چگونه همیشه عاشق بمانیم؟

زنده نگاه داشتن عشق و علاقه پس از پایان یافتن ماه عسل

عشق و علاقه و شوق جنسی نسبت به یکدیگر، تجارب خاصی برای عشاق جوان هستند. شدت جذب فیزیکی که بین این عشاق جوان وجود دارد یکی از عوامل اصلی است که در مراحل اولیه آشنایی و ارتباط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏‌شان، آن‌‌ها را به سوی یکدیگر جذب می‌کند.

به گزارش آلامتو به نقل از psychologytoday؛ آنچه که بسیاری نمی‌دانند و یا یه غلط در مورد آن فکر می‌کنند این است که زرق و برق این شور و شوق و علاقه، چیزی بیش از ارتباط جنسی نیست.

این عاشقان دلباخته مشتاقند تا لحظه لحظه‌های سکوت خود را به یکدیگر پیوند دهند، و از لحاظ تمام جوانب زندگی، یکدیگر را جذب نمایند.

هیچ راهی برای تفکیک این اشتیاق همه جانبه و مربوط دانستن آن به یکی از جوانب این رابطه وجود ندارد. سلیقه‌ها، بوها، انعکاسی از تصویر معشوق، تصاویر، تاریخ، عقاید، شبکه های اجتماعی، معنویت‌ها، روابط خانوادگی، منافع، واکنش‌های احساسی و فیزیکی، همه و همه برای عاشق ناشناخته و جالب به نظر می‌آیند.

اما به دلیل انرژی فراوانی که عشاق در مرحله عشق و عاشقی روابط تازه شکل گرفته شان صرف می‌کنند، این مرحله پرشور نمی‌تواند برای مدت زمان طولانی ادامه یابد و لذا محکوم به افول است. بعضی از این روابط پر حرارت عاشقانه به سرعت از بین می‌روند و رو به خاموشی می‌نهند اما، اغلب تبدیل این آغاز استثنایی به یک پایان تلخ و یا بالعکس به یک عشق عمیق در حدود شش ماه طول می‌کشد.

اگر رابطه عاشقانه در این دوره زمانی پایان یابد، اکثر مردم به امید یافتن رابطه عاشقانه بعدی‌شان به تلاش برای ایجاد روابط جدید خواهند پرداخت. به خصوص در دنیای دوستی‌های امروزی، گزینه‌های بیشتری نسبت به قبل برای تجربه روابط عاشقانه دلپذیر وجود دارد.

بسیاری از عشاق جوان، خود را بین روابط طولانی مدت اما انحصاری و محدود کننده و عشق‌های کوتاه مدت زودگذر اما توام با شور و شوق و هیجان که می‌تواند جذابیت‌های خاصی داشته باشد مردد می‌بینند.

چگونه برای همیشه عاشق هم باشیم؟

چگونه برای همیشه عاشق هم باشیم؟

با این حال، اکثر مردم هنوز هم به شدت به دنبال “یک عشق و یک پارتنر” هستند. در این چهار دهه‌ای که من با افراد و زوج‌های مختلف کار کردم و به خیلی از آنها مشاوره دادم، بسیاری از آن‌ها از من می‌پرسیدند چه کاری می‌توانستند یا باید انجام می‌دادند تا روابطشان از هم نمی‌پاشید.

آنها می‌خواستند بدانند چگونه می‌توانند از وقوع دلسردی، بی علاقگی و خستگی در روابط‌‌شان اجتناب کنند، چرا که این موارد اغلب بی سر و صدا روی می‌دهند و آنها متوجه شان نمی‌شوند!

چطور می‌توانند پیشبینی کنند که چه پیش خواهد آمد تا بتوانند رفتارشان را تغییر دهند و آسیب‌های ایجاد شده را کمتر کنند؟ آیا روش‌هایی وجود دارد که بتوانند با فراگیری آن‌ها، در حالی که هنوز در مرحله پرشور روابطشان هستند شانس بیشتری برای تداوم بخشیدن به رابطه داشته باشند؟

در واقع جواب‌های عملی و کاربردی برای این سوالات وجود دارد. عشاق جدید می‌توانند مواردی را فرا گیرند که به آنها کمک می‌کند تا جلوی هر گونه مسئله‌ای را که ممکن است روابطشان را از بین ببرد بگیرند. آنها می‌توانند با فراگیری مواردی چند، نشانه‌های هشدار دهنده را تشخیص دهند و رفتارهای متفاوتی را قبل از اینکه همه چیز خراب شود از خود بروز دهند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. Simin در 1397/02/07در2:38 ق.ظ

    جالب بود

نظر خود را بیان کنید