌نامند. با اینحال، برای اینکه زیبایی بی نظیر این مکان را تحسین کنید و از مناظر شگفت انگیز آن بهره مند شوید نیازی نیست فیلسوف باشید.

  1. منطقه Gion:

دیدنی های کیوتو ژاپن,منطقه Gion

قدمت منطقه Gion به قرون وسطی برمی‌گردد و یک مکان تاریخی و نمادین در قلب کیوتوست. امروزه، این مکان در کنار رودخانه کامو قرار دارد و یکی از معدود باقی مانده‌هایی در کیوتوست که می‌توان در مراسم سنتی آن شرکت کرد.

منطقه Gion یکی از مکان‌هایی است که می توان خدمات سنتی چای را در آن رزرو کرد و از غذاهای موجود لذت برد.

  1. معبد Ginkakuji:

دیدنی های کیوتو ژاپن,معبد Ginkakuji

اگر کینکاکوجی عمارت طلایی است معبد Ginkakuji عمارت نقره ای است. معبد Ginkakuji یکی دیگر از طراحی های زن در این ناحیه است که ساخت آن در سال 1490 تکمیل شده است. در اصل، ساختار آن قرار بود نوعی ویلا برای بازنشستگان باشد اما بعد از مرگ صاحب آن، کاربریش تغییر کرده و به معبد تبدیل شد.

این معبد دو طبقه است اما در واقع نقره ای نیست. در اصل تصمیماتی برای تزیین محیط خارجی آن با برگ‌های نقره ای وجود داشت اما این تصمیمات اجرایی نشد. اسم مستعار عمارت نقره ای علی رغم نقره ای نبودن آن باز هم در میان مردم رواج دارد.

  1. Kiyomizu-dera:

دیدنی های کیوتو ژاپن,Kiyomizu-dera

Kiyomizu-dera یک معبد بودایی است که قدمت آن به قرن هشتم بر می گردد. ساختمان فعلی معبد، در اصل در قرن شانزدهم ساخته شده است.

در ساخت این معبد از مهارت‌های نجاری و معماری شگفت انگیزی استفاده شده است. ابشاری در داخل مجتمع معبد وجود دارد که بر زیبایی ان افزوده است.

یک ایین قدیمی در مورد این معبد وجود دارد و آن هم این است که پریدن از یک مکان 10 متری به فرد اجازه می‌دهد آرزویی بکند. با توجه به مرگ و میرهایی که در این ناحیه به وقوع پیوسته است، این فعالیت در معبد ممنوع شده است و افراد نمی‌توانند از ارتفاع 10 متری بپرند.

  1. زیارتگاه Fushimi Inari:

دیدنی های کیوتو ژاپن,زیارتگاه Fushimi Inari

این زیارتگاه یکی از مناظر زیبا و چشم نواز در کیوتو محسوب می‌شود. در واقعیت این مکان تنها یک زیارتگاه نیست اما یک تیاشا برای 320000 زیارتگاهی محسوب می‌شود که در سرتاسر ژاپن قرار دارد. شما می‌توانید چندین ساعت را به گشت و گذار در تپه‌های اطراف بگذرانید و از مناظر زیبایی که وجود دارد لذت ببرید.

این مکان هنوز هم از اهمیت شخصی و مذهبی باورنکردنی برای افراد محلی برخوردار است. در طول سال جدید در ژاپن، میلیون‌ها نفر برای عبادت به این مکان می آیند. زمانی که به زیارتگاه نزدیک می‌شوید، به دنبال فروشندگانی باشید که tsujiura senbei شیرین را به فروش می رسانند. tsujiura senbei یک نوع کلوچه محلی است که در این ناحیه تهیه می‌شود.

  1. عمارت طلایی:

دیدنی های کیوتو ژاپن,عمارت طلایی-kyoto-kinkakuji-golden-pavilion

یکی از معروف ترین ساختمان‌ها در کل ژاپن عمارت طلایی است که با عنوان کینکاکوجی شناخته شده است. این معبد بودایی زن(zen) در اصل به صورت خصوصی ساخته شده بود اما در قرن چهاردهم به معبد تبدیل شد. این معبد سه طبقه دارد و هر کدام از آن‌ها سه سبک معماری ژاپنی را به نمایش می‌گذارند.

رنگ‌های زرد و طلایی باعث می شود عمارت طلایی زیبایی دو چندانی داشته باشد. اطراف این معبد بسیار زیباست و باغ‌های زیبایی در آن دیده می شود. در این مکان می‌توانید هارمونی بین زمین و آسمان را به خوبی مشاهده کنید.


نظر خود را بیان کنید